Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

12:40 pm
lapkričio 20, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Pranešimas redaguotas 10:56 am – lapkričio 20, 2014 magnolija


Google'indama netyčia radau tokios info, kuri šiek tiek paaiškina, kodėl keitėsi normos (šaltinis):

Žemiausias hemoglobino kiekis kraujyje būna 5-7 kūdikio gyvenimo

mėnesiais, kai leidžiama norma yra 110 g litre (mažiau 110 – jau laikoma

mažakraujyste). Suaugusiųjų žemutinė hemoglobino norma yra 120.

Anksčiau, kai kraujo tyrimai būdavo atliekami paprastais hemografais,

kurie nebuvo tokie tikslūs, žemutinė žmogaus hemoglobino norma buvo 110.

Dabar tyrimai atliekami automatiniais-elektroniniais hemografais, kurie

yra tikslesni, gali tiksliau parodyti aukštutinę ribą, todėl ir

hemoglobino norma padidėjo iki 120.

Profilaktiškai gerti geležies lašiukus, manau, neverta. Pirma, kas per daug, tas irgi nesveika. Antra, kol vaikas gauna tik mamos pienelį, geležis iš jo labai efektyviai pasisavinama, jei duosite lašiukus, efektyvumas gali kristi.

***

Dar radau kitokius normatyvus: čia. Prieštarauja šiek tiek pirmam šaltiniu. Tačiau čia žemutinė riba dar žemesnė.

Tad įdomumo dėlei pasižiūrėjau, ką sako Pasaulio Sveikatos organizacija (nuoroda, 3 puslapis, info 2011 metų). Žemutinė riba vaikams nuo 6 iki 59 mėnesių yra 110. 115 yra riba vaikams nuo 5 iki 11 metų – gal, zaneta1102, Jūsų gydytoja kažką sumaišė?

 

12:52 pm
lapkričio 20, 2014


zaneta1102

Svečias

Na kogero man reikia paciai krauja issitirti, nes paskutiniu metu itin prastai jauciuos. Svaigsta galva, silpna, jauciuo labai pavargus….

12:57 pm
lapkričio 20, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

O vandens geriat pakankamai?

Gal išties Jums pačiai trūksta geležies…

1:47 pm
lapkričio 20, 2014


zaneta1102

Svečias

Pranešimas redaguotas 3:27 pm – lapkričio 20, 2014 zaneta1102


Vandens geriu pakankamai, bent jau tikrai daug…

Na jei ir sumaise gydyotja kazka, tai manes nestebina…(Beje todel ir domiuos ) Taigi persasis isvada, kad visu pirma laikas keisti vaku gydytoja, o antra reikia paciai kraujo tyrima pasidaryt…

 O beje ir cia buvo mineta ir pati jau buvau skaicius tokia info:

"Naujagimių kraujyje hemoglobino būna net 160-200 g/l (gramų viename litre). Paskui organizmas savaime pradeda ardyti eritrocitus. Jei vaikelis gimsta laiku ir gero svorio, maždaug 2-3 mėnesį hemoglobino gali sumažėti iki 110-90 g/l. Tai fiziologinė mažakraujystė, jos gydyti nereikia, nes netrukus suaktyvės kaulų čiulpų veikla ir hemoglobino vėl pakaks. Bet itin sparčiai augančiam kūdikėliui (iki šešių mėnesių padvigubinusiam kūno svorį ) gali labai sumažėti geležies atsargos ir pradėti vystytis geležies stokos mažakraujystė."

 

2:15 pm
lapkričio 20, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Jei vienintelis nusiskundimas pediatre – hemoglobinų normų sumaišymas, tai gal nereikia labai jau karštai reaguoti. Jei turit ir kitų nusiskundimų, tuomet kitas reikalas :)

O sau tyrimą būtinai pasidarykit. Ir stenkitės prisižiūrėti – maistas, miegas, sportas.

Laimingai!

2:02 pm
gruodžio 1, 2014


Dovile

Svečias

Laba diena,

norėčiau ir aš patarimo :) Mano dukrytei 3 mėn., jos hemohlobinas – 114. Daktarė mano, kad mažokas, o dar prieš tai dukrytė sirgo sloga, buvo gerklės uždegimas ir teko vartoti antibiotikus. Tad dabar išrašė gerti geležies – "hemofer" po 2 lašiukus per dieną. Bet pastebėjau, kad kai juos pradėjom vartoti, dukrytę kamuoja diegliai – gaila žiūrėt į klykianti vaiką, kurio niekaip nuramint negali. Pabandėm porą dienų neduot "hemofer" – kitas vaikas, neliko jokių klyksmų. Apie tai papasakojau gydytojai, tai ji pasakė, kad tada "hemofer" neduoti, o geležies papildyti primaitinant – duoti kepto ar virto obuolio, uogų tyrelės ir pan. Ar tikrai jau reiktų primaitinti? Buvau nusiteikusi iki 6 mėn. tik žindyti. Be to, ar obuoliukas neišauks žarnyno bėdų? Be to, po gimdymo ir man trūko geležies, tai gėriau tabletes – dabar mano kraujas geras ir gydytoja pasakė, kad daugiau gerti geležies nereikia.

Iš anksto dėkoju už atsakymą!

2:37 pm
gruodžio 1, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Sveiki,

Tai kad po antibiotikų vartojimo paprastai rekomenduojama sugerti gerųjų bakterijų kursą, kad atsistatytų žarnyno mikroflora…

Pagal normatyvus jūsų mergytės hemoglobino lygis nėra per žemas, įdomu, kodėl gydytoja nusprendė, kad mažokas. Koks tada būtų geras? 120? Tai juk ne tiek daug trūksta. Nesu tikra, bet man rodos, normalu, kad po ligos hemoglobinas šiek tiek krenta. Taisantis sveikatėliai turėtų pasitaisyti ir rodiklis (o gal jau pasitaisė nuo tų kelių suvartotų lašiukų).

Primaitinti nuo trečio mėnesio dėl vargu ar tikrai per mažo hemoglobino lygio, mano manymu, nereikėtų. Ankstyvas primaitinimas ne tik kad gali iššaukti žarnyno bėdas, bet gali turėti ir daugiau pasekmių – atsiliepti imuninei sistemai, iššaukti alergijas, sutrikdyti medžiagų pasisavinimą iš mamos pieno, padidėja susirgimo diabetu rizika.

Tokia mano nuomonė :)

4:54 pm
gruodžio 1, 2014


Gunnda

Siauliai

Narys

įrašai27

Labuka:))

Mano dukrytei 5men, ir jos hemoglobinas 110, zemutine riba, irgi sake mazas, eina link mazakraujystes, kad as kalta ,kad jos nedamaitinu,nes gydytoja buvo liepus primaitint nuo 3men ir 3sav, neva mano pienas liesas, ir lieseja, delto greit gali but dukrytei mazakraujyste. Nors mano dukryte budama 5men, sveria 9,5kg:))) kas menesi piraugdavom virs 1 kg, budami 2men priaugom 2,4kg, tad as grieztai gydytojai pasakiau,kad neduosiu jokio maisto iki puses metu ir taskas. tiek priaugam kam reikia. Manau,kad jei duosi obuolio ar morkos, hemoglobinas nepadides:))) Svarbu vaikiukas sveikas, guvus ir gerai jauciasi:) beto mums prie 110 hemoglobino neisrase jokiu Fe preparatu, tik liepe primaitint:))) tad manau po menesio vel paprasysiu krauja patikrint ir ziuresim hemoglobina:))
Tai va mano ir tokia nuomone:)
Aukit sveikos:)

5:07 pm
gruodžio 1, 2014


Dovile

Svečias

Labai ačiū už išsakytas mintis ir patarimus! Ir už nuraminimą :) Kuo daugiau apie tai galvoju, tuo labiau suprantu, kad nerizikuosiu su primaitinimais. Susiradau dar vieną geležies preparatą, kuris (taip rašo) nedirgina virškinamojo trakto, tai išbandysiu dar jį duoti dukrytei. O pati bandysiu daugiau valgyti burokėlių ir naminės jautienos, kurios kaip tik dabar turiu galimybę valgyti. Ech, kaskart grįžęs iš gydytojo turi dar pats persitikrinti, ar tikrai nėra natūralesnio būdo problemai spręsti…

5:38 pm
sausio 7, 2015


AgnėV

Svečias

Sveiki,

mano dukrytė per paskutinius tris mėnesius priauga po 200-300g. maitinu kas 2-3val dieną ir naktį, ji valgo apie 5min. Rytoj jai bus 5mėn ir esame 6kg ir 60cm. prieš mėnesį gydytoja liepė po truputį duoti papildomo maisto, bet iki šiol sumaitinu vieną, du šaukštelius ir pradedam verkti. Svoris ir ūgis ir toliau auga tokiu pat tempu (gimė 3,6kg ir 54cm). Pasidarėm kraujuko tyrimus – hemoglobinas 103. Gal sutapimas, o galbūt viso to priežastis yra TBC skiepas. Jis mums antrą mėnesį ėmė plėstis, didėti ir neišpūliavo, teko daryti inciziją. Prieš tai dukrytė porą savaičių skelbė bado akciją, nevalgydavo po 5val. Dabar visą mėnesį skiepukas negyja, pradėjo vėl pūliuoti, kraujuoti, tai vėl lankomės pas chirurgą…ar gali būti žemo hemoglobino ir lėto augimo priežastis – skiepo komplikacija? Mažylė žaidžia, guguoja, vartosi. Raida pagal amžių. 

Ačiū už atsakymą.

9:17 pm
kovo 27, 2015


dajanute

Narys

įrašai14

Sveiki, turime ir mes neaiskumu del hemoglobino. Kudikiui dabar arteja 9 menesiai. Kai buvo 6men dareme kraujo tyrima ir hemoglobinas buvo 109, gydytoja paskyre gelezi, vartojome dvi savaites, pradejome per ta laika valgyti mesyte, valgom kasdiena. Neseniai vel padareme tyrima, hemoglobinas 107. Ar tai jau labai blogai? Svoris nuo pat gimimo auga neypatingai daug, gime 3.9kg dabar 8.1kg. Seip vaikiukas judrus, guvus, truputi letesne fizine raida, dar netvirtai sedi, pats neatsiseda, slaiuzioja, bando ropoti. Turime dar viena problema, gal kaip kaipnors susije. Yra kelis kartus vemes, nezinau ar skarndukas nevirskina pavalgius koses, ar as kazka blogai darau su primaitinimu. O gal seip kazkokios virskinimo bedos, pas specialistus eisim uz poros savaiciu, bet jeigu kazkas blogai su skranduku, gal tai turi itakos gelezies isisavinimui? Labai lauksiu atsakymo tiek is gerb. Gydytojo, tiek is kitu mamyciu.

5:49 pm
kovo 28, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Sveiki,

Na, žemutinė riba Jūsų amžiuj būtų 110, tai ne tiek daug ir trūksta… Man atrodytų, kad gal priežastis nebūtinai geležies trūkumas. Gėrėte lašiukus, valgot mėsytę, bet Hb nekyla (nesakyčiau, kad krenta, nes skirtumo tarp 109 ir 107 praktiškai nėra). O folio rūgšties, B grupės vitaminų tyrimų nedarė? Ar prie mėsytės valgote ir ką nors su vitaminu C, kad tą geležį įsisavintų?

Radau tokį straipsnį su patarimais dėl įsisavinimo. Tik negaliu nukopijuoti, apsaugotas puslapis. Žiūrėkit nuorodoj  skyrelį "Ar išgydys burokų sultys". Galbūt kažką savo dietoje galėsite patobulinti.

Dėl vėmimo, tai sekite, kokiomis situacijomis vemia – gal nepriimamas ar alergizuoja kažkoks produktas ar kuo paskaninate košę, gal tas pasitaiko iškart po skiepų, gal tuokart labai nenoriai valgo ir išvemdamas tarsi protestuoja…

10:09 am
kovo 29, 2015


dajanute

Narys

įrašai14

Daugiau jokiu tyrimu nedareme, noreciau padaryti, bet kraujuka ima is venos, o po tu visu vemimu liginineje state laseline, prikankino vaika, bijau net pagalvoti. Mesyte valgo su darzeve. Moliugas, kopustas, bulve. Nezinau kiek juose vit. C. Seip musu racionas nera labai platus, kadangi dabar ne sezonas svieziu darzoviu, atvestiniu kazkodel prisibijau, tai duodame kas dar yra lietuvisku ir kruopas, vaisius, mesyte. Gal per maza maisto ivairove. O kas liecia vemima, tai net nezinau. Skiepu jau seniai neturejom. Tiesiog ivedziau nauja produkta, saldytus brokolius, ir tik po kiek laiko supratau, kad tas tris diena, kai juos daviau vaikas ir veme, negausiai, su vienu atpylimu, per daug to nesureiksminau, taciau praejus dviem savaitem daviau morkos (po ilgos pertraukos) ir vaikas praejus 3val po valgio viska isveme, nesuvirskinta, veme gausiai, 4 kartus. Kadangi kaitik buvom klinikose su kitom bedelem tai nuelekm tiesiai i priemima is kur musu ir nepaleido, kol neatstate skysciu. Tyrimai viruso nerode, po keliu valandu vaikas buvo sveikas. Po to karto  b ijau, todel viska vel tarsi pradejau is  Naujo. Gal permaitinau, kose gavosi tirsta. Gal netaisiklingai isvis maitinu. Po koses praejus pusvalandziui duodu pieno, nes nori, vandnes nelabai dar moka atsigerti, o ir pries kose duodu pienuko, gal ta kose gaunasi kaip vakume tarp pieno ir nevirskina? Bet as nenoriu pakeisti nei vieno maitinimo krutimi, todel taip ir darau. Dabar jau galvoju, kad kazka darau ne taip. Ar negalejau as pagadinti vaikui skranduko? Oj kaip isipleciau ne i tema, atsiprasau, tiesiog labai jautriai i viska reaguoju…

6:24 pm
kovo 29, 2015


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

jeigu vaikiukas guvus, kaip rašote, turi pakankamai energijos fizinei veiklai, tai gal labai dėl tų cheminių kraujo sudėties rodiklių tikrai neverta prisirišti, sakyčiau ir aš. (nesakau, kad nekreipti dėmesio iš vis, bet turėti omeny, kad jie dažnai kinta, kad, kaip sako Magnolija, gali rodyti visai kitų medžiagų, nei geležies trūkumą, greičiausiai laikiną). maniškiams tas hemoglobinas pirmaisiais metais irgi beveik visada ties tom žemom ribom buvo, ir ką, ir nieko: su pirmuoju nervinausi, žiūrėt bandžiau tą mitybą, bet kad ką tu ten žmogau labai prižiūrėsi, jei nenori kažko, tai kaip įkiši, nu nemėgsta žmogus, nepriima jo organizmas. Su antruoju net ir nebebandžiau: įgyji išminties su patirtim. Ir kuo auga labiau, tuo labiau supranti, kad mama daugiausia ką gali padaryti, tai pasiūlyti įvairaus maisto išbandyti, o Rinktis, privalo žmogiukas pats: tai jo teisė ir atsakomybė pačiam, jis gi nėra toks kvailas, ty jo organizmas, kad nežinotų, kas jam geriausia, kokių medžiagų tuo metu reikia. Jokios laboratorijos, jokie mokslininkai to dar nepajėgūs nustatyti ir pateikti mums formulių, kaip maitintis, kad patenkintume organizmo poreikius koncentruotos piliulės ar visiems vienodo mitybos režimo pagalba. Taigi ir tenka kliautis tik mūsų pačių poreikiais ir eksperimentuoti. Taip ir jūs turbūt, jei nerimaujate, kad nepagadintumėte skranduko ( gal ir ne be reikalo), tiesiog pernelyg nespauskite to mažylio kažką būtinai valgyti, kad tik nepritrūktų ko: būsite sveika pati, bus pienuke visko, ko reikia,o ko jam truks papildomai, pasiprašys, stebėdamas, ką valgote jūs. Gi jūs labai artimi biologiškai ir ne tik: taigi, ką mėgstate, ko norisi jums, greičiausia tiks ir jūsų vaikiukui. Skanumas, ty geras apetitas, yra didelis saugiklis geram virškinimui ( ne skanumas receptoriuose skonio ar smalsume- čia truputį spąstai,o pilve, tikrajame " alkyje, turbūt žinote tą skirtumą). Turėtų tai pasufleruoti, kas konkrečiam organizmui yra geriausias medžiagų šaltinis, aš esu tikra, jog šiuo dėsniu galima kliautis nuo pirmųjų dienų ( o mums išmokti iš naujo), ty mažiau galvoti, kur ko yra, o žiūrėti, ko norisi. O jei nepriima organizmas, tai ir nekišti. Pasiūlyti vėliau. Gal jam iš viso tikrai dar nieko papildomo nereikia: ty papildomas maistas nebūtinai yra garantija, kad iš jo geriau bus pasisavinta kažkas ir tas hemoglobinas pakils. Jei jau išvemia ir pastebėjote, kad su maistu tai susiję, pieno neišvemia, reiškia su skranduku viskas gal iš esmės ir gerai, gal tada duokite to kito maisto rečiau, mažiau, ty po labai mažą kiekį pasibandyti ir žiūrėkite, kaip reaguos. Aš manau, jog visiems bendrų taisyklių nėra, yra tik bendro pobūdžio rekomendacijos kažkokiam mistiniam vidurkiui: kai kas gi kūdikius vien pienu iki dvejų maitina, kai kas žuvimi, ir būna viskas gerai. Paūgės, aiškiau ims rodyti, kas jam patinka, subręs labiau virškinimo sistema ir bus gerai viskas ir jums. Tikrai manau sulauksite su tokiais rodikliais dar tų šviežių uogyčių, ar mėsytės po žiemos kokybiškesnės: po žiemos gal visi čia tokie pasilpę labiau, gal tas numatyta gamtos ;) 

Sėkmės! ( manykime, kad tie vėmimai ir liks tokiais vienkartiniais atvejais ;)

8:15 pm
kovo 29, 2015


dajanute

Narys

įrašai14

Aciu uz jums uz atsakymus ir patarimus. Kartais parasai i sita foruma ir atrodo paskui pacios mintys susdelioja, viskas atrodo daug paprasciau nei buvo pries tai :)

4:15 pm
kovo 30, 2015


Dudi

Narys

įrašai108

Iš manęs pastebėjimas būtų toks – yra žmonių, kurių organizmas pakankamai sunkiai įsisavina geležį. Aš esu tokia. Kad ir kiek tyrimų dariausi gyvenime, geležis visada žemiau normos. Mama pasakojo kaip man būnant mažai jie kažkada bandė pakelti mano geležį su burokų sultimis ir dėl to vėliau buvo išbarti gydytojų. Tada tėvams ir buvo paaiškinta, kad mano kraujas liks toks visą gyvenimą ir kol aš jaučiuosi gerai, tol nieko daryti nereikia. 

 

1:53 pm
balandžio 17, 2015


naujamamyte

Narys

įrašai40

Pranešimas redaguotas 4:51 am – balandžio 18, 2015 naujamamyte


Sveiki.

 

Mums beveik 5 mėnesiukai. Maitinamės, galima sakyti, iš vienos krūties.

Iš kitos krūties pienas teka sunkiau, vaikas neramiai žindžia, greit išalksta, todėl ji labiausiai "sueina" prieš miegą. Šioje krūtyje pieno ženkliai mažiau, ką galima pasakyti ir apie jos dydį.

Valgome kas valandą jau virš mėnesio. Iš pradžių, galvojau, kad augimo šuolis, tik ar jis gali taip ilgai tęstis?

Būna stiprių nuverkimų (dažniausiai į vakarą), kai abejojame, kad nuo skausmo ir pagalvojame, gal tikrai neprivalgo. Kartais prie krūties glaudžiu ir nepraėjus valandai. Tik atsirūgstame visą nurytą orą ir jau vėl valgome. Kartais vis dar aplanko diegliukai, nes nespėjame atrūgti viso nuryto oro.

Iš pat pradžių, maitinomės įvairiai, pagal poreikį, o vėliau dažniausiai kas 2 val., rečiau 1,5 (kai miega 3 val., nežadiname).

Svorio prieaugis buvo geras: pirmus 3 mėn. – po 1 kg., 4 mėn. – 500 gr. 5 mėn, prieaugio dar nežinome.

6 šlapi vystyklai per parą lygtais yra, nors tikrai ne visada labai jau pilni tie pampersiukai būna. Šlapimas skaidrus.

Atlikome kraujo tyrimą. Hemoglobinas 109. Gydytoja liepė primaitinti mišinuku ir pradėti duoti bulvės ir morkos košelės. 

Žemas hemoglobinas mus tikrai išgąsdino. Mišinuko vakar paragavome. Vakare skaniai užmigome kaip niekad. 

Prioritetas žindimui iš krūties išlieka.

 

P.S.

6 šlapi vystyklai per parą lygtais yra, nors tikrai ne visada labai jau pilni tie pampersiukai būna. Šlapimas skaidrus.

 

Domina žvilgnis iš šalies. 

Ar maitinamas iš vienos krūties 5 mėn. kūdikis gali neprivalgyti, kas turi įtakos hemoglobinui?

5:15 pm
balandžio 17, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Sveiki,

Jūsų amžiaus vaikučiui žemutinė hemoglobino riba yra 110, tai situacija tikrai neturėtų gąsdinti.

Teoriškai kūdikį galima išmaitinti ir iš vienos krūties (kas netgi buvo praktikuojama Senovės Kinijoje). Kai skaičiuojate, svarbu pasišlapinimo kartai, o ne kiekis. Tad net ir nepilnos sauskelnės užsiskaito.

Dar atkreipkit dėmesį, kaip dažnai kūdikis tuštinasi. Bet šiaip iš to, ką pasakojate, nepanašu, kad vaikučiui trūktų pieno. Na, tik dažnas žindimas galbūt kelia abejonių. Beje, o naktį irgi kas valandą bunda? Tačiau tam gali būti ir kitų priežasčių.

Nemažai mamų pastebi, kad maždaug nuo ketvirto mėnesio kūdikio žindimo įpročiai pasikeičia: vaikas gali pradėti žįsti labai trumpai, blaškytis, spjauti krūtį, po to vėl greitai prašyti ir t.t. Paieškojusi, šiame forume rastumėte nemažai tokių skundų. Paprastai toks chaotiškumas pasireiškia dienos metu, kai vaikas būdrauja, o jeigu apsnūdęs arba naktį – žinda gražiai. Greičiausiai tai susiję su didėjančiu vaiko sąmoningumu ir domėjimusi aplinka. Kitiems gal pasidaro dantenėlės jautrios dėl besiruošiančių ateiti dantukų (mano sūnui tas pasiruošimas truko kone pusantro mėnesio…). Jeigu vis dar neišaugote diegliukų (nepamirškit apie galimas alergijas pienui, glitimui, paprastai diegliukai taip ilgai nesitęsia), gali būti, kad vaikas sąmoningiau supranta tuos nemalonius pojūčius ir ieško nusiraminimo.

O pati pilnavertiškai maitinatės? Jūsų hemoglobinas ne per žemas?

Beje, nelabai įsivaizduoju, kaip vienas ar du šaukšteliai bulvės/morkos košės gali pakelti hemoglobiną… Patarčiau šituo klausimu elgtis atsargiai, nors išgąsdinti tikrai nesiekiu. Tebesitęsiantys diegliukai rodo, kad Jūsų vaikelio žarnynas arba bręsta lėčiau, arba turi kažkokių bėdelių. Per ankstyvas primaitinimas gali labai paaštrinti problemas.

8:09 am
balandžio 18, 2015


naujamamyte

Narys

įrašai40

Pranešimas redaguotas 1:52 pm – balandžio 18, 2015 naujamamyte


Ačiū už atsakymą, Magnolija.

 

Tas pasakymas "Teoriškai kūdikį galima išmaitinti ir iš vienos krūties" kelia abejonių :) Aš įtariu, kad, ko gero, mano krūtis nespėja "pripompuoti" pakankamai pienuko, o ir sūnelis, sutinku, kad daugiau dairosi ir domisi aplinkiniu pasauliu, kas trukdo susikaupti produktyvesniam žindimui. Iš kitos pusės, yra buvusi 4 val. pertrauka tarp maitinimų ir atrodydavo, jog vaikas išvalgo gausiau, bet vistiek po 1 val. buvo išalkęs.

O vat tuštinamės retokai: kas 4, 5 parą. Paskutinio tuštinimosi laukėme beveik savaitę.

Žvelgiant iš šalies, ir man neatrodo, kad sūnus neprivalgantis ar negaluotų. 

Naktį valgome kas 2-3 val. Būdavo, kad dažniau, bet retai. Žindymas naktį mano akimis -efektingesnis, nes mes abu atsipalaidaivę. Sunku pasakyti, kai apsimiegojęs viskas – kaip sulėtintame filme :)

Dėl tų diegliukų, mes visgi nesame tokie tikri, ar čia tikrai jie. Didieji vargai po 3 mėn. baigėsi. Dedame ausį prie pilvo, lyg ir "nešniokščia". Kitą kartą, jaučiame, kad dujos išeina lauk ir vaikas virkauja, tada abejonių nėra. Tik va, dabar, kuris laikas vėl ramu. Mąstome ir apie dantukus. Tai kartais, kai nebežinau, kas daros, patepu dantenas.

Be to, atsirado problemų su užmigimu. Neretai nesilpnai nuverkiam prieš miegą. Ar psichologinis protestas ar nesotus būna – nežinia. Stengiuosi, kad vaikas nebudrautų ilgiau nei 2 val., kad nepervargtų.

Jau pradėjau valgyti ir pieno produktus, ir glitimo turinčius, nes kitaip paprasčiausiai nusilpčiau galutinai. Valgau ir juos valgant, tikrai nevisada verkia, taigi neprisiriščiau prie maisto netoleravimo fakto.

O kad sūnelis jautriau reaguoja į pojūčius, sutikčiau. 

Negaliu teigti, kad pilnavertiškai maitinuos ir pailsiu. Maisto gaminimo galimybės ribotos, o ilsėtis neretai pamirštu. Jau užsirašiau pas šeimos daktarę, kad atlikčiau kraujo tyrimus.

Dėl tos košelės ir mišinuko, man irgi keistai skamba, kad tai padėtų hemoglobinui. Ko gero, gydytojai atrodo paprastai – žemas hemoglobinas – neprivalgo – reikia stiprintis – pagerės.

Juk alkis, ko gero, taip pat sveikatos neprideda.

Kol kas, susilaikau nuo košelių. Nemanau, kad pradėsime anksčiau kaip nuo 6 mėn. Kol kas, visgi paragavome mišinuko, tai esu pasimetusi, kaip man toliau elgtis, ar primaitinėti, ar didvyriškai užsimerkti. Pasituštinome gausiau (ko gero, mišinuko įtaka, o gal atėjo laikas).

Nemeluosiu, esu pavargus nuo dažno žindymo ir šiaip jaučiuosi pasilpusi. 

Ir artimieji kas be ko pradeda galvoti, kad vaikas neprivalgo, nes mato kaip dažnai tenka maitinti, o vaikas vis neramus. Dar ir gydytoja bei kraujo tyrimas išmušė iš vėžių.

Labiausiai neramu, kad nepakenkčiau vaiko sveikatai… Jis dabar sparčiai vystosi, lanko maknkštelę, dėl ko reikia daug energijos. Turiu omeny, jeigu neprimaitinčiau.

 

 

 

 

3:26 pm
balandžio 18, 2015


Dudi

Narys

įrašai108

Sveiki,

Žinau, kad jūsų ko gero tai nepaguos, bet aš tikrai neatmesčiau dygstančių dantukų įtakos. Pvz.. mano sūnus prieš pirmuosius dantukus kankinosi porą mėnesių, vėliau prieš išdygstant krūminiams taip pat du mėnesius vargom, nes jis ištisai ant krūties kabojo. Dabar jam jau 1metai ir beveik 6mėn ir štai vėl dantukai dygsta, tai nuo vakar vėl kabo ant krūties. O dygstantys dantukai gali įtakoti ir virškinimą ir tuštinimąsi – vieni kūdikiai viduriuoja, o kitiems priešingai – užkietėja viduriai. 

Mano patarimas jums būtų neskubėti nei mišinuko duoti, nei tuo labiau košių, nes tai gali tik dar daugiau diskomforto mažyliui sukelti. Verčiau pasistenkit patenkinti jo poreikį – duoti pienuko kada prašo ir nekišti, kai nenori. Mažyliai labai gerai žino ką daro ir kodėl, mums tereikia jų paklausyti :)

Dienos įspūdžiai taip pat labai varginta mažuosius ir pvz. vienas apsilankymas per savaitę jūsų paminėtoje mankštelėje gali būti viskas ką tokio amžiaus mažylis "gali atlaikyti". Kitaip tariant, jeigu matote, kad jis jautriai reaguoja į aplinką ir naujus potyrius, pasistenkit neperkrauti jo dienotvarkės nauja veikla, nes gali būti, kad jam per daug informacijos ir jis tiesiog nesusitvarko su tuo ir vėliau ieško nusiraminimo – jūsų krūties. 

Žemas hemoglobinas jokiu būdu nereiškia, kad kūdikis neprivalgo. Ar nėštumo metu jums buvo atliekami kraujo tyrimai hemoglobino kiekiui patikrinti? Ar viskas buvo normoje? Ar kūdikis gimė išnešiotas? Nes geležis kaupiama mamos organizme paskutinio trimestro metu ir jos atsargų užtenka kūdikiui pirmiems 6mėn. Jeigu jums tuo metu trūko geležies, gali būti, kad organizmas nesukaupė reikiamų atsarų. Bet kaip ir jūs pati suprantate košė su bulve ar morka tikrai šiuo atveju nepadės. 

O jums būtina pailsėti ir pilnavertiškai maitintis, tai pagrindinis dalykas kaip jūs galit užtikrinti, kad jūsų kūdikis su pienuku gaus viską ko reikia jo organizmui. 

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
hemoglobinas

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
11 + 4
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
37 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: