Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Kūdikis žinda ilgai ir dažnai ir turi keistą įprotį

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

8:00 pm
lapkričio 16, 2014


Mollie

Narys

įrašai18

Pranešimas redaguotas 10:41 am – lapkričio 17, 2014 Mollie


Labas vakaras. Turiu keletą klausimų, susijusių su žindymu.

Mano dukrelei beveik 2 mėn.ir nuo pat pradžių aš ją maitinu pati, bet iškilo man klausimų:

1. Kai mažylė gimė – valgė po 20-30min kas 3val. Žadindavau ją pati, nes miegaliukė buvo. Suėjus mėnesiui – nebežadinu. Ir jos maitinimosi grafikas pasikeitė. Dabar valgome lygiai valandą ir miegame po to valandą tik. Tai sukelia šiokių tokių nepatogumų norint išeiti kažkur arba sulaukti svečių. Ar toks maitinimosi būdas pasikeis ar gal galima kažkaip pareguliuoti jį?

2. Dėl to, kad valgome valandą – mes pripratome tai daryti gulėdamos lovoje. Tada mažylė užmiega. Norint ją perkelti į vežimą, lovytę – prabunda ir nebeužmiega. Maitinant sėdint – žinda apie 10-15min ir po to pradeda arba pykti arba užsnūsta, bet po trumpos pertraukos pabunda ir vėl nori žysti. Pyksta labai. Tai ar čia ji priprato valgyti guledama? Norėčiau, kad ir sėdint maitinama ji sočiai valgytų, nes kad ir išvykus kažkur, ne visada galima prigulti valandai. 

3. Turi negerą įprotį, dėl kurio kenčia mano speneliai – žysdama ji truputi atpalaiduoja raumenukus ir spenelis beveik išsprūsta iš burnytės ir tada ji staigiu judesiu įtraukia jį atgal, bet gaunasi ne platus išsižiojimas, o kaip per šiaudelį mes traukiame skysčius, taip ji mano spenelį su lupytėmis įtraukia į burnytę giliai. Aš net nespėju sureguoti kaip staigiai ji tai padaro – atpalaiduoja ir įtraukia. Kodėl taip yra ir kaip pakeisti jos elgesį? 

12:54 pm
lapkričio 17, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

sveika. bandysiu atsakyt papunkciui :)

1. jusu mazylei siuo metu gali buti augimo suoliukas. placiau apie tai pasiskaityt galima cia http://www.bellahappy.lt/lt_LT…..ba-suoliai dazniau zyzdama uzsisakineja daugiau pienelio. daryti nieko nereikia, nes augant maitinimosi ypatumai keiciasi. zindykit kiek nori ir kada nori. 

 

2. azylei uzmigus galite palikti miegoti lovoj, jei baisu kad iskrist gali, apdekit pagalvemis is sonu. kai pradeda pykti maitnat sedint pabandykit paspituokliuot tuo paciu metu.

 

3. o kai itraukia speneli ar rudojo laukelio daug burnytej buna? ar jum tik nemalonu kol itraukia? be to galite istraukti kruti ir duoti is naujo taisyklingai. 

2:24 pm
lapkričio 17, 2014


Mollie

Narys

įrašai18

Apie augimo suolius jau domejausi. Jau ir atskirti beveik moku kada jie buna. Nes tada mazoji verkia prie kruties, tampo spenelius, kojytem mala ir kvieciasi pienuka taip gailiai.. o praejus jiems valgome valanda ir po to budraujame arba uzmiegame valandai ir vel po to kartojasi viskas. Reikes man eiti pas ginekologe apziurai, tai neisivaizduoju ka reikes daryti, nespesiu per valanda suvazineti ten atgal, o jos imti i poliklinika nesinori, kai ten tiek ligoniu siuo metu.

Itraikia speneli su rudu laukeliu beveik visa, galima sakyti – pavyzdingas apziojimas buna, tik po to jauciasi perstejimas ir buna spenelis siek tiek paraudes. 

2:55 pm
lapkričio 17, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

pamaitinkit pries isvaziuojant, taip pat galite siek tiek nusitraukti ir palikti pienuko, tik jei duos tegu duoda su taurele ar svirkstu. 

matyt kai itraukia neteisinga padetis buna burnytej jei persti ir paraudes, tai bandykit po itrakuimo isimti speneli ir iduoti is naujo, kad butu taisyklingas apziojimas.

11:37 am
lapkričio 20, 2014


Mollie

Narys

įrašai18

Niekada nenusitraukinejau pieno,  tai man kilo klausimas kada tai geriau daryti. Jeigu as ta pacia diena nusitrauksiu pienuka, tai kada geriau tai daryti – kol kudikis zinda viena kruti man istraukineti is kitos ar po to kai jis pavalgys tai tada? Nesinori istustinti kruties kad po to mazyle neturetu pienuko pasisotinti per kita maitinima. Ir kiek ml reiketu palikti pienuko kad kudikis 8savaiciu pasisotintu ir sulauktu manes be alkio jausmo? 

Aciu uz atsakyma

12:30 pm
lapkričio 20, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Manyčiau, kad kai mamos šalia nebus ir kas nors užsiims su dukryte, ji greičiausiai pienuko ir neprašys.

Na, bet dėl visa ko, palikit pora trejetą indelių, apie 80-120 ml per visus, priklausomai kiek pavyks ištraukti. 8 savaičių kūdikio skranduke telpa jau nemažai, apie 120-150 ml tačiau kai geria pienuką ne iš krūties, išgeria daug mažiau. Jei paliksit pora indelių, prižiūrintis žmogus galės pirmiausia vieną induką sumaitinti, o jei matys, kad mergytė alkana, tai ir kitą. Palyginimui galiu pasakyti, kad mano keturių mėnesių berniukas vieno maitinimo metu pas senelius išgerdavo max 80 ml.

Apie patį nutraukimą – kad neišsireguliuotų pienuko gamyba ir nekiltų nesklandumų maitinant mažylę kitu kartu, siūlyčiau pienuką nutraukti per du tris kartus tarp maitinimų. O jeigu Jums patogu, tai galite šiek tiek nutraukti iš kitos krūties kai maitinate.

Jeigu norite tą pačią dieną nutraukti, tai atkreipčiau dėmesį, kad tokiu atveju greičiausiai bus sunkiau prieš pat išeinant pamaitinti (pienukas ne taip smarkiai bėgs ir ne visai alkana mergytė gali atsisakyti žįsti). Nebent tada nutraukti maitinant prieš pat išėjimą iš kitos krūties – bet vėlgi, rizika, o ką, jeigu nepavyks nusitraukti, kiek norit? Bent kiek neramumo, streso, ir pienukas nebebėga taip lengvai, kaip norėtųsi.  Aš Jums siūlyčiau pradėti išėjimui ruoštis kažkur 2-3 dienas prieš. Kiekvieną dieną po vieną kartą tarp maitinimų truputį nutraukiant, kad gautųsi tolygesnis nutraukimas. Pienuką galima laikyti šaldytuve iki 8 dienų. Geriau skirtingų traukimų skirtinguose indeliuose.

Nežinau, ar aiškiai čia parašiau. Jei kas – klauskit :)

***

Beje, kalbant apie Jūsų dukrytės maitinimosi būdą ir jo reguliavimą. Mano patarimas būtų: leiskit mergytei pačiai susireguliuoti. Jei prašo pienuko – duokit, jei neprašo – ne. Iki kokių 4-6 mėnesių vaikelis dar nelabai turi supratimo apie režimą ir pan. Jis kai nori – prašo, ir jam nesvarbu, kiek valandų praėjo. Nuo 4-6o mėnesio, jei vis dar prašysis kas valandą, galit pradėti palengva ilginti tarpus. Mažylė jau tikriausiai bus kantresnė ir jei reikės minutę kitą palaukti, tai ir palauks.

Dėl perkėlimo į lovytę – taip dažniausiai būna su visais mažyliais. Kol naujagimis, nepatinka, kai perkeliama į šaltą, tuščią, tylią vietą. Kai sueina mėnesiukas kitas, tada atsiranda supratimas, kad šalia mamos – geriau, ir net per miegus jaučia, jeigu kilnojama. Vienintelė galimybė perkelti – tai praėjus maždaug 20-25 minutėms nuo užmigimo, kai būna giliai įmigusi. O kol miegelis paviršutiniškas, tai taip ir būna, kad keliant išsibudina. Beje, mano sūnus, vyresnis būdamas, apie metukus-pusantrų, tai net ir gilioj miego fazėj išsibudindavo (o gal taip greit nebeįmigdavo, nežinau) ir kartais, kai dygdavo dantys ar šiaip koks neramumas, irgi nesileisdavo perkeliamas į lovytę. Užtekdavo man ranką po kakliuku pakišti ir jau muistydavosi. Aš tą siejau su prisirišimu ir dideliu noru būti šalia mamytės. Dabar mums beveik dveji – kai užmiega, suskaičiuoju iki 80 ir galiu kelti, 9 atvejais iš 10 pavyksta :)

Iš kur tiksliai tas įprotis paleisti spenelį ir vėl įtraukti, tiksliai nežinau, taip ir neišsiaiškinau, nors ir mums buvo. Bet mums dažniausiai pasitaikydavo, kad žinda žinda, jau beveik užmiega, staiga susivokia, kad spenelis išslydo ir traukia atgal. Tai aš tiesiog stengdavausi visada arti priglaudus laikyti, kad ne taip lengvai išslystų. O jeigu tai nesusiję su užmigimu, tada darykit kaip katiara23 sakė – ištraukti ir palaukus, kol pasiprašys, iš naujo įduoti – bus ženklas mergytei, kad jei siurbelios, tai negaus.

 

Tiek minčių, sėkmės! :)

3:58 pm
lapkričio 20, 2014


Irena

Svečias

CryTuriu dedele problema: mano mazyliui jau 5savaites ir mes priaugome permazai svorio… Pasirodo dariau didele klaida: leisdavau jam "ciunkyti": jis valgydavo  tik 5-10min (gaudavo tik pradinio pienelio), o poto 1.00-1.5val prie papuko tik "ciunkina". Gydytoja pasake, kad turiu ismokint valgyt apie 20-45min ir neleist ciunkint. Pradejau tai daryti, o vaikas net nemiegodamas apsiziojia ir ciulpia speneli, visai nenori pradet valgyt, tada istraukiu, o jis i asaras – ir vel idedu ir vel istraukiu…. Gal kas galit padet, nes visai nepriaugsim, o maitint misiniais tikrai nenoriu

8:58 am
lapkričio 21, 2014


Mollie

Narys

įrašai18

Pranešimas redaguotas 7:04 am – lapkričio 21, 2014 Mollie


Kiek as suprantu tai tas ciunkinimas irgi yra valgymas. Asne viena syki esu pastebejusi, kad kai mano pupa atrodo jau tiesiog miega prie kruties ir vos vos speneli liezuveliu kutena, galvojau kad tikrai cia ne valgymas. O po to kai kelis sykius issprusdavo spenelis arba mazyle pati jau paleisdabo, tai burnyteje visada budavo pienuko kuris dar islasedavo pro lupytes :) o kiek jus priaugote? Gal maziukas jusu miegaliukas tinginukas ir nerodo iniciatyvos valgyti? As saviske pirma menesi zadindavau, nes galedavo miegoti ilgiausiai, kol to nepradejau daryti tai irgi svorio nedaug buvo priaugusi. O po to viskas susitvarke. Dar mintis man kilo – gal per daznai keiciate krutis ir vaikiukas vis pradinio pienuko gauna? Mano pupa irgi zinokite aktyviai traukia pienuka prideta prie kruties gal kokias 5-7min. O po to ciunkina kaip jus sakote iki valandos, o vakar taip pragulejome ir dvi valandas ;) vaikiukas ir pamiega ir pavalgo ir as manau kad taip ir turi buti.

9:07 am
lapkričio 21, 2014


Irena

Svečias

maitinau kas 3val ir is vienos kruties. jis praugo 400g per menesi. Jis pasidare irzlus daugiau verkia, ir po valgymo ismeta speneli, o po kokios 10min, vel rodo alkanumo pozymius: daug seilyciu, kaisioja daug liezuveli. Dar maitinu kad ir kas valanda, o jis vistiek tik kokias 5min pavalgo ir viskas, net muistytis kartais pradeda prie kruties. Jau pati nebezinau kas cia darosi jam, jis cia toks 2 sav.

7:19 pm
lapkričio 21, 2014


Mollie

Narys

įrašai18

O keisti maitinimo padeti bandete? Manoji kai pradeda muistytis tai as bandau keisti padeti arba panesioju ir toliau siulau kruti. Ta pacia kruti siulau valanda, tik po to keiciu, nors kazkur skaiciau, kad galima ir dvi valandas ta pacia kruti siulyti. O gal maziukui pilvuka skauda? Nebijokite vaikeliui siulyti kruti kad ir kas 15min, juk mamytes pienas greitai susivirskina. Vadinasi jam tiek reikia ir ypac kai buna augimo suoliai :) tikiuosi nare magnolija pakomentuos jusu atveji, nes ji tikrai daug ismano, o as tik savo spejimus parasiau. 

9:05 am
lapkričio 22, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

Pranešimas redaguotas 7:14 am – lapkričio 22, 2014 katiara23


Irena rašė:

maitinau kas 3val ir is vienos kruties. jis praugo 400g per menesi. Jis pasidare irzlus daugiau verkia, ir po valgymo ismeta speneli, o po kokios 10min, vel rodo alkanumo pozymius: daug seilyciu, kaisioja daug liezuveli. Dar maitinu kad ir kas valanda, o jis vistiek tik kokias 5min pavalgo ir viskas, net muistytis kartais pradeda prie kruties. Jau pati nebezinau kas cia darosi jam, jis cia toks 2 sav.


 

sveika. bandykit keist maitinimo pozas. ta pacia kruti siulykit jei trumpai zinda iki 2 val nuo maitinimo pradzios. nakti zindykite kas 3 val.

 

o kaip liezuviuko pasaitelis? ar nepertrumpas? 

kiek slapinasi? per para turi buti ne maziau 6 syskiuku.

6:15 pm
lapkričio 25, 2014


Mollie

Narys

įrašai18

Noriu pasiklausti ar gerai darau kad leidziu savo vaikui snausti zndant kai ji netraukia aktyviai o tik liezuveliu kutena kats nuo karto speneli. Nes mano dukryte taip gali ir pora valandu snausti. Kartais atrodo kad ji tuoj knarkti prades jei ne tie pakutenimai. 

3:36 pm
lapkričio 26, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

jei spenelis netraumuojamas tegu zinda. maniskis irgi naktim ciunkina neaisku kiek laiko, nes as miegu :) diena jei sumastau kartu pasnaust irgi netraukiu :)

9:43 pm
sausio 5, 2015


Raimonda28

Narys

įrašai61

Sveiki, as panasiai prie tos paciostemos.

Manau kad "pripratinau" mazyle nurimti tik apsiziojus speneli ir traukdama kruti.
Kekviena nenuotaika ar pilvo skausma nori ramintis zysdama, zinoma ci


ulptuko nemoka paimti nes moka tik zysti. Nezinau ka daryti nes tai vargina, visiskai nebeturiu laiko sau, nebeuzmiega neturedama kruties burnyteje. Dar katik perskaiciau straipsni jog jai kudikis ipranta ramintis zysdamas kruti tai ateityje gali buti jo nutukimo priezastis, kad betkokia nesekme mokykloje ar dar kur vaikas raminsis lysdamas i saldytuva, t.y. valgydamas.


 


Maitinu dabar po 30-40min kas 30ar kas 1 valanda nes labai trumpai pabuna neverkdama ir neprasydama kruties. Pastoviai galvoju kad neprimaitinu todel duodu labai daznai. Taip manau nes priaugam svorio vos i normas, o kai paklausai aplinkiniu mamyciu kad leliukai priauga po 1kg-1,6kg tai baisu darosi kad badu marinu.

Pradzioje taip maniau geriausia kad duoti zysti ir guleti prie kruties kiek nori, bet dabar atrodo kad net 15 min nepraeina ir reikia kruties, kelias minpatraukia ir apsiziojusi snaudzia, pajudini, tai 15 min ir vel prasosi jau net nebera kada laiko kanors apsitvarkyti ar net i dusa nueiti, o ka kalbeti apie isejima i parduotuve ar pas gydytoja. Nusitraukti neina, kazkaip uzsiblokuoju ir nieko nebeistraukiu, nedrystj traukti pries zindydama nes nebeliks kuo pamaitinti. Zadame eiti i uzsiemimus vonioje, o ten rekomenduoja atvykti kai leliukas po maitinimo bus 1val. Tai pagal mane neimanoma nes po tos valandos jau verkdama prasysis kruties ir proceduros voneleje nueis perniek.

10:00 pm
sausio 5, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Priminkit, prašau, kokio amžiaus Jūsų dukrytė?

2:54 am
sausio 6, 2015


Raimonda28

Narys

įrašai61

Beveik 8 sav.

3:39 pm
sausio 6, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Oj, Raimonda, maža dar Jūsų mergytė, reikia jai labai mamytės :) Na nemoka kol kas kitaip nusiraminti, tai ir prašosi prie krūties. Jūs visada galite pasiūlyti alternatyvą – žaisliuką, knygutę, dainelę, pažiūrėjimą pro langą, panešiojimą, bet jei vaikas atkakliai prašo krūties, tai teks ją ir duoti, nekur dėsitės… Aišku, kad vaikas nenori čiulptuko, kai šalia yra mylinti mamytė :)

Nuo kokių keturių-šešių mėnesių, jei bus noro, galėsit bandyti griežčiau, pailginti tarpus (jei savaime nepailgės) tarp žindymų, bet iki to laiko vaikas tiesiog negali laikytis režimo, jis to nemoka. Kad pereinamasis laikotarpis būtų paprastesnis – stenkitės kiekvieną dieną išlaikyti tą pačią įvykių seką: kėlimasis, žindimas, rengimasis, žaidimas, žindimas, miegelis ir t.t. Tokiu būdu vaikas pamažu ims gaudytis, kas po ko seka, jam bus ramiau ir saugiau, kai "žinos", kas vyksta.

Kad kiti vaikai priauga kilogramais, nieko nepasako apie tai, kaip auga Jūsų dukrytė. Beje, jų mamos greičiausiai klausosi "pamokslautojų" apie tai, koks riebus jų pienas ir kaip permaitina savo vaiką…

Aš turiu tokią teoriją, kad gal Jūsų mažylė jaučia, kad Jūs visaip bandote nuo jos "pabėgti" ir todėl dar labiau reikalauja Jūsų. Pabandykit keletą dienų visiškai įsiklausyti į vaiko norus. Galbūt taip ji supras, kad mamytė šalia visada ir visada pasiruošusi pamyluoti ir pagelbėti, ir kad nereikia mamytės pimyn atgal varinėti.

Dėl neramumų ir pilvuko skausmų – berods apie tai kalbam kitoj temoj, tai nebesikartosiu.

Na ir galiausiai mano nuomonė apie Jūsų skaitytą straipsnį. Nežinau, kas rašė ir kuo rėmėsi, bet logikos nulis. Nusiraminimas žindant yra kūdikio prigimtis. Iš to negali išplaukti nieko negatyvaus. Blogumai prasideda tada, kai iš vaiko krūtis atimama per anksti ir jis nepasiruošęs pereiti į kitą nusiraminimo fazę. Tuomet užsifiksuoja ties žindimu/čiulpimu – tik jau nebe krūties, bet čiulpia pradžioj čiulptuką ar pirštą, vėliau atsiranda problemos dėl valgymo, rūkymo, tušinuko, nagų kramtymo ir pan. Be to, statistika sako, kad žindomi kūdikiai yra mažiau linkę į nutukimą.

Na ir dar toks praktinis patarimas: prieš miegelį žindykit gulomis, bus lengviau išsliūkinti iš lovos.

4:51 pm
sausio 6, 2015


Raimonda28

Narys

įrašai61

http://www.vaistai.lt/Vaiku-mi…..-2216.html

 

cia tas straipsnis kur radau komentara kad vaikutis raminasi lysdamas i saldytuva. Na bet tiesiogiai to priimti nereikia nes cia gaunasita: "mamyte sake kad jos vaikui taip ir taip…nes buvo zindomas pastoviai" . Ir dar kazkur bet neberandu nuorodos.

Dekui uz patarimus :)

5:13 pm
sausio 6, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Kažkodėl susigadino nuoroda. Gal galit straipsnio pavadinimą parašyti, susirasčiau kaip nors.

9:00 pm
sausio 6, 2015


Raimonda28

Narys

įrašai61

Vaikų miegas. Lengvai išsprendžiama tėvelių problema

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Kūdikis žinda ilgai ir dažnai ir turi keistą įprotį

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
7 + 6
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
48 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: