Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

9:40 am
kovo 28, 2015


Mamukas

Svečias

Sveiki,

Prasau pagalbos mamyciu ir gydytojo, gal atsiras kokiu minciu, nes pati jau nebezinau ka daryti…istiko tokia beda – savo dukryte jau visa menesi tampom po ligonines, atlikta kruva tyrimu…vaikui krenta svoris, 7men sveriam vos 5,4kg su rubeliais. Profilaktiskai geriam vaistukus nuo tuberkuliozes, kurie mazina apetita, pykina. Juos teks gerti dar menesi. Vaika primaitinu kosytemis, suvalgo iki 100g, kartais buna 120-140g bet jau super skani kosyte turi buti. MP pastoviai siulau, zindo tik nakti. Ligoninej pradejom sverti pries ir po maitinimo ir pasirodo, kad ji pritraukia vos 30g. Visada galvojau, kad ji pavalgo tiek, kiek nori, nemaniau, kad truksta pieno, nes paspaudus dar begdavo srovele. Pries savaite budavo patraukia pora gurgsniu ir verkia, patraukia ir verkia. Tada pastebejau, kad nuo vaistu uzpuole pienlige, bet jau isgydziau. Dar dyksta du dantukai. Bandziau gausinti pieno nusitraukinedama ir atrodo pavyko. Dabar vel tas pats, vos minute, dvi patraukia ir verkia. Zinau, kad negerai darau, bet duodu kita kruti. Vel minute ir vel vaikas draskosi, ima kita kruti. Ir taip mainau, kol ne vienos nebeima. Nors labai noriu zindyti, siulau jau ir misinuka. Buteliuka is tolo pamaciusi pradeda verkti. Dabar bandziau bent kazkiek sumaitinti su sauksteliu, rezultatas – 30g. Kadangi sekmingai ciulpia soskyte, galvoju ieskoti buteliuko su ploksciu zinduku, bent kiek panasiu i soskytes forma, nes ji skiria kur jos soskyte, kur krutis ir kur buteliukas. Neina apgauti net miegancios. Dar viena mintis – kadangi su buteliuku sekasi sunkiai, o kruti ima, gal reiketu ismeginti papildoma primaitinimo sistema. Kol trauks kruti, pritrauks misinuko. 

Blogiausia, kad mazyle galetu turbut visa diena isbut nevalgiusi ir nieko nesakytu…kiek as sukisu, tiek ir valgo. Soku, dainuoju, beliko tik ant galvos atsistot, kad sudomint maistu…kol sumaitinu ta 100g, valanda praeina. Ateinancia savaite vel keliaujam i ligonine. Gydytoja blogiausiu atveju planuoja zonduoti. Labai to nenoriu, ir taip vaikas jau dideliam strese, neprisileidzia ne vieno zmgaus prie saves isskyrus mane ir teti.

Labai prasau padekit, gal gydytojas duotu kokiu nors patarimu, nes vaikas nyksta akyse…

 

7:06 pm
kovo 28, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Sveiki,

Labai užjaučiu dėl tokios situacijos, norėtųsi padėti, bet nežinau, ar mano bendro pobūdžio žinios pritaikomos Jūsų atveju, juo labiau – tai tikrai turbūt ne viskas, ką galima padaryti Jūsų mažylės labui…

Gal galit šiek tiek daugiau parašyti apie tuos nuo tuberkuliozės vaistukus? Koks jų pavadinimas? Ir ką reiškia profilaktiškai geriat? Jums įtaria tuberkuliozę? Čia po skiepo, dėl skiepo, neskiepytam vaikui, turėjusiam kontaktą su sergančiu?

Dar kažkokių kitokių sveikatos sutrikimų neturite? Vaikutis gimė išnešiotas? Taip pat gal galite parašyti mėnesinius svorio pokyčius? Būtų lengviau spręsti, ar tie 5,4 kg yra drastiškai mažai.

7 mėn. vaikui 100 gramų košytės jau visai nemažai. Primaitinimą pradėjot nuo 6 mėn.? Galbūt pavyktų kaip nors įsiūlyti daugiau baltymingo maistelio? Gal prižiūrintys gydytojai jau leistų valgyti mėsytės?

Dėl kitos krūties davimo, tai nebūtinai negerai – man atrodo, Jums svarbiau, kad bent kiek gertų. Tiesiog žiūrėkit, ar nežaliuoja išmatos, ar nepučia pilvuko – jeigu nesusidaro pernelyg didelė proporcija lieso pienelio, tai dar nieko baisaus. Aišku, svoriuko auginimui reikalingiausias galinis pienelis. Bet gal tada po žindymo tą galinį pienelį galėtumėt nutraukti ir sumaitinti šaukšteliu?

Šiaip pienligė ir dantukų dygimas dažnai išties labai apsunkina žindymą, nes vaikutis jaučia nepatogumą, skausmą burnytėje dėl pasikeitusio slėgio žindimo metu. Soskytė, deja, taip pat gali prisidėti prie sumažėjusio noro žįsti. Paprastai neramiomis dienomis žindyti lengviausia apsnūdusį vaiką. Jeigu ima soskytę, mėginkit tuo metu pakeisti ją į krūtį. Kitas dalykas – pačiulpusi soskytę mergytė jau gali būti išeikvojusi didelę dalį savo energijos ir nebeturėti jėgų žįsti…

Išmėginti papildomo primaitinimo sistemą irgi labai gera mintis. Šiaip žiūriu, kad tos "profesionalios" sistemos nemažai kainuoja. Gal pradžiai pabandymui užtektų tiesiog nusipirkti maitinimo zondelį ir jį įdėti į buteliuką su pienuku? Arba galit žindymo metu su specialiu švirkštu minkštu antgaliu sušvirkšti į burnytės kampelį ir žiūrėti, kaip reaguoja, kai gauna daugiau pienuko.

Jei ligi šiol praktiškai negėrėt mišinuko, tai gali būti, kad jo skonis labai nepatiks. O ir šiaip gal vertingiau būtų mėginti nutrauktą pienelį. Bet tuo pačiu turit žiūrėti, kad pati pilnavertšikai maitintumėtės.

Dėl zondavimo… Aš įsivaizduoju, kad nesinori tokio dalyko. Aš savo vaikui to irgi nenorėčiau. Bet jeigu prireiks – pabandykit pažvelgti iš kitos pusės. Taip, tai vaikui papildomas stresas, nepatogumas, nemalonumas, papildomi rūpesčiai Jums… Bet taip pat tai galimybė užtikrinti, kad vaikutis gauna, ko reikia. Smegenys šiuo laikotarpiu labai aktyviai vystosi, joms reikalingas maistas. Maistas kritiškai reikalingas ir augimui… Gal geriau tada tokia blogybė kaip zondavimas nei kad galimai sutrikęs vystymasis…

Laimingai Jums!!!

 

1:11 pm
kovo 29, 2015


Mamukas

Svečias

Vaistukai nuo tuberkuliozes del skiepo komplikacijos. Gruodzio menesi atliko incizija, nes neispuliavo pulinukas. Zaizda du menesius negijo, del to buvo atlikta operacija su narkoze. Gydytoja paskyrus profilaktiskai, kad neissisetu tuberkulioze, nes yra buve tokiu atveju.

Gime isnesiota 3.6kg, 1m +1000g, 2m +500g, 3m +440g, 4m +200g, 5m +220g. 6m +0g, 7m -500g. Svorio priaugimo mazejimas sutapo su problemomis su skiepu. Kitu ligu ieskome, kadangi visi kraujo tyrimai geri, tik rodo jog organizmas su kazkuo kovoja, del to itaria arba tuberkuliozes skiepo poveiki, arba kazka, ko neranda…

Primaitinima pradejau nuo 4.5men, bet suvalgydavo vos du saukstelius. Po operacijos pradejo valgyti, suvalgydavom +-100g tris kartus per diena. Valgom per pietus su triusiena, ryte ir vakare darau su obuoliuku arba bananu, tokiu skaniu daugiau suvalgo. Tada susirgo tridiene, nukrito 200g, atsigulem i ligonine, uzpuole rotas, dar -200g ir suvalgydavo vos 50g. Dabar grizom i namus, vakar jau valge 120g manu kosytes, 160g ryziu su triusiuku, 120g grikiu su bananu. Pienuko po truputi daugeja, jau ilgiau uztrunka prie kruties ir girdziu gurksnojima. Tik vis nepasveriu, nes kai sveriu tada ji nevalgo. O kai pagalvoju "vis tiek nevalgys", tada traukia ilgiau. Lyg zinotu :)

Zindyti apsnudusia jau esu bandziusi n kartu. Soskyte ji pamacius griebia rankytemis ir neima tada jau kruties. Vakar sauksteliu sumaitinau 30g misinuko, reiskia neskanus nera. Bet buteliuko akyse nenori matyti. Su zindymu vargstu nuo gimimo, nes ji nenoredavo nei kas 2, nei kas 3val valgyti, tiesiog siulydavau, kisdavau, bandydavau visaip – ji valgo kada nori, kaip nori ir kiek nori. Kad ir pora gurksniu buna patraukia, o tada duok soske ir as guguosiu arba miegosiu. 

Pienuko be jos nutraukti negaliu. Ne 20g nepritraukiu. Pradzioj kosytes bandziau skaninti nutrauktu pienuku, tai traukdavau tuo pat metu, kai mazyle zysdavo, tada tik laisvai begdavo. 

Apie papildoma sistema galvoju, nes jeigu ir truksta mano pienelio, tai tiek to, susitaikysiu. Bet kad tik ji bent kazka gertu. Nes su sauksteliu turbut nesugirdysiu daugiau.

4:59 pm
kovo 29, 2015


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Mieloji, Mamuk,

Puiku, kad mums čia parašėte: daug galvų visada geriau nei viena, ir net jei savo pasvarstymais mes jums įnešime dar daugiau sumaišties nei realios pagalbos, vistiek bus naudos, nes bent jau žinosite, ką tikrai galite atmesti, o kas galbūt surezonuos su jūsų pačios įsitikinimais. Nes žinote, žmonės yra pastebėję, jog patarimo mes dažniausiai prašome tada, kai iš tikrųjų jį žinome ir patys, bet…tiesiog galbūt bijome to savo žinojimo, nepasitikime, mums jis nepatinka…arba tiesiog dar nesame pasirengę elgtis taip, kaip mums kužda tas mūsų vidus. Taigi prieš pasidalindama savąja perspektyva, savosiomis įžvalgomis, kilusiomis grynai intuityviai, kai perskaičiau jūsų laiškučius, norėčiau paprašyti, vertinti jas tik kaip nuorodas pamąstymui, ir tikrai ne galutinį problemos sprendimo būdą: nes kad ir kaip kartais baugiai tai skamba, sau, savo kūdikiui, kuris yra labai artima mūsų dalis, padėti galime tik patys, nes tik patys geriausia žinome, kaip veikia mūsų mąstymas, emocijos, kūnas. Būtinai įvertinkite tai, jog mes visi esame unikalios būtybės, su savo unikalia augimo programa, ir kas esame daugiau nei suvokiame racionaliu protu, daugiau nei šiuo metu pajėgus suvokti mokslas, oficialioji medicina ir tt.

Kalbu taip ne prisiskaičiusi kažkokių naujojo amžiaus " filosofijų" ( nors juose esama ir nemažai tiesos), o praėjusi panašią situaciją pati, kaip dviejų vaikų mama o taip pat ir iš savo profesinės pusės, kiek ji susijusi su tų jaunųjų būtybių pažinimu ir ugdymu. Taigi ir pradėti norėčiau nuo pastebėjimo, ką atpažįstu jumyse, kaip savo praeitą " pragaro ratą" ir nuo ko norėčiau jus bent truputį apsaugoti:  baimės sukelto užburto rato: jaudinuosi- bandau spręsti problemą proto diktuojamais logiškiausiais, išradingiausiais, visais įmanomais būdais- sukuriu naujų. Taip jūsų nerimas dėl vaikelio yra absoliučiai suprantamas, bet…pabandykime pažvelgti į situaciją iš truputį kitos perspektyvos. Ar tikrai čia yra problema ir ar įmanoma ją išspręsti dar kažkokiu būdu, kurio nebandėte ( zondu?). Daugiausia nerimo jums kelia vaikelio " nevalgumas" ir su tuo susijęs(?) svorio nepriaugimas ( kritimas?). Ką dėl to galite padaryti, kaip mama? Pieno turite, kitokio maisto siūlėte, bet…. vaikas jo arba atsisako arba neįsisavina. Tai absoliučiai sveiko, ty sveikai kovojančio ir savim besirūpinančio individo požymis. Nesakau, jog jis šiuo metu " sveikas" tiesiogine to žodžio prasme, tačiau elgiasi jūsų mažylis visiškai logiškai ir teisingai. Visi sveiki gyvūnai ir žmonės, kai kažkas negaluoja jų kūnuose ( ar sielose) tuo metu atsisako ėsti, ir bet kokia prievarta ( švelni, psichologinė, ar stipresnė intervencija) gali situaciją tik pabloginti, nes tai yra nepagarba jo instinktams. Žvelkime toliau: o kada dažniausiai krenta svoris suaugusiesiems? Taip, dažnai dėl kažkokio fizinio sutrikimo, bet daug dažniau būtent dėl ligą lydinčio streso. O kaip mes gydome savo suaugusiuosius ir kada jie greičiausia pasveiksta? Ar vien dėl vaistų, tinkamos mitybos? Sutikite, jog dažniausia tai įvyksta dėka žmogaus vidinės būsenos pasikeitimo, kuriai įtakos turi meilė, ramybė, prisilietimai, iš esmės slaugantys žmonės, aplinka, jo noras sveikti ir vidinės jėgos. Nesu prieš medikus nei vaistus ( puikius žmonijos pasiekimus), tačiau jie yra tik komplekso dalis, ir net ne pagrindinė. Juk neveltui sklando tas " juokelis", jog medicinos galimybės neribotos, ribotos tik paciento galimybės ;)

Taigi ką iš esmės bandau pasakyti, jog mano nuomone jums su vaikeliu dabar tiesiog reikėtų pabandyti truputėlį atidėti tą mitybos klausimą į šalį, truputį, kiek išeina atpalaiduoti galvą ir rankas nuo pastangų ( jau tikrai akivaizdžiai išmėginote viską, kas buvo jūsų galioje). Man regis jūsų kūdikis labai aiškiai to jūsų prašo: 30 ml ar tie 100 g vadinasi yra jo poreikis, jo norma šiuo metu ( daugiau gi nepavyksta sumaitinti, ne todėl, kad tik tiek pienelio ar košės nėra, ar kad neišmanote, kaip, o tiesiog todėl, kad toks jo organizmo sprendimas). Pasitikėkite tai naktiniais maitinimais, kiek jų reikia. O svoris…Atsistatys, kai ateis laikas, juk nėra tai vienintelis žmogaus vystymosi rodiklis. Juolab pasiduodantis mūsų kontrolei ( kiek suaugusiųjų negali valios pastangomis jo numesti ar priaugti…kiek bešlamštų spurgų, kai kurie).  Pakanka spaudimo ir kovos jums abiem ir taip: ypač jei vaikiukas turi tvarkytis su tais vaistų šalutiniais poveikiais, stresu, tyrimais. Savaitė, kita nieko nepakeis, jei svoris yra vienintelis nerimą keliantis rodiklis. 

Kaip galite padėti mažiukui ir sau, bent šiuo metu, tai tiesiog pabandyti pasitikėti jo organizmo savigydos mechanizmu ir sudaryti visas sąlygas, kiek tai priklauso nuo jūsų, joms veikti. O čia galite padaryti nemažai. Ty būti maksimaliai budri jo poreikiams, ženklams, norams: pabandyti nemąstyti, kaip turėtų būti, ką reikėtų daryti, būtent Nedaryti, Nespausti, iš esmės nepakenkti. Nesudaryti streso dar daugiau: nes vaikis viską jaučia ir atitinkamai sprendžia, kiek stresuoti ir jam: aha, mama jau paklaikus, reiškia man kažkas labai blogai. o taip galvoti kol kas jūs neturite jokio pagrindo, taigi mūsų priešas šiuo metu: nežinia, ar ne? O ją, patikėkite, galima ištverti. buvau ten ir jei man tokiai triznei pavyko, pavyks ir jums, juolab, tokiai atkakliai ir išradingai mamai. Taigi susiimam, mokomės tikėti vaiku, kad jis gali daug ką pats, koks mažas bebūtų  ( tai visiška netiesa: kūdikiai gajesni ir arčiau savo prigimties nei mes, taigi…). Duodam laiko išalkti, nekišam nieko , kol neprašo: ty tikrai nuoširdžiai pasiunčiam savo baimę ir leidžiam vaikui valdyti sveikimo procesą pačiam. Nu o ką daryt, kai nieko negali padaryt? ;) čia gi būtent toks atvejis, kai reikia netradicinio sprendimo, didelės drąsos ir pasitikėjimo. Kai medicina nieko neranda, mama viską išbandė, vadinasi logika paprasta: metas keltis į naują žaidimo lygį. Kliautis kitokia išmintimi. Leiskite sau tai pabandyti, bent savaitę: pasiduokite ir nebeklausykite to savo " sveiko proto". Jis kol kas jus atvedė tik iki aklavietės ir nevilties.  Dabar darykite kitaip. Skirkite visas jėgas, kurias iki šiol skyrėte tiems maitinimo būdams, savo poilsiui, padėkite nurimti ir sau ir mažiukui, nebebijokite ir nebesigailėkite nei jo nei savęs. Turite tiesiog patikėti ir savo gebėjimu to prieno prigaminti tiek, kiek jam reikia, ir jo gebėjimu suvalgyti tiek, kiek yra jam optimalu šiuo metu ir ateityje. Eliminuokite viską, kas gali trukdyti jam sveikti: kitų žmonių kišimąsi, triukšmą, nerimą, apsupkite jį ramybe, meile, šiluma ( turbūt po tiek išgyvenimų ir pati jaučiatės tuščia ir nusilpusi, nebelabai turite, ko jam duoti, nepastebėjote gal tik: nesigraužkite dabar tą supratusi, tiesiog imkitės šio kelio sustriprėti abu žingsnelis po žingsnelio). Patikėkite, tų įgūdžių prireiks, net jei ką nors ir rasite mediciniško: sveikimo procesas vistiek negalės būti sėkmingas arba bent jau užtruks ilgiau, jei tęsite tą vidinę ir išorinę kovą, kuri tik nereikalingai sekina jėgas. Taupykite jas dabar ir nebijokite: jūs stipresni, nei šiuo metu manote. Kai viskas praeis, suprasite tai ir savimi didžiuositės.

Atleiskite, kad tiek daug prirašiau ir gal ne visai sklandžiai, tiesiog tokios mintys kilo iš vidaus šią akimirką. Taip stengiuosi mąstyti ir elgtis pati, kai serga, nevalgo ( nuo pirmų dienų mano pirmagimis buvo atsisakęs tai daryti, ir  beje, kiek lankusi šiame psl. tokių kūdikių šiomis dienomis yra daug daugiau nei jums atrodo: vis atsiranda tų jaunųjų maištininkų neįsipaišančių į jokias valgymo, svorio, " normalaus" kūdikio normas, ir daug mamų eina iš proto. neturiu kompetencijos teigti, jog jums nėra kažko rimtesnio, tiesiog sakau, jog negalima atmesti tiesiog reakcijos į stresą, arba…tokios naujosios kartos tendencijos: būti gyviem balažin kuo, kad net esu girdėjusi pediatrę vieną sakant iš nevilties, kai viskas gerai: turbūt saulės energija jie gyvi? O gal  kartais tikrai: žingeidus šiaip jūsų mažasis? domisi labai aplinka? akutėse nevaikiškas žvilgsnis gal? stipri valia? tokiomis savybėmis pastebėjau tie " nevalgiukai" pasižymi, gal ir jums kokia nors panaši išvada pasidarys, kad…sotūs jie įspūdžiais…ir kad valgo iš tikro sumoje per dieną/ savaitę, kai leidi rinktis,visai normaliai, kai pagalvoji ( mamų gal baimės akys tik didelės, kad laaaaabai mažai, kad kūdikiai turi tiek ir tiek suvartot, o gal jūsų tas pienas labai maistingas, ypatingas? ;) O jam svorio visai tiek vystymuisi pakanka, auginasi smegenis, o ne riebaliukus?)

Ar labai čia viskas  paplaukusiai skamba? ;)) O gal visgi nors viena mintis užkabins.

P.s. Mano abu gyvi iki šiol :))). Tik tiek kad va tiek mane prikankinę irgi, dabar meninininkais užaugo :). Gal tai ir paaiškina,visus nenormalumus jau nuo kūdikystės, nes irgi tiek po gydytojus bent su pirmuoju prisitąsyta. Paskui jau pasimokiau ;) Ir nors nervinuosi ir šiandien, ir vis irgi kokį tyrimą prašausi, kad padarytų, bet visgi, jau turiu omeny, kad….pasaulis margas, ir kad …dar daug jame paslapčių.

Sėkmės jums! ( tikiuosi, jog nieko jums visgi neras ir to zondo neprireiks)

 

11:14 pm
kovo 29, 2015


Mamukas

Svečias

Aciu! Uz toki palaikyma. Tiesa pasakius, tokiu jausmu pilna sirdis, ne karta bandziau sau pasakyti, kad viskas yra gerai. Bet valdo protas, noras itilpti i kazkokius remus, lygiuotis su aplinkiniais, kad mano vaikas niekuo neissiskirtu is kitu. Be ji kitokia. Ir kaip sakot del zvilgsnio – tikrai jis kitoks. Ji idemiai klausosi, kai kas nors kalba, kai gydytojai pasakoja apie tyrimu rezultatus ir jie patys tai pastebi. Mazyle taip gudriai kartais pasielgia, kad net nesuvokiam, kaip toks mazas vaikas gali sitiek suprasti. Galbut is tikruju reikia leist paciai jai spresti, kiek jai reikia maisto. Nors dabar po grizimo nebegaliu skustis del kosyciu – savo noru suvalgo dvigubai daugiau. Ir net nereikia stengtis, kad ji butu super skani ir saldi. Kad tik taip ir toliau butu, buciau rami. Pati esu stipriai isitempus, skaiciuoju, galvoju, jaudinuosi, baimes drugeliai trankosi pilve, o vaikas visa tai jaucia. Bandysiu galvoje padaryti restarta…o gal jau sveikstam, gal vel isivaziuosim i savo dienos ritma, issimiegosim ir dziaugsimes viena kita. Kartais reikia, kad kas nors is salies pasakytu tai, apie ka galvoji, tik nesupranti. Aciu!

4:07 pm
kovo 30, 2015


Dudi

Narys

įrašai108

Aš irgi ateinu jūsų palaikyti. Galbūt negaliu duoti jokių praktinių patarimų kaip jums konkrečiai elgtis šiuo metu, tačiau žinokit, kad nesate viena su savo jausmais. Mano sūnus mane tai pat ne kartą vertė jaustis panašiai, nes daug ko nevalgė, po to daug ko duoti negalėjau dėl alergijų, o štai dabar gyvenam visiškoje taikoje – sūnus valgo kiek nori ir aš jau nei jį kankinu nei save, nes atėjo pagaliau tas suvokimas, kad mūsų mažyliai yra labai protingi, protingesni ir už mus ir jie puikiai žino ko ir kiek jiems reikia. Mes turime jais pasitikėti, jie tai pajus ir patys atsipalaiduos, pradės mėgautis maistu, nes jaus kad nėra to nuolatinio spaudimo valgyti valgyti valgyti :)

Kalbant apie išskirtinumą – mano pačios didžiausias asmeninis troškimas yra, kad vaikai būtų išskirtiniai, kad nebūtų tokie pat kaip kiti. Kiekvieną dieną suku galvą, kaip tą išskirtinumą išsaugoti metams bėgant, kad nesusilietų mano mažylis su visa mase kitų vaikų. Linkiu ir jums turėti išskirtinę dukrytę, kurią auginti gal ir nebus pabai paprasta, bet vėliau suvoksit, kad buvo verta pasistengti ir išleisti į pasaulį tokią asmenybę :)

9:35 pm
kovo 30, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

sveika. prisijungsiu ir as prie palaikymo. taip pat ir gal kazkiek nuraminsiu. metuku laiko gulejome ligonineje 9 dienas. patikekit mazius ne tik kad atsisake valgyti maista, bet jei kazka suvalgydavo po 10 – 15 min viska isvemdavo. vienintelis musu maistas buvo mano pienukas. tuo metu isgyvenome antra kudikyste. per tas dienas numeteme 600 g. gryzus namo viskas susitvarke su laiku. pirmom dienom ligonineje stresavau, kad nevalgo, veliau nusiraminau, nes visgi dar maitinimas krutine, tuo metu mane ir personalas palaike, kad vaikiui nieko nenutiks jog kito maisto nevalgo, nes gauna tai kas jam svarbiausia – mamos pieneli. tiek kiek sverem budami metuku svoris gryzo kazkur po 1.5 men. siuo metu neiskundziam nei nevalgymu, nei per mazu svoriu. nesenai lankemes pas gydytoja, viskas mums su svoriu gerai :) laikykites.

12:26 pm
gegužės 13, 2015


Ali

Svečias

Laba diena,mano suneliui 4 sav. maitinu pati, beda ta kad jis priaugo labai mazai svorio ir gydytoja sako jog reik primaitinti misinuku, o as labai nenoriu, bijau kad paskui isvis dings pienas (gime 3kg. 40 gr. dabar sveria 3 kg. 500 gr.). Man atrodo kad ir dabar pieno yra mazai nes krutys nepritvinksta, o pavalgydinus bandziau nusitraukt tai tik keli lasai buvo..kaip paskatinti pieno gamyba? Be to kudikis labai trumpai zinda vos 10-15 min, o paskui arba uzmiega arba tiesiog netraukia ir viskas. Maitinti stengiuosi ne reciau kaip kas 2 val diena,o  per nakti 2 kartus.

Pastebejau, kad vaiko liezuviukas apsineses baltom apnasom, gal tai pienlige?Ar tai galetu buti priezastis del ko jis taip trumpai zinda ir nepriauga svorio? Patarkit kaip man elgtis,labai noriu maitinti pati

5:06 pm
gegužės 14, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Sveiki,

Svorio prieaugį reiktų skaičiuoti nuo žemiausio svorio. Iki kiek buvo nukritę ligoninėj? Jeigu nuo to svorio priaugo bent 500 g, tai viskas dar gerai.

Kaip šlapinasi, tuštinasi? Ar yra bent 6 sysiukai per parą, bent pora pasituštinimų?

Ar toks trumpas žindimas ir greitas užmigimas nuo pat gimimo? Tai gali būti ženklas, kad per lėtai bėga pienukas ir kūdikis tuo nepatenkintas. Ar buvo patikrinta – gal priaugęs liežuvio pasaitėlis ir dėl to vaikas negali efektyviai žįsti? Jūsų speneliai nesužaloti?

Nežinau, kokio ilgio Jūsų naktis, bet reiktų, kad nesusidarytų ilgesnė nei 3-4 valandų pertrauka tarp žindymų.

Baltos apnašos gali būti ir šiaip nuo pienuko. Tačiau jeigu jos lengvai nenusivalo, o pakrapščius lieka rausva, galimai kraujuojanti dėmelė – tuomet greičiausiai pienligė. Ar nešunta užpakaliukas? Jūsų pačios speneliai neparaudę, neskauda? Tarp žindymų krūtų neskauda? Dėl pienligės kūdikis gali jausti neramumą, nepatogumą, skausmą žindant ir dėl to žįsti trumpiau.

Pieno gamybą geriausiai skatina:

  • dažnas žindymas
  • žindymas naktį (tada gaminasi daugiau hormono prolaktino, kuris atsakingas už MP pasiūlą)
  • oda prie odos kontaktas (išsirenkit su mažyliu ir dieną dvi vartykitės lovoj vien žįsdami)

Čiulptuko nenaudojate?

 

 

5:59 pm
gegužės 15, 2015


Ali

Svečias

Sveiki,

Ligoninej maziausiai sverem 2 kg.792gr. Per para pakeiciam 5-6 sauskelnes, tustinames 3-4 kartus.Zinda trumpai nuo pat gimimo, liezuviukas manau kad nebuvo tikrintas. Mano speneliai sveiki, krutu neskauda. Kudikio uzpakaliukas nesunta, ciulptuko nenaudojam. Nuo pat gimimo stengiuosi kuo ilgiau buti su kudikiu, glausti prie kruties.

Siandien bandziau nusitraukti piena tai per puse valandos su pientraukiu nusitraukiau vos 20 ml…tai kaip dar galima padidint ta pienuko kieki?? Kiek zinau tokiam kudikiui jau reikia suvalgyt 100ml. per viena karta (o pas mane jo yra  tik 20 ml),tai kiek vaikas gauna pieno zysdamas vos 10 min??? Gydytoja sako butinai reikia primaitinti, nes vaikas badauja, jau as ir pati nelabai matau kitos iseities, kaip tik primaitinti. Toliau vaikui pienuko reikes vis daugiau, tai is kur jo atsiras jei dabar sitiek mazai? Diena vaikas sunkiai uzmiega, snaudzia tik prie kruties, o atsibudes is karto verkia, labai neramus..

8:40 pm
gegužės 15, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

sveika. jusu menesinis prieaugis pagal nuesta ir priaugta svori yra 708 g. tai mano manymu viskas su juo gerai, nes maziausias prieaugis pirmaisiais menesiais turi butu ne maziau 500 g. bandykite diena ir nakti maitinti kas 2 val, krutis keiciant taip pat kas 2 val skaiciuojant nuo zindymo pradzios. 

prisegto liezuviuko pozymiai:

  • negali iškišti liežuvio toliau apatinės lūpos;
  • jam bandant pakelti liežuvį, šio galas susidvejina tarsi gyvatės. Tai lengva pastebėti, ypač vaikui verkiant;
  • labiau pakelia liežuvio šonus nei priekį;
  • negali taisyklingai žįsti, neišlaiko krūties burnoje;
  • žinda ilgai (daugiau nei 30 min.), nepasisotindamas, vos pavalgęs ima verkti;
  • blogai priauga svorio;
  • nukramto mamo spenelius;
  • žįsdamas čepsi;
  • dažnai atpylinėja, jam pučia pilvuką.

 

11:26 pm
gegužės 15, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

O kodėl Jūs traukiat pientraukiu? Kūdikis žinda daug efektyviau. Taip pat pasitaiko mažylių, kurie jau nuo gimimo sugeba pasisotinti per 10 minučių.

Iš to, ką rašote (svoris, sysiukai, kakučiai) – viskas normos ribose, nėra jokio pagrindo įtarti, kad vaikas neprivalgo. O juo labiau badauja! – Jūsų gydytoja be reikalo Jus gąsdina.

Jei pradėsite duoti mišinuką, greičiausiai pakliūsite į dar prastesnę situaciją: kuo daugiau išgers mišinuko, tuo mažiau žįs, dar mažiau gaminsis pienuko ir visai užsibaigs. Taip, gavęs mišinuko, vaikas turbūt geriau miegos – bet iš to naudos mažai, nes paprasčiausiai jo skrandukui teks daug sunkesnis darbas nei virškinti MP.

O kad dieną sunkiai užmiega, tai čia nieko nuostabaus. Ne pirmas ir ne paskutinis toks. Mes su vyru pirmus kelis mėnesius savo vaiką turėdavom nešioti nešioklėj – 20 min kol užmiega ir dar valandą pusantros, kol pamiega… Tik vėliau mano ponučiui pradėjo tikti miegojimas įsikabinus krūties. Irzlumas, neramumas gali būti dėl daugelio priežasčių – gal pilvuką paskauda ar papučia, gal gimdymas buvo sudėtingas, gal jau išalko, gal nori būt panešiotas, gal sauskelnės šlapios. Abejoju, ar yra kada istorijoje buvęs naujagimis, kuris būtų visiškai viskuo patenkintas.

Pasitikėkit savimi, savo vaiku ir Gamta!

2:49 pm
gegužės 16, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

Pranešimas redaguotas 11:51 am – gegužės 16, 2015 katiara23


magnolija rašė:

O kodėl Jūs traukiat pientraukiu? Kūdikis žinda daug efektyviau. Taip pat pasitaiko mažylių, kurie jau nuo gimimo sugeba pasisotinti per 10 minučių.

Iš to, ką rašote (svoris, sysiukai, kakučiai) – viskas normos ribose, nėra jokio pagrindo įtarti, kad vaikas neprivalgo. O juo labiau badauja! – Jūsų gydytoja be reikalo Jus gąsdina.

Jei pradėsite duoti mišinuką, greičiausiai pakliūsite į dar prastesnę situaciją: kuo daugiau išgers mišinuko, tuo mažiau žįs, dar mažiau gaminsis pienuko ir visai užsibaigs. Taip, gavęs mišinuko, vaikas turbūt geriau miegos – bet iš to naudos mažai, nes paprasčiausiai jo skrandukui teks daug sunkesnis darbas nei virškinti MP.

O kad dieną sunkiai užmiega, tai čia nieko nuostabaus. Ne pirmas ir ne paskutinis toks. Mes su vyru pirmus kelis mėnesius savo vaiką turėdavom nešioti nešioklėj – 20 min kol užmiega ir dar valandą pusantros, kol pamiega… Tik vėliau mano ponučiui pradėjo tikti miegojimas įsikabinus krūties. Irzlumas, neramumas gali būti dėl daugelio priežasčių – gal pilvuką paskauda ar papučia, gal gimdymas buvo sudėtingas, gal jau išalko, gal nori būt panešiotas, gal sauskelnės šlapios. Abejoju, ar yra kada istorijoje buvęs naujagimis, kuris būtų visiškai viskuo patenkintas.

Pasitikėkit savimi, savo vaiku ir Gamta!


 

pirmas tris savaites buvo maniskis viskuo patenkintas :) 10 – 15 min pazisdavo ir apie 3 val miegodavo :) paskui prasidejo viskuo nepasitenkinimo era :D

 

 

Ali rašė:

Sveiki,

Ligoninej maziausiai sverem 2 kg.792gr. Per para pakeiciam 5-6 sauskelnes, tustinames 3-4 kartus.Zinda trumpai nuo pat gimimo, liezuviukas manau kad nebuvo tikrintas. Mano speneliai sveiki, krutu neskauda. Kudikio uzpakaliukas nesunta, ciulptuko nenaudojam. Nuo pat gimimo stengiuosi kuo ilgiau buti su kudikiu, glausti prie kruties.

Siandien bandziau nusitraukti piena tai per puse valandos su pientraukiu nusitraukiau vos 20 ml…tai kaip dar galima padidint ta pienuko kieki?? Kiek zinau tokiam kudikiui jau reikia suvalgyt 100ml. per viena karta (o pas mane jo yra  tik 20 ml),tai kiek vaikas gauna pieno zysdamas vos 10 min??? Gydytoja sako butinai reikia primaitinti, nes vaikas badauja, jau as ir pati nelabai matau kitos iseities, kaip tik primaitinti. Toliau vaikui pienuko reikes vis daugiau, tai is kur jo atsiras jei dabar sitiek mazai? Diena vaikas sunkiai uzmiega, snaudzia tik prie kruties, o atsibudes is karto verkia, labai neramus..


 

nepamirskite, kad pientraukiu jus neistrauksite tiek kiek istraukia jusu kudikis. yra mamyciu kurios ne laso su pientraukiu neistraukia, o kudikiai kuo puikiausiai zinda. siulyciau nusiraminti ir laukti antrojo menesio sverimo

2:44 pm
gegužės 17, 2015


Ali

Svečias

Aciu uz patarimus,stengsimes kaip nors apsieiti be misinuku. Vakar su suneliu diena praleidom lovoje,tai atrodo tikrai pienuko vienoje krutyje padaugejo,nes maitinant is kitos kruties is anos jau sunkesi keli lasai,o siandien vel lyg tuscios..

Gal yra mamyciu,kuriom buvo panasi situacija kaip mum,gal pasidalintumet,kaip jus issprendet sia problema?

Ir dar pastebejau,kad kudikis labai skystai tustinasi,ismatos kaip vanduo ar tai reiskia kad jis viduriuoja?

5:22 pm
gegužės 17, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

pienukas krutyse gaminasi nuolatos, nepriklausomai kudikis zinda ar ne, jos tuscios niekada nebuna. beje lasejimas is kruties neparodo taip pat ar jo yra. kai kurioms mamytems net nelasa per visa zindymo laikotarpi, kitoms lasa tol kol susireguliuoja pienuko gamyba, trecioms lasa visa zindymo laikotarpi.

kudikis viduriuoja tada kai tustinasi dazniau nei valgo. gal vartojate pieno produktus ar glitimo turinciu produktu? kokia spalva tustinasi?

11:07 am
gegužės 18, 2015


Ali

Svečias

Tustinasi geltona spalva,pieno siek tiek vartoju

3:27 pm
gegužės 18, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

O taip skystai nuo pat gimimo? Putų nėra? Kiek kartų per dieną tuštinasi? Kasdien panašiai ar būna ekstremalių svyravimų?

4:14 pm
gegužės 18, 2015


Ali

Svečias

Tustinasi kiekviena diena panasiai, po 4-5 kartus, kartais siek tiek tirsciau

7:26 pm
gegužės 19, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

bandykite visiskai atsiskyti pieno produktu. rezultatui ivertinti turetumete jo maziausia nevartoti 2 savaites, jei negeres tada vadinasi pieno produktai niekuo deti. bet turite labai atidziai ziureti etiketes kad nebutu pieno sudetyje.

10:08 pm
gegužės 20, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Jeigu skystai tuštinasi nuo pat gimimo ir nėra kitų signalų, kad kažkas gali būti negerai – tai greičiausiai tiesiog žarnyno peristaltika greitesnė ir procentaliai mažiau vandens pasiima organizmas ir daugiau jo lieka pašalinimui. Nebent vartojat/vartojot kažkokius vaistus, kurie irgi galėjo iššaukti skystesnius vidurius.

Jeigu vis dar tebesitęsia irzlumas, neramumas, verkimas, kurį minėjot anksčiau – tai aš irgi siūlyčiau atsisakyti visiškai pieno.

O jeigu prisideda ir, pavyzdžiui, atpylinėjimas, užpakaliuko šutimas, raudonas išangės žiedas, putotos išmatos (jeigu nuėmus sauskelnes viskas susigėrę, putų gali nebesimatyti), gleivės ar kraujas išmatose, pilvuko pūtimas, diegliai ar dar kas nors, tai gali būti alerginė reakcija ar šiaip jautrumas į daugiau produktų, gali būti žarnyno infekcija, gali būti ir trumpo žindimo pasekmė (per mažai galinio pienelio).

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Pagalbos!

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
9 + 9
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
36 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: