Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

5 mėn. kūdikis nebenori krūties

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
NaudotojasĮrašas

7:40 pm
gegužės 13, 2015


Gabrielė

Svečias

Pranešimas redaguotas 4:40 pm – gegužės 13, 2015 Gabrielė


Laba diena,

 

Labai reikia patarimo. Mano 5 mėn berniukas, turbūt kaip ir daugelis kitų, užmigdavo žįsdamas. Tačiau dabar atrodo, jog krūtis jam liko tik maisto šaltinis ir nieko daugiau. Valgyt valgo gerai, tačiau tik pavalgęs spjauna ir nebežinda "tiesiog savo malonumui" kaip ankščiau. O ir su miegeliu problema, nes kitaip užmigti nemoka. Rezultatas: vaikas pavalgo, spjauna krūti, bet baisiai nori miegučio, tai trina akis, raitosi ir verkia. Jei bandau jam dar pasiūlyti, jis dar smarkiau verkia ir sukasi į kitą pusę. Jei jau labai išsirėkia, paskui būna tiek susinervinęs, kad ir vėl paima krūtį ir arba iš karto užmiega, arba dar porą kartų pasikartoja toks ciklas.

Ar tai galėtų būti susiję su dantuku dygimu? Vis gi jau tuoj laikas…. Nes kuo toliau, tuo situacija blogėja, o ir šiaip vaikas pastaruoju metu gan irzlus. 

Kaip spręsti tokią problemą? Ar bandyti įkišti vaikui krūtį ar neprievartauti ir leisti rėkti. Nors to labai nesinori, o dar ir bjaurus jausmas, jog kūdikis nebejaučia malonumo žįsdamas mamytę…

 

Ačiū už patarimus.

5:13 pm
gegužės 14, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Sveiki,

Gali
būti kalti dantukai. Pamasažuokit pirštu dantenėles ir stebėkit, ar vaikas nusiramina.
Kartais labai akivaizdžiai matosi – mažylis nurimsta ir lyg mėgaujasi, kad jo
dantenėlės liečiamos. Galbūt matosi patinimas, paburkimas dantukų dygimo
vietoj. Padidėjęs seilėtekis, paraudę žandukai, pakilusi temperatūra,
suintensyvėjęs visa ko kišimas į burną – irgi dantų dygimo požymiai. Paprastai
per savaitę kokią tie dantukai ir išlenda, bet pasitaiko ir sudėtingesnių
atvejų. Pavyzdžiui, mano sūnus su pirmaisiais dviem kankinosi beveik mėnesį.

Kai manasis mesdavo krūtį, kelis kartus bandžiau kone per prievartą sugrąžinti jį atgal – nepadėjo. Todėl imdavausi kitokios taktikos: paduodavau kokį naują nematytą žaisliuką, nusiramindavom, o tada bandydavau vėl įduoti krūtį. Dažniausiai užmigdavo.

Dar gali padėti, jeigu žindysit ant sofos ar analogiškoj "aplinkoj" – vaikas tarp atlošo ir Jūsų taip, kad jam būtų mažiau vietos muistytis.

O pati nesinrevinkit :) Tai tikrai ne dėl Jūsų kaltės. Daug kam pasitaiko – praeis!!!

O jeigu nutarsit, kad vis dėl to ne dantukai kalti, tai paskaitykit gretimoj temelėj "raitymasis valgant", ten rašiau daugiau visokių priežasčių, kodėl panašaus amžiaus vaikutis gali "negražiai" žįsti.

Sėkmės!

8:00 pm
gegužės 15, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

sveika. o nebandete pavalgius kai isspjauna kruti atrasti kitoki uzsimigdymo buda? pvz supuojant ant ranku, dainuojant lopsine ir pan. taip pat galite pabandyti "white noise" – plauku dziovintuvo, skalbimo masinos, gartaukio ir pan. garsus

11:56 pm
gegužės 26, 2015


Gabrielė

Svečias

Ačiū už atsakymus. 

Dantukai mums dar neišdygo, bet kas dien esame vis piktesni, taigi tikuosi, kad tuoj bus Yell

Su miegu bandom tvarkytis. Dėl patarimo sūpuoti užmigdant, tai tą darau dienomis, tačiau naktį stengiuosi užmigdyti gulint. Vieną dieną užmiegam lengvai, kitą daug vargtsam, bet gal kaip nors išmoksim. Nors dabar mums bendrai tokia stadija, kad miegas atrodo laiko gaišimas. Taigi akytės vos atsimerkia, o vaikas rėkia, jei bandai užmigdyti net ir supant (dieną).

Dar klausimėlis. 

Ar gali būti 5 mėn ir 2 savaičių kūdikiui augimo šuolis? Nes jau kelias dienas valgom dažniau šiandien iš vis kas valandą. Ar galima tikėtis sugimo šuolio, ar tai gali būti dėl tų pačių erzinančių dantukų?

Taip pat ar tikėtina,jog jam nebeužtenka pieno? Nes kaip minėjau ir valgo pastarosiom dienom labai dažnai ir šlapinasi lyg ir mažiau. Nors šitą,tiesa, vis lyginu su pirmaisiais mėnesiais, kai šlapinosi išties daug. Taip pat turėjome problemų su viduriukais: beveik savaitę nesituštino, tadavieną dieną pasituštino laaabai gausiai (turinyje buvo ir dantų pastos tirštumo kakučių ir labai skystų), kitą ne taip gausiai,bet irgi nemažai ir lyg ir gerokai skystas buvo kakutis. Vis tik kažkaip jaudikuosi, ar netruksta jam maisto ir skysčių.

Ačiū už patarimus dar kartą.

7:43 pm
gegužės 27, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Iš principo viskas, ką rašote, gali būti dygstančių dantukų pasekmė. Vaikui neramu, todėl dažniau prašosi prie krūties. Savotiškas stresas – gali sutrikti tuštinimasis (normalu tokiu atveju ir ilgai nesituštinti, ir "viduriuoti", ir žalia spalva, ir gleivės, …).

Dėl šlapinimosi – atkreipkit dėmesį į spalvą ir kvapą. Jeigu nėra ryškiai ar tamsiai geltonas, neturi aštresnio kvapo, tai kaip ir nėra pagrindo nerimauti. Vaikui augant didėja ir šlapimo pūslės tūris, tad palaipsniui mažėja ir pasišlapinimų kiekis.

Manau, kad dabar kiek sudėtinga atspėti, kas iš tikrųjų vyksta su mažyliu, todėl siūlyčiau kantriai sulaukti dantukų, o tada jau matysit, ar situacija pasitaisė, ar vis tik liko ta pati.

5:39 pm
gegužės 29, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

vyresniame amziuje kudikis turi slapintis 1 – 2 kartus tarp maitinimu nepriklausomai nuo pasislapinimo kiekio, taip kad sumazejimas gali pasijausti lyginant su primais menesiais. bet tuo paciu kaip magnolija minejo stebekita spalva ir kvapa. 

del tustinimosi dygstant dantukams galimas ir viduriu uzkietejimas (as jau pagal tai net galiu pasakyti kada mes sulauksime dantuku). 

2:58 pm
birželio 3, 2015


Gabrielė

Svečias

Labai ačiū už patarimus! Šiame forume sužinau labai daug!

Bet man, kaip ir, turbūt visoms mamytėms, vis tik kyla krūva neaiškumų. 

Mūsų dantukai vis dar neišdygo, bet ir panašu, kad šiuo momentu beveik nebeniežti, tai matyt dar teks jų palaukti.

Bet vis tik kakutis mane labai neramina. Nedarėme savaitę, nebeišlaikiau ir sudaviau microlax klizmutę. Pakakojo. Spalva normali, tačiau vis tik palyginus nedaug (kaip po savaitės) ir konsistencija lyg dantų pastos (ar tai nėra per kieta kūdikiui, ypač žinant, jog klizmutė greičiausiai juos dar paskystino?) Be to mes jau kelios dienos kaip ragaujame obuoliuką (mum 5mėn ir 3 sav), o jis juk irgi skystina… Ar tokie viduriukai negali būti rodiklis, jog trūksta maistelio?

O ir priaugom (pagal namines netikslias svarstykles) per dvi savaites tik 200g.

9:36 pm
birželio 3, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Dantukų dygimas ne visada būna greitas procesas… Manajam pirmieji dygo apie du mėnesius. Tai gal ir be reikalo kartais visokius keistumus dantukų dygimui priskirdavom, bet užtat kaip buvo gera, kai bent jau įsivaizduodavom, kad žinom priežastį ;) Dabar mano sūnui dveji su puse, visais dantukais džiaugiamės virš pusmečio. Bet va būna dienų kaip tyčia, kai neaišku, kas ten su tuo vaiku darosi, o dantukų jau nebeapkaltinsi :)

Šeštą mėnesį per dvi savaites 200g yra daug. Nuo penkto šešto mėnesio, o kai kurie kūdikiai ir anksčiau, nebepriauga puskilogramių ir kilogramų kaip anksčiau.

O dėl viduriukų… MP yra labai gerai įsisavinamas, tai gali būti ir kad per savaitę prisikaupė nedaug išmatų. Jeigu ligi tol visada buvo skystesni viduriukai, tai dantų pastos konsistencija diskutuotina. Mamyte Gabriele, kur Jūs skubate su tuo obuoliuku?!!

Pradėjus primaitinimą kietėjantys viduriai gali reikšti keletą dalykų:

* vaiko virškinimo sistema ir žarnynas dar nepasiruošę priimti kitokio maistelio nei MP

* kietėjimu pasireiškia produkto netinkamumas (gali tiesiog šiaip dar kol kas netikti, gali būti alergijos ženklas)

* išryškėja, kad vaikas turi polinkį į vidurių kietėjimą

Bet kuriuo atveju labai labai siūlyčiau (ne tik dėl to, kad taip knygose/internete rašo, bet ir iš savo liūdnos asmeninės patirties – priskubėjau, nepagalvojau ir paskui vaikas pusantrų metų be spec. sirupėlio pakakoti negalėjo) nutraukti visus primaitinimus dviem savaitėms, leisti organizmui pailsėti, sugrįžti į harmoningą būklę ir pradėti primaitinimą iš naujo. Ir gal geriau nebe nuo obuolio. Žinau, kad tai turbūt atrodo drastiškas ir gal net nepagrįstas patarimas, bet… ar tikrai dėl pora savaičių paankstinto primaitinimo verta rizikuoti galimai net visą gyvenimą vaiką lydėsiančiom problemom?

Beje, Jūs be reikalo stebitės, kad obuoliukas nepaskystino vaikučiui vidurių. Taip, normaliam subrendusiam organizmui obuolys yra skystinamoji priemonė. Tačiau kūdikio virškinimo sistema toli gražu nesubrendusi. Be to, lig šiol gaudamas vien MP, mažylio organizmas buvo užsiėmęs laktozės (pieno cukraus) ir MP baltymų skaidymu ir įsisavinimu. O kas obuolyje – be vandens, daugiausiai fruktozė (vaisių cukrus) ir maistinės skaidulos – visiškai skirtingi ir nauji dalykai, reikalaujantys kitokių metabolinių procesų. Plius dauguma liuosinančių medžiagų yra obuolio žievelėje, kurios, manau, tikrai nedavėte.

Na, prisėskit ir pagalvokit, ką norit daryti toliau ;) Bet kokiu atveju – nuoširdžiai linkiu sėkmės ir sveikatos abiems su mažyliu.

10:56 am
birželio 4, 2015


Gabrielė

Svečias

Labai išsalmus atsakymas! Ačiū.

Pradėjome duoti obuoliuką dėl kelių prižasčių:

1) Gydytoja sakė, kad jau nuo 5.5 mėn galima pradėti bandyti kažką duoti po truputį;

2) Kai pradėjome duoti, jis be galo skaniai jį čiulpia, tai žinot kaip mamai malonu matyti besidžiaugiantį savo vaiką :D

3) Viduriukų problemą turime jau kelias savaites, o obuoliuką valgom dar tik gal kokias 5 dienas po porą kartų per dieną ir po trupučiuką.

Esmė tokia, kad kai buvome keturių mėnesių irgi turėjome problemų su viduriukais: jis tris savaites darė tik su klizmute kas savaite. Nebuvo panašu, kad jaustų kokį diskomfortą, tačiau mes su tėčiu labais tresavome, kad vaikas nekakoja. Vis gi po klizmutės jis padarydavo gan daug. Gydytoja pasiūlė nueiti pas masažistą (nors masažiuką ir pati dariau ir vis dar darau), pačiai valgyti laisvinančius produktus ir vaikui kelis kart per dieną duoti po šaukštuką avižų arba slyvų tyrelės (nemaitinti, o palaisvinimui). Jis gavo tyrelės 3 dienas. Nors tiesą pasakius, paskui sakyčiau, jog viskas tiesiog susitvarkė savaime. Nemanau, kad nors vienas ir mano "darbų" turėjo nors kokią reikšmę.

Dabar, vėl užstrigus viduriukams ir bandau juos kaip nors laisvinti. Bet košėms nežinau, tiesiog dar esu pati nepasiruošusi jį pradėti maitinti, turbūt todėl pas mus ir atsirado obuolys. Vis gi nuo jo, panašu, kad nei geriau, nei blogiau.

 

11:35 pm
birželio 5, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Aš tai siūlyčiau tada bandyti viduriukus gerosiomis bakterijomis tvarkyti. Jei nepadės, tai bent jau žalos nepridarys…

11:14 pm
liepos 20, 2015


Gabrielė

Svečias

Sveiki, vėl grįžtu į savo temą. 

Taigi, viduriukus buvome susitvarkę (kaip rekomendavote nutraukėme obuolius, bet lyg ir ne tas turėjo įtakos), kuriam laikui. Bet dabar jau pora savaičių kaip vėl viskas laikosi ir kūdikis pasituština tik su klizmutėm. Tai mane varo į neviltį, bet nepanašu, jog gydytoja iš to daro didelę bėdą. Va eisiu šią savaitę pas ją vėl ir dar kartą bandysiu ieškoti kokios pagalbos. Vis gi didžiausia bėda ne tik tame, kad tie viduriukai užsilaiko, o tai, kad po klizmutės leliukui labais kauda tuštintis! Ankščiau, bent po klizmutės viskas lengvai išedavo.

Dėl miegelio vis dar vargstam, bet jis bent "nebespjaudo" krūties. Užmiega sunkiai ir ilgai, bet žįsdamas. Nusprendžiau, jog tas "spjaudymas" galėjo būti rezultatas mano bandymų atpratinti užmigti su krūtimi. Žodžiu, dabar žindam gerai.

Vis tik yra kita bėda. Sakoma, jog mažylis prie krūties nusiramina… bet maniškis pašėlsta! Ką daryti? Nelabai norisi 7 mėn kūdikį vynioti, vis tik jis jau didelis vyras. Tas spardymasis man nepanašus į raitymąsi dėl pilvelios ksusmo. Vaikas būna ramus žindimo pradžioje, kol pienelis teka greitai, tačiau vėliau pradeda nervingai maskatuotis kojytėmis ir rankytėmis (apie mėlynes man ant kojų rankų ir kitur nuo to spardymo aš net nešneku). Jei bandau kaip nors jį suimti, pradeda labai isterikuoti. Kokia gali būti tokio spardymosi priežastis? Ypač smarkiai maskatuojasi tada, kai jau būna pavargęs. O štai naktį, valgom ramų ramiausiai.

Be to dažnai vaikas labai pervargsta, nes jau mokame sėdėti, puikiai ropojam ir stovim. Tai negi gaiši laiką miegodamas? Taigi eiliškumas toks: matau, jog jau pavargęs, pažinda ramiai, pasispardo, kai jau būnu visa apspardyta, trūksta kantrybė ir nebeprašau jo žįsti, jis su džiaugsmu toliau ropinėja, bet jau zurzia dėl nuovargio. Po 10 min vėl pasiųlau (dažnia kitą krūtį), istorija vėl kartojasi. O dar po 10 min jis jau būna per daug pervargęs ir žinda, spjauna ir vėl verkia, vėl pasiųlau paima ir vėl spjauna ir tt, kol nulūžta. Ar toks spardymasis neali būti dėl nervinių dalykų? Vis tik jei taip, o kaip man vaiką priversto migdytis, kai jis jau pavargęs? Uoj, vos nepamiršau. Naujas mūsų išmoktas dalykas yra žįsti atsigulus šalia ant pilvo, leisčiau, jei jam taip patogu. Bet visa bėda, jog atsigulęs ant pilvo jis pakelia užpakalį ir pradeda stumtis kojomis, man traukdamas spenelį su dantenom. Na o jei neleidi pasiversto ant pilvuko, prasideda skandalas.

Ačiū už patarimus

Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
5 mėn. kūdikis nebenori krūties

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
1 + 12
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
4 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: