Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

9:26 am
birželio 23, 2010


Diana M

Narys

įrašai12

Sveiki,

turiu skubu klausima. Sianakt man pakilo temperatura iki 37.8-37.9 C.
Persalimo ar jokiu kitu simptomu nera. Apetitas nesumazejes. Itariu gal
pieno latakeli uzsikimsus – kelias dienas vienoj krutinej gal ir tempia
siek tiek vienooje vietoje. Bet kazkaip demesio labai neatkreipiau.
Artejant ilgam savaitgaliui labai bijau likti be prieziuros. Skambinau
savo daktarei. Ji patare "nusitraukti" piena ir pavirinus duoti
vaikui… na, manau siai dienai ta praktika nebetinka. Tai klausimas:
ka daryti? iki kokios temperaturos ir iki kokio uzdegimo laipsnio galiu
maitinti vaika?

Beje, zindau vaika jau menesi. Nieko kito neduodu. Tik gal siek tiek ilgas kartais pertraukas padarydavau diena (budavau kur isejus su vaiku)…

Is anksto dekoju uz atsakyma.

 

Pagarbiai,

DM

9:50 am
birželio 23, 2010


Diana M

Narys

įrašai12

Pranešimas redaguotas 8:11 am – birželio 23, 2010 Diana M


Papildomas klausimas-tarpai tarp maitinimu skaiciuojami nuo maitinimo pradzios, turbut? Tai kas kiek laiko tuomet reikia kaitalioti krutis (paprastai ir kai yra uzsikimses latakelis). Dar vienas klausimas: ar galima gerti kokius nors vaistus zindant (skauda galva ir krecia saltis)?

Pagarbiai,

DM

10:36 pm
birželio 23, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 7:43 pm – birželio 23, 2010 Kazimieras Vitkauskas



 

Miela Diana, 

Temperatūros pakilimas gali būti ir pirmasis infekcinių ligų, taip pat virusinės infekcijos kvėpavimo takuose, simptomas, neretai pralenkiantis gerklės skausmą, slogą ir kosulį. Tokiu atveju žindyti galite drąsiai, ir net labai reikėtų, nes su mamos pienu kūdikis gautų antikūnus – apsaugą prieš Jūsų ligos sukėlėjus, kuriais galėtų užsikrėsti nuo Jūsų ar kito jų sukelta liga sergančio žmogaus.

Užsikimšus pieno latakėliui aukšta temperatūra nėra labai būdinga, nors tokia kaip Jūsų – nesiekianti 38 C – pasitaiko. Dėl ilgokos pertraukos tarp žindymų toks latakėlio užsikimšimas galėtų atsitikti. Tai, jog krūtis beveik neskauda, nėra odos paraudimo (apie tai nerašėte) virš jautrios vietos, tikėtina, jog tai dar ne krūties uždegimas – mastitas. Žindyti galima, o kuo greitesnis pieno pašalinimas iš užsikimšusios krūties dalies kaip tik ir išgelbėtų ją nuo uždegimo vystymosi. Nereikėtų kūdikio žindyti tik iš pūliuojančios krūties, ir tai tik tokiu atveju, jeigu pūlinys atsivertų ne pro odą, bet į latakėlį ir pūliai su pienu galėtų patekti žindančiam kūdikiui į burną. Detaliai apie krūtų bėdas žindymo laikotarpiu rastumėte knygoje, p. 145-182.

Taip, tarpus tarp žindymų įprasta skaičiuoti nuo vieno pradžios iki kito pabaigos. Jeigu kūdikis ‚ kol pavalgo, žinda su pertraukėlėmis poilsiui, tai vienos valandos laikotarpiu jam geriau duoti vis tą pačią krūtį, kad gautų ne tik pradinį liesesnįjį pieną bet ir galinį – gerokai riebesnį. Visa tai ir sudarytų vieną žindymą. Jeigu būtų latakėlio užsikimšimas, daugiausia dėmesio reikėtų skirti šiai bėdai, todėl ir išalkusį kūdikį pirmiausia reikėtų prie jos glausti ir leist ją žįsti kuo ilgiau.

Pakilus temperatūrai ar skaudant galvą, galėtumėte išgerti paracetamolio arba ibuprofeno. Daugelis antibiotikų, jeigu Jūsų gydytoja nustatytų, jog jų reikia, taip pat suderinami su kūdikio žindymu. Čia yra straipsnis apie žindančios motinos vaistus.

Sveikite! :)

11:21 am
birželio 24, 2010


Diana M

Narys

įrašai12

Gerb. daktare,

labai ačiū už tokį išsamų atsakymą. Turiu pasakyti, kad perskaičiau Jūsų knygą prieš gimdymą ir užsidegiau labai stipriu noru žindyti. Tad nors dabar ir susiduriu su nemažai kliūčių, užsidegimas išlieka ir padeda jas nugalėti. Ačiū už tai.

Su latakėliais pas mus viskas tvarkoje – vakar buvau pas ginekologę ir ji mane apžiūrėjusi taip pasakė. Iki šiol tokios aukštos temperatūros priežastis neiškilo (vakar naktį buvo pakilusi net iki 39). Ginekologės patarta geriu paracetamolį ir nakčiai maišau su analginu (0.5/0.5). Šįryt lyg ir geriau. Bet dar bus matyti.

Dėl žindymo trukmės klausiau, nes mano vaikelis dienos metu (jai dabar mėnuo ir 2 dienos) nelabai pamiega, ir visos dienos metu vis prašo krūties – turbūt ieško nusiraminimo (sunkus gimimas jai buvo). Sunkiausia, kai vakare krūtys pustuštės (bent jau atrodo), o ji, atrodo, žaidžia su jomis – pagauna ir vėl spjauna ir pradeda pykti, riestis. Dažnai to priežastimi būna pilvelis arba neatsirūgimas, bet taip pat dažnai aš matau, kad ji nori užmigti, bet kažkas ją neramina (nori krūtį turėti visad miegodama ir jei nebeturi – pabunda ir verkia). Gerai, kad bent jau nakties metu, kai tamsu ji pagaliau užmiega, o ir miega ilgai – praktiškai turiu ją žadinti naktiniams maitinimams. Tai mums su tais tarpais nelabai gerai gaunasi – nakti 3-4 val kartais (nuo vieno maitinimo pradžios iki kito pradžios), o dieną ji nori nuolat. Tai aš kokių 3-jų valandų bėgyje dieną jai duodu vis tą pačią krūtį, o paskui pakeičiu (noriu kad ana prisipildytų) – tai nežinia, ar teisingai elgiuosi ir kaip tuomet su tuo ritmo išlaikymu – ar naktį dažniau reiktų maitinti tuomet?

Ačiū už pagalbą.

 

Diana

1:05 pm
birželio 24, 2010


Jolanta

Svečias

Sveiki. As tik norejau pasakyti kad kai maitinau savo vaika tai jis irgi diena pastoviai zysdavo. Niekada neduodavau kelis kartus is eiles is tos pacios kruties ( na nebent atsirasdavo gumbeliu ), visada viena po kitos keisdavau o nakti taippat nezadindavau jis pats prabusdavo kai noredavo valgyti ir tikrai mes jau triju menesiu turejome sioki toki grafika ir beveik visa nakti abu ismiegodavom pabuzdavom abu pailseje.Laugh

8:30 pm
birželio 24, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 5:51 pm – birželio 24, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Miela Diana,

man labai džiugu, jog dėl Jūsų ryžto žindyti vaikelį nuopelnų skiriate ir mano knygai ☺ Reiškia, neveltui ją rašiau ;)

Taip, jeigu karščiavimo priežastis yra virusas, temperatūra jau nebeturėtų aukštai kilti. Jeigu ir rytoj dar karščiuosite, tai jau labiau panašu į bakterinę infekciją. Reikėtų pažiūrėti į gerklę, ar nėra pūlingo tonzilito (dėl to gali visai neskaudėti). Tuomet reiktų geriamo antibiotiko (kad naikintų infekciją tonzilės viduje ir neleistų patekti į kraują) ir antiseptinio purškalo (kad naikintų infekciją tonzilės paviršiuje), pvz., Liugolio tirpalo. Karščiavimas be slogos ir kosulio galėtų būti ir dėl inkstų uždegimo, tačiau tokiu atveju justumėte maudimą juosmenyje; patikslinimui reiktų kraujo ir šlapimo tyrimų. Gydoma antibiotikais ir spazmolitikais. Žindyti galima.

Naktį ilgai ir gerai išsimiegojusi, dieną Jūsų dukrytė jau gal ir nebenori nuolat miegoti. O būdraudama ji siekia artumo – tai jau yra bendravimas ir taip jai įdomiau gyventi, be to ir dėl saugumo, kuriam poreikį dalinai didina ir tas buvęs nerimas/stresas per nelengvą gimimą. Vakare dar prisideda šioks toks dirgulys dėl dienos įspūdžių, todėl buvimas ant rankų (tam tinka ir tėtis) bei prisiglaudimas prie mamos („mamma“ lotyniškai reiškia krūtis) kūdikiui dar svarbesnis. Be to, gal jai pučia pilvuką, kamuoja diegliukai, nes…

 … jeigu 3 valandas žindote iš vis tos pačios krūties ir jeigu tuo laikotarpiu prie krūties mergytę glaudžiate maždaug kas valandą, tai kaskart toje krūtyje ji iš esmės randa santykinai liesesnį ir saldesnį pradinį pieną, kuriam vyraujant kūdikio žarnyne būna intensyvesnis rūgimas ir dažnesnės skystokos išmatos. Taip, per tas tris valandas kita krūtis, ko gero, labai prisipildys – tikriausiai tiek, jog kūdikis visko nesugebės išžįsti vienu kartu, paimdamas daugiau pradinio liesesniojo saldesniojo pieno. Šitas liesesnis pienas santykinai greičiau keliauja žarnynu, nes nestabdomas dvylikapirštėje žarnoje riebalų virškinimui, kaip būtų, jeigu gautų, nors kiekiu gal būt ir mažesnę, bet visą krūties pieno porciją. Iš greičiau žarnynu keliaujančio pieno spėjama įsisavinti mažiau maisto medžiagų, o žarnyno gale nespėjus susiformuoti tirštesnėms išmatoms, kūdikis gali tuštintis dažniau ir skysčiau, tarsi viduriuoja.

Taigi labiau patariu neperpildyti krūtų pieno taupymu jose, tuo labiau, kad užsibūdamas krūtyse pienas ir liesėja, o geriau tegu pieno jose būna mažiau, bet vaikas gaus visą – ir liesą pradinį, ir riebųjį (net iki kelių kartų daugiau riebalų turintį) galinį. Geriau tegu pieno krūtys gamina tiek, kiek jo reikia Jūsų kūdikiui. Perteklinė pieno gamyba ne tik beprasmiška, bet gali būti netgi savotiškai „kenksminga“. Detaliai šito reiškinio fiziologija yra išdėstyta knygos skyrelyje „Trūksta pieno? / Motinos krūtis – ne taupyklė“, p.203-206.

Sėkmės :)

 

10:02 pm
birželio 26, 2010


Diana M

Narys

įrašai12

Dar kartą ačiū už atsakymus-labai ypatinga, jog Jūs randate laiko atsakyti į šiuos mums svarbius klausimus. Knygoje kad ir kaip išsamiai viskas aprašyta, vis tiek iškyla papildomų problemėlių ir neaišku kaip elgtis vienokiu ar kitokiu atveju. Tad labai svarbu išgirsti Jūsų nuomonę. Aš ir visoms besilaukiančioms bei jau pagimdžiusioms draugėms rekomenduojų šį puslapį. Tikiuosi jis joms suteiks paramos ir pagalbos prireikus kaip ir man :)

Dar vienas klausimėlis (gal turėčiau užvesti naują temą?..). Vieną spenelį vaikas kiek apgraužė (nesužiūrėjau kelis kart kaip ima ir bežaisdama apžalojo). Tačiau problema tame, jog  aptikau ant jo baltą taškelį (gal ir tai galėtų būti sukilusios temperatūros priežastimi?). Jis nei pūliuojantis nei ką, tik gal kiek iškilęs-tarytum nubalusi dalis vieno iš spenelio "gaurelių" :) gal tai koks vidinis pūlinukas-ar kas tai galėtų būti – gal kas susidūrė su tuo? Ir jis regis skausmingas. Beje ir nuo to ar nuo nugraužimo spenelis sukietėjęs. Tad nežinau, kaip jį gydyti ar šiaip palikti kad susutvarkytų savaime.

Ačiū.

Diana

8:58 pm
birželio 27, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922


Miela Diana,

Man irgi svarbūs visi Jūsų klausimai ir stengsiuosi padėti kiek sugebėsiu ;)

Keli požymiai – spenelio trauma (pro žaizdelę galėjo patekti infekcija), jo sukietėjimas su skausmingumu ir blyškia viršūnėle, temperatūros pakilimas (ypač, jeigu nėra kitos priežasties) – sutampa su pūlinio simptomais. Reikėtų, kad jį apžiūrėtų gydytojas, geriausia chirurgas.

10:27 pm
vasario 24, 2014


Asta

Svečias

Diana M rašė:

Gerb. daktare,

labai ačiū už tokį išsamų atsakymą. Turiu pasakyti, kad perskaičiau Jūsų knygą prieš gimdymą ir užsidegiau labai stipriu noru žindyti. Tad nors dabar ir susiduriu su nemažai kliūčių, užsidegimas išlieka ir padeda jas nugalėti. Ačiū už tai.

Su latakėliais pas mus viskas tvarkoje – vakar buvau pas ginekologę ir ji mane apžiūrėjusi taip pasakė. Iki šiol tokios aukštos temperatūros priežastis neiškilo (vakar naktį buvo pakilusi net iki 39). Ginekologės patarta geriu paracetamolį ir nakčiai maišau su analginu (0.5/0.5). Šįryt lyg ir geriau. Bet dar bus matyti.

Dėl žindymo trukmės klausiau, nes mano vaikelis dienos metu (jai dabar mėnuo ir 2 dienos) nelabai pamiega, ir visos dienos metu vis prašo krūties – turbūt ieško nusiraminimo (sunkus gimimas jai buvo). Sunkiausia, kai vakare krūtys pustuštės (bent jau atrodo), o ji, atrodo, žaidžia su jomis – pagauna ir vėl spjauna ir pradeda pykti, riestis. Dažnai to priežastimi būna pilvelis arba neatsirūgimas, bet taip pat dažnai aš matau, kad ji nori užmigti, bet kažkas ją neramina (nori krūtį turėti visad miegodama ir jei nebeturi – pabunda ir verkia). Gerai, kad bent jau nakties metu, kai tamsu ji pagaliau užmiega, o ir miega ilgai – praktiškai turiu ją žadinti naktiniams maitinimams. Tai mums su tais tarpais nelabai gerai gaunasi – nakti 3-4 val kartais (nuo vieno maitinimo pradžios iki kito pradžios), o dieną ji nori nuolat. Tai aš kokių 3-jų valandų bėgyje dieną jai duodu vis tą pačią krūtį, o paskui pakeičiu (noriu kad ana prisipildytų) – tai nežinia, ar teisingai elgiuosi ir kaip tuomet su tuo ritmo išlaikymu – ar naktį dažniau reiktų maitinti tuomet?

Ačiū už pagalbą.

 

Diana


 

Atleiskit, nesupratau, kaip skaiciuoti tarpus tarp zindym,u pagal jus. As skaiciuoju nuo vieno pabaigos iki kito pradzios. Gal galetumete pateikti pvz/ velandomis. Buciau dekinga

12:16 am
vasario 25, 2014


Prada

Narys

įrašai83

zindymai skaiciuojami nuo vieno zindymo pradzios iki kito pradzios.

Pvz. pradejot maitinti tarkim 12 val(t.y.zindymo pradzia) ir maitinot koki pusvalandi,sekanti karta kudikis pasiprase 14 val. Vadinasi nuo vieno zindymo iki kito praejo 2 val. jei neaiskiai parasiau,rasykit,bandysiu dar:))) bet labai skaiciuoti nereikia tu valandu,juk kudikis pats pasipraso kada valgyti,tai tiesiog belieka maitinti pagal jo poreiki,taip daznai kaip jis nori.:)

8:44 pm
spalio 12, 2014


Ieva

Svečias

Laba diena, prašau patarimo.

 

Šiandien ryte pabudus pajaučiau nedidelį skausmą krūties plote, viršuje. Iš pradžių nekreipiau dėmesio, nes skausmas nedidelus ir buvo panašus į sumušimą ar krūties maudimą kai ji būna pilna. Pamaitinau kūdikį – skausmas nesumažėjo, tik stiprėjo. Tada pastebėjau kad turiu temperatūros, iš pradžių 37, po valandos 38, dar po valandos – 39. Šildžiau krūtį karštu vandeniu, dėjau degtinės kompresą, laikiau šiltai ir išgėriau paracetamolio. Bet va iki vakaro temperatūra mažai tenukrito, krūtį dar skauda. Guzų nėra, paraudimų nėra, krūtis nekaršta. Galėjo perpūsti mane, nes vakar dirbau sodo darbus lauke. Stengiuosi kuo dažniau maitinti iš tos krūties ir dar stengiuosi kad viską kūdikis iš jos ištrauktų. Žindau 3 sav. Kaip elgtis? Kaip sau padėti?

11:06 am
spalio 13, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

dar galit bandyt zindyt tokia poza, kad vaikucio smakriukas butu i skaudama puse.

1:09 pm
spalio 13, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Pabandykit žindymo metu, taip pat po šiltu dušu pamasažuoti tą skaudamą vietą, dviem ar trim pirštai švelniai glostydama, truputį paspausdama spenelio link, lyg varytumėt pienuką.

Dar svarbu poilsis – tik žindykit ir miegokit :) ir gerkit daug. Per dieną dvi turėtų praeiti arba bent jau stipriai pagerėti.

6:25 pm
spalio 13, 2014


Ieva

Svečias

Ačiū už atsakymus. Deja, šiandien nuskubėjau pas gydytoją, diagnozavo mastitą… Išrašė oksitoksino į nosį lašinti ir antibiotikų, o rytoj dar rodysiuos chirurgui. Na kada gi pagaliau žindymas tik džiaugsmą teiks…

6:27 pm
spalio 14, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Kažkaip labai greitai Jums čia tą mastitą diagnozavo… Darė papildomus tyrimus, kad nustatytų, jog infekcinis, ar "profilaktiškai" išrašė antibiotikų? Na, bet jeigu jau pradėjot gerti antibiotikus, tai nebesiblaškykit, sugerkit visą kursą. Ir gerųjų bakterijų kursą po to, kad kokia pienligė neįsimestų. Vis tik, jei gerai pamenu iš kitų temų, vienas Jūsų spenelis žaizdotas, tai maža kas. Sveikit!

8:44 am
spalio 18, 2014


Ieva

Svečias

Ačiū.

Kitą dieną po diagnozės buvau pas chirurgą, o iš vakaro labai gerai numelžiau pienuką. Chirurgas tik pasijuokė ir lirpė negerti jokių vaistų, o žindyti žindyti žindyti ir džiaugtis tuo. Lyg šviesa tunelio gale jau matosi :)

4:53 pm
lapkričio 4, 2014


zpp142

Svečias

Sveiki. Mano mergytei dar tik dvi savaites, maitinu is kruties. Siandien pajauciau skausma vienoj kruty, kai sumusta vieta. Prisilieti ir skauda. Is tos kruties neisvalgydavo pieno iki galo, ji vis likdavo pilnoka. Dabar pajauciau, kad turiu temperaturos. 37,6. Ar gali buti del kruties? Nes jokiu persalimo simptomu nera. Ir ka daryti tokiu atveju. Aciu!

 

9:03 am
lapkričio 5, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

sveika. bandykit zindyt tokia poza kad dukrytes smakriukas butu i skaudama puse nukreiptas. taip pat galite pries zindyma pasildyti, po zindymo pasaldyti. pasildyti galite siltu ranksluosciu ar po silto duso srove, saldyti kuo nors vesiu, kad ir kopustu lapu, saldant saugokit speneli ir rudaji laukeli, taip pat nedekite ant nuogos odos, pries tai ivyniokit i koki merliuka. jei tarp zindymu kurioj nors krutyje jauciate verzima, t.y. krutis prispildziusi galite siek tiek rankomis nutraukti ar po siltu dusu pasilenkus leisti pertekliui isbegti.

4:06 pm
lapkričio 5, 2014


zpp142

Svečias

O kiek laiko gali laikytis temperatura? Antra para iki 38,2 kyla

4:43 pm
lapkričio 5, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Temperatūra kyla greičiausiai dėl to, kad toj skaudančioj vietoj užsikimšo latakėlis ir užsistovėjęs pienelis absorbuojamas atgal į kraują. Stenkitės dar be to, ką patarė katiara23, taip pat:

  • pamasažuoti tą vietelę, galbūt duše/vonioj tą darant skaudės mažiau
  • gerti kuo daugiau skysčių
  • pavartoti vitamino C

Manyčiau, kad trys dienos yra maksimumas, kiek galima laukti (paprastai dėl užsikimšusių latakėlių pagerėjimas jaučiamas per 8-24 valandas). Bet jeigu temperatūra kils ir toliau arba krūtis paraus, patins, gali būti, kad prasideda mastitas – kreipkitės į gydytoją.

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Pakilo temperatura zindant

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
2 + 8
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
7 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: