Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

9:24 pm
gegužės 23, 2015


naujamamyte

Narys

įrašai40

Ačiū, magnolija.

 

Taip ir darėme. Tik tuos kelis šaukštelius kruopyčių suduodavau kiek vėliau atskiai paragavimui.

O po to, pradėjome valgyti pilną porciją.

Turėsiu omenyje, nes jau 3 dienas valgome avižų košelę pilna porcija.

Gal jau metas ir kitokios pamėginti :)

 

3:19 pm
gegužės 30, 2015


naujamamyte

Narys

įrašai40

Pranešimas redaguotas 12:21 pm – gegužės 30, 2015 naujamamyte


Sveiki.

O nuo kada galima kūdikį maitinti 2 kartus dienoj?

Ne iš vienos mamos girdžiu, kad mėnesį maitintas daržovių tyrele kūdikis, kitą mėnesį yra tebemaitinamas daržovėmis, tik šalia to maitinamas ir kruopų tyrele: pietums – daržovės, o vakare – kruopos.

Aš savo kūdikį po vieno mėnesio valgymo dažovių, dabar maitinu tik kruopytėmis – gal darau blogai?

Gal per mažai maistelio duodu? 

O kada metas vaisiams? Ar jų jau galima truputį duoti paskanauti? 

Tiek daug tos informacijos, kad jau pasimetu, kaip teisingai reikėtų elgtis, primaitinant kūdikįConfused

7:47 pm
gegužės 30, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

sveika. mes pradejom nuo krupyciu tai pas mus buvo atvirkstinis variantas, bet neesme :) kai pradejom ragauti nauja maista tai ryte budavo kruopos, per pietus darzoves. vakariene ivedziau paskutine, nes geriau isragauti kuo daugiau visko iki nakties, kad paskui pilvukui jei kas netiks ramesne naktis butu. 

vaisiu mes laukeme kol uzaugs sode, tai praktiskai ragauti pradejom taip rimciau apie 8 men. budavo kartais paskanindavau kokia vaisiu tyrele kosyte, bet nedaug iki to laiko.

12:51 am
gegužės 31, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Paprastai antra porcija įvedama, kai vieną kartą valgydamas vaikas suvalgo pilną porciją. Kruopos nedera su bulvėm, todėl dažnai mamos vieną kartą duoda daržovių, kitą – kruopų. Jeigu vaikas akivaizdžiai prašo neįvesti antros porcijos, tai nieko tokio, kad daržoves pakeičiat kruopom, tiek tos, tiek tos turi vitaminų ir ląstelienos.

Jeigu atrodo, kad vaikutis norėtų daugiau košių, tai duokit daugiau. Bet šiaip primaitinimo pradžioje labiau akcentuojamas ne kiekis, bet įvairūs skoniai, tekstūros (negyvenkit vien su košėm per ilgai), "valgymo kultūra", mokymasis naudoti burnos raumenis, žandikaulius, galiausiai kramtymas. Taip pat nepamirškit mokytis gerti iš puoduko.

Vaisiai ne tyrelės pavidalu paprastai rekomenduojami nuo 8 mėn., kai vaikas geba burnytėj juos apdoroti. Tyreles ar kokį bananą galima ir anksčiau.

2:45 pm
gegužės 31, 2015


naujamamyte

Narys

įrašai40

Pranešimas redaguotas 6:42 pm – gegužės 31, 2015 naujamamyte


Ačiū už atsakymus.

Panašu, kad mano sūnus norėtų daugiau košių, nors pasimatytų, kai reiktų valgyti :)

 

Katiara, 

O kada maždaug jūs įvedėte antrą porciją? Kokio amžiaus jūsų vaikiukas buvo?

 

Magnolija,

Ką turite omenyje, sakydama "negyvenkit vien su košėm per ilgai" ?

Kol dantukų nėra, tai viską košelių pavidalu ir valgysime ar klystu? :)

Mano sūnus mėgsta skystoką košelę, bet va šiandien suraitė tirštesnę, kas mane labai pradžiugino. Gal pati košelė jam buvo labiau prie širdies.

Ar mokyti gerti iš paprasto nedidelio puodelio ar verta besimokant prasidėti su tuo specialiu puodeliu su snapeliu?

 

Jeigu vaisių galima ir anksčiau, visai norėtųsi duoti nedaug vaisiaus paskanauti. Jam taip įdomu, kai aš valgau, tai duosiu grybšelt :)

 

5:12 pm
gegužės 31, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

kazkur pradejome po truputi ragauti antra kose po pusantro menesio, tai mums buvo 6 men (mes primaitinima pradejom 4.5 men). pilna porcija pradejom valgyti kazkur nuo 7 men, tiksliau darzoviu trintu nevalge, tai nuo 7 men pasiuliau drzoves gabaliukais, taip ir prasidejo pas mus netrintu kosiu valgymas tiek kruopu, tiek darzoviu.

kas del dantuku tai jie nebutini, nes juk pirma dygsta priekiniai, o su jais nekramto. mums pirmas dantukas islindo virs 9 men, o mes jau sekmingai valgem netrinta maista. tiesa mes dar 6 men budami isbandem tuos sausainiukus vaikiskus, kur ale tirpstantys, bet vietoj to kad ciultu juos mano pipiras juos kramtydavo. tai kramtyti mes mokejome kuo puikiausiai, be to ir idomu vaikuciui paciam valgyti :)

10:35 pm
gegužės 31, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Kai jau katiara23 sakė, maisto sutrynimui dantukai nebūtini, tą puikiai gali mažylis padaryti ir dantenėlėm. Būtent tai ir turėjau omeny – kad kai vaikas "perpras", kaip ten tas košes reikia valgyti, kaip gurkti, kaip parodyti, kad nebenoriu ir pan., reiktų pereiti prie mažiau skystos tekstūros, palaipsniui iki gabaliukų (virtą bulvę ar brokolį tikrai nėra taip jau sudėtinga sutrinti, plius mokysis maistą apvilgyti seilėmis). Tas svarbu ne tik kaip mokymosi valgyti žingsnis, bet ir apskritai burnytės vystymuisi bei kalbos raidai.

Dėl puodelio su snapeliu aš tikslių rekomendacijų nežinau, bet iš mūsų patirties – jis buvo bevertis. Na, tik tiek, kad neišsipila. Bet mano vaikui buvo per sunku traukti vandenį iš jo (aš ir pati kai bandžiau, pasirodė sudėtinga), todėl labai priešinosi gėrimui. O kai pradėjom mokytis su normaliu puodeliu – patiko. Nors užtruko.

10:19 am
birželio 4, 2015


naujamamyte

Narys

įrašai40

Pranešimas redaguotas 11:49 am – birželio 4, 2015 naujamamyte


Ačiū jums už atsakymus.

 

katiara23, magnolija,

 

Dar vienas klausimas:

Ar galiu pradėti maišyti produktus, kai žinosiu, kad visus juos toleruoja?

Pavyzdžiui lęšių kruopas su morkomis, lęšių-moliūgų ar kukurūžų košė su morkomis? Paragavus obuolio ar banano, juos pamiksuoti pvz su avižomis ar ryžiais.

Mes šiai dienai esame paragavę bulvės, morkos, cukinijos, moliūgo, žiedinio kopūsto (nuo juo pūtė pilvelį, tai atsisakėm) ir avižų, ryžių, grikių, kukurūzų kruopas, šiandien bandysime lęšius. 

Yra skanių receptų mažylioeceptai.lt, kuriuos norėtųsi pabandyti, kad sūneliui būsų dar skaniau valgyti.

Dabar 11 val valgome kruopas, o pavakariams duodu daržovių. Bulvės neduodu, nes skaičiau, kad ji nedera su krupomis.

Tik kaip tada būtų su dviem maitinimais, jeigu maišyčiau produktus? Dvi makalainės per dieną gal negerai?

Ar ne per anksti tą daryti? 

10:59 am
birželio 4, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

maisyti galite tada ka jau esate ragave ir kas nealergizavo. galite pradziai darzoves pamaisyti, pvz buve su morka, morka su moliugu. jei siandein ragausite lesius tai ragaukite kol kas vienus, jei viskas gerai po to galesite maisyti. 

mes kruopas pradzioj kai jau daug praragavom tai ir jas tarpusavyje maisydavau, tai siuo metu mums skaniausios maisytos kruopos, nereikia jokiu pagardu net deti :)

11:21 am
birželio 4, 2015


naujamamyte

Narys

įrašai40

Daržoves tapusavyje maičiau, tik vat dėl daržovių-kruopų iškiklo klausimas.

Noriu duoti vienų lęšių, tik ar juos galima su pienuku maišyti? Su nuoviru turbūt būtų neskanu. 

11:21 am
birželio 4, 2015


naujamamyte

Narys

įrašai40

Pranešimas redaguotas 7:22 pm – birželio 4, 2015 naujamamyte


Daržoves tapusavyje maičiau, tik vat dėl daržovių-kruopų iškiklo klausimas.

Noriu duoti vienų lęšių, tik ar juos galima su pienuku maišyti? Su nuoviru turbūt būtų neskanu. 

6:36 pm
birželio 4, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

galite bandyti su savo pienuku maisyti. maniskis kai nevalgydavo kosiu su pienuku tai iki siol tik virtas vandenyje ir tevalgo :)

11:43 pm
birželio 5, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Makaluoti išbandytus panašius produktus tikrai galit, jei tik valgys :) Manasis šiuo klausimu tai išrankus buvo, norėdavo kelių dalykų vienam maitinimui, bet visko atskirai. Bulvių nedera su kruopom maišyti (t.y., daryti, tarkim, bulvių ir grikių košės), bet jei ryte kruopos, o vakare bulvių su daržovėm košė – viskas čia gerai.

Tiesa, dėl maišymo/skaninimo, tai yra visokių teorijų. Jeigu esate labai linkusi į sveiką mitybą ar norite vaiką ten nukreipti, tai tada reiktų daugiau domėtis apie galimus derinius. Pavyzdžiui, kai kurie specialistai nepataria kruopinių košių gardinti vaisiais (liepia gardinti daržovėm, pvz., patroškintom morkom), sako, kad vaisius ir kruopas kartu per sudėtinga organizmui apdoroti/įsisavinti. Tiksliau paaiškint negaliu, nes pati asmeniškai, nors ir siekiu sveikos mitybos šeimoje, šitą teoriją ignoruoju. Mano vaikui skaniausia košė su razinom :)

5:39 pm
birželio 24, 2015


lina123

Narys

įrašai44

sveikos,mamytės! :)  norėjau pasiteirauti dėl motinos pienuko pradedant primaitinimą?duoti mp prieš ar po primaitinimo?nes jei duosiu prieš-juk mašylis bus sotus ir nebenorės skanaut naujų "patiekalų"…patarkit, kaip daryti tik pratinant mažiuką prie maistelio ir kaip, jau įvedus papildomą maitinimą (pvz pusryčius ar pietus)…beje, jau turint pilnus pietukus ar pusryčius-ir išbraukus tada buvusį maitinimą-juk reikia duoti mažyliui po maisto kažką atsigerti…esu skaičiu :)s, kad tik nuo ų,į mėn galima bandyt duot vandenuko, bet ką gi daryti, jei mažylis pripras greičiau prie kažkurio maitinimo ir pienelio nebegaus, tad atsigerti , juk būtina? iš anksto dėkoju :)

10:33 pm
birželio 24, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Sveiki,

Primaitinimo esmė iki metukų yra supažindinti vaiką su kitokiu maistu, kitokia struktūra, išsiaiškinti, ar nėra alerginių reakcijų ir, svarbiausia, leisti skrandukui, virškinimo sistemai ir žarnynui labai labai palaipsniui apsiprasti su nauju maistu.

Primaitinimas pradedamas vos po vieną du arbatinius šaukštelius, duodamus pamaitinus MP. Jeigu vaikas atsisakys ragauti – tai gal jis dar tam nepasiruošęs ir visai nenori. Nėra reikalo skubinti (ilgai atidėlioti, žinoma, irgi nereikia). Jeigu paragavęs košės (ar kažko kito, ką duosite) vaikas nori ir prašo – tegu atsigeria MP. Vandenukas duodamas vėlesniam amžiuj, kai yra daugiau porcijų ir jos didesnės, tirštesnės ar net gabaliukais. Užsigerti maistą vandeniu nėra rekomenduojama (skiedžia skrandžio sultis, fermentus ir taip sunkina virškinimą), nebent gurkšneliu kitu praskalauti burną – tad geriau nuo pat pradžių ugdykit vaikui sveikus įpročius ir duokit atsigerti tarp valgymų arba 10-15 minučių prieš valgį.

12:08 pm
liepos 3, 2015


naujamamyte

Narys

įrašai40

Pranešimas redaguotas 11:41 am – liepos 3, 2015 naujamamyte


Sveiki.

 

I vėlei grįžtu su klausimais dėl papildomo maitinimo :)

Mano sūnelis šiai dienai valgo pusryčiams kruopas, pietums daržoves (+ retai su mėsyte, nes nepatinka), ir tarp valgymų uogas/vaisius (kaip užkandis).

Man yra kebloka suderinti dienos valgymo rėžimą, nes sūnus valgo dažnokai – kas 2, kartais 1,5val. Sudėtingiau įterpti užkandžius, nes bijau, kad nevalgys pusyčių ar pietų. Dar pienuko gėrimas.

Kartais, iškart pabudus, paprašo pienuko atsigerti, tada lieka sotus apie porą val., ir jeigu suduoti pusryčius, būna valgymas vos ne prieš miegą. Ar tai gerai? 

Tada kankina abejonės dėl kruopų košės su uogomis ar vaisiais. Ar dera pieniška košė su uogomis/vaisias? Mes labiau mėgstame pieniškas košeles arba jeigu valgome be pieno, dedu razinas, kad būtų skaniau.

Kiek žinau, visą tirštą maistelį geriau suduoti pirmoje dienos pusėje, kad vaikas spėtų jį suvirškinti iki vakaro, kol eis miegoti.

Mes pusryčiaujame anksti – 8, puse 9, 9. Stengiuosi maitinti tik pabudusį, nes man rodos iš miegų pabudęs vaikas, su didesniu apetitu valgo tištą maistą, tik ne visada spėju pagaminti ar pienuko atsigeriam. Su pietumis visaip gaunasi – apie 12, apie 15.

Svarstau, kelintą valandą paskutinį kartą vakare geriausiai būtų duoti vakarienę, kad nebūtų per vėlu? Gydyoja rekomenduoja jau įvedinėti ir trečią porciją, tik mes nelabai pilną porciją pietų tesuvalgome.

Kaip derinti pienuko gėrimą ir tirštą maistą – pusryčiai, po to pienas, tada pietūs-pienas, Kaip tada įterpti užkandį? Kai valgo dažnai, tai ir tas užkandis skranduką gali užpildyti, tai imtesnio maisto nenorės.

Kartais pavalgome tiršto maisto, užmiegame, atsibudus paragaujame uogų/vaisių ir jau ateina pietų metas – vėl tirštas maistas. Žiūrėk jau ir pienelio ilgesnį laiką negėręs, tik biški vandens. Ar tai gerai?

Patarkite, kaip geriau susidėlioti tą maitinimo rėžimą. 

Ar gal aš čia pernelyg panikuoju.. 

2:14 pm
liepos 3, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

sveika. beje kiek jums jau laiko?

uzkandzius galite nukelti i popiete. pas mus valgymas budavo toks 8 – 9 val pusryciai, 12 – 13 val pietus, 18 val vakarienes, nes miegot einam apie 20 val. dazniausiai po pietu miegelio apie 15 – 16 val uzkandziams kas nors. vakariene rekomenduojama valgyti kazkur 2 val pries miegeli. pienuka gerdavom kada tik nori. :) kuo daugiau vagysite kieto maisto tuo maziau pienuko gerist, o iki metu pienukas yra kaip ir pagrindinis maistas, visa kita tik ragavimai. taip kad jei ir nesuvalgo pilnos normos nerimauti nera ko, juk pienuko pavalgo.

2:47 pm
liepos 3, 2015


naujamamyte

Narys

įrašai40

Pranešimas redaguotas 8:12 am – liepos 6, 2015 naujamamyte


7 su puse mėnesiuko.

Primaitinimą pradėjome nuo 5 mėn, nes žindė apie pusantro mėnesio kas valandą.

Pamaniau, kad gal jau pasiruošęs rimtesniam maistui.

Paskutinėmis dienomis, geičiausiai dėl dantukų dygimo, apskritai apetito vaikas neturi.

Aš galvojau, gal daugiau kieto maisto valgant, mažiau pienuko geriant irgi nėra gerai, nes skysčių reikia. Ypač vasarą. Vandens nedaug pagurkšnoja.

Ko gero, pernelyg svarstau :)

 

5:20 pm
liepos 3, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

kieto maisto tikrai dar spesite prisivalgyti :)

7:19 pm
rugsėjo 6, 2015


naujamamyte

Narys

įrašai40

Pranešimas redaguotas 10:11 am – rugsėjo 7, 2015 naujamamyte


Sveikos.

 

Tirštą maistelį skanaujame ne trumpą laiką – nuo 5 mėnesiuko. Dabar turime 9,5.

Šiandien sūnus išvėmė išgertą pienuką, su kuriuo ir prieš tai valgytą tirštą maistą. Įtariu, kad permaitinau.

Mano sūnus išalksta kas kokias 2 val. Neretai, pavalgo pusryčiams kuopų košės ir po valandos prašo gerti pienuko. 

Ar ne per dažnas toks valgymas? Tiršto maisto porcija apie 100-180. Kaip kada, pagal nuotaiką.

Kadangi dažnokai išalksta, kebliau įtraukti užkandžius.

Stengiuosi pamaitinti tirštu maistu, tada pienas, tada vėl tirštas – pienas arba po pietukų ir pietinio pogūlio duodu vaisių tyrelės užkandžiui, po ko – vakarienės, nuo 18 val. geriame tik pienuką. Kas be ko geriame ir vandenuką.

Pergyvenu, ar vaikas pėja virškinti.

Dar ir naktį prašo valgyti kokius 2 kartus.. 

 

Gal galite pasidalinti savo dienos maitinimosi tvarkaraščiu? 

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Papildomas maitinimas

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
4 + 7
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
42 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: