Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

NaudotojasĮrašas

3:16 pm
rugpjūčio 22, 2014


agota

Narys

įrašai12

Sveiki, norėjau patarimo dėl pieno nutraukinėjimo. Šiuo metu mūsų mažiukui 11 dienelių, tačiau vien tik tiesiogiai iš krūties greitai maitinti negalėsiu, nes kelias dienas per savaitę turėsiu eiti į paskaitas, taigi mažylį turės pamaitinti kažkas kitas. Maitinti, žinoma, noriu tik savo pienu, taigi norėčiau sužinoti, kaip geriau tai daryti, kai retsykiais pienelį reikės nutraukti ir palikti vaikeliui? Kaip apskaičiuoti reikiamo nutraukti pieno kiekį? Kaip geriau jį sumaitinti? Kokį nutraukimo metodą pasirinkti, kad tik nesustotų pieno gamyba?

Ačiū

4:37 pm
rugpjūčio 22, 2014


magnolija

Svečias

Sveiki,

Noreciau Jums kazka patarti, bet labai daug nezinomuju :) Jau nuo rugsejo pirmosios planuojat iseiti i paskaitas?.. Ir tos kelios dienos per savaite bus nuo ryto iki vakaro ar tik kelioms valandoms? Ar toli nuo mokymosi istaigos gyvenat? Ar paskaitu lankymas privalomas?Ar turesite galimybe paskaitu metu nusitraukti pieneli?

 

12:31 pm
rugpjūčio 23, 2014


agota

Narys

įrašai12

Tuoj atskleisiu nežinomuosius :) Į paskaitas išeičiau nuo rugsėjo 15, dienų skaičius gali svyruoti, nes stengsiuosi eiti tik tada, kai bus labai būtina (gali būti dvi dienos per savaitę, gali ir viena). Išeiti tektų maždaug 4 valandoms. Nuo universiteto gyvenu toli, taigi grįžti pamaitinti negalėčiau, reikėtų palikti pienelio mažyliui namuose. Nusitraukti paskaitų metu ko gero ir nebūtų reikalo nes ne visą dieną ten užtrukčiau :)

1:39 pm
rugpjūčio 23, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Tai gaunasi, kad pirmasis palikimas bus kai mažyliui bus geras mėnuo. Aišku, viskas labai priklauso nuo Jūsų ir vaikučio individualumų, bet bendru atveju įsivaizduočiau, kad mažylis norės pieniuko vis dar kaip minimum kas pora valandų, vis dar daug miegos ir vis dar labai norės būti šalia mamytės. Tiksliau, jis dar nė nesuvoks, kad jis ir mamytė yra du skirtingi asmenys. Mano akimis idealiausias variantas būtų, jei Jums per paskaitų vidury vaikelis būtų atvežtas ir galėtumėt pažindyti, truputėlį pabūti su juo. Galbūt kažkas iš draugų/pažįstamų gyvena šalia universiteto ir leistų tai padaryti pas juos, gal būtų galimybė universitete, galiausiai – automobilyje. Vis tik jei tai Jums netinka/nepatinka/neįmanoma, tai mano pastebėjimai būtų tokie.
Jums bent jau pirmaisiais mėnesiais būtinai paskaitų metu reiktų nusitraukti pienuką – kad nebūtų neteisingo signalo, jog pienuko gamintųsi mažiau, ir kad nepersipildytų krūtinė. Pienuko gamybą taip pat padės išlaikyti naktiniai žindymai.
Kiek palikti pienuko, laikui bėgant matysit pagal tai, kiek vaikiukas suvalgo. O pirmam kartui mėnesio kūdikėliui sakyčiau vienam kartui kokie 50-60 ml. Jeigu pasiskaičiuosit, kad bus, pavydžiui, du maitinimai, kol Jūsų nebus namie, tai palikit pienuko trims, maža kas.
Iki dviejų mėnesių vaikui duodant buteliuką labai didelė rizika, kad jis painios spenelį su čiulptuku, todėl geriausia būtų sumaitinti iš taurelės arba su švirkštu. Vėliau, jeigu neturėsit problemų su speneliais žindant, jau ta rizika mažesnė ir galit mėginti girdyti iš buteliuko. Nuo keturių mėnesių supainiojimas įvyksta labai retais atvejais (mano pačios vaikas nuo keturių mėnesių vieną dieną per savaitę gaudavo buteliuką, viskas normaliai buvo).
Kai nutraukinėsite pienuką pailikimui, siūlau nenutraukti viso kiekio iš karto, o tą daryti per kelis kartus, kad staigiai dar labiau nepagausintumėt pienuko (lyg ir Jūs kitoj temoj rašėt, kad turit pienuko perteklių, tad Jums šitai labai svarbu).
Ar nutrauksite rankomis, ar rankiniu, ar elektriniu pientraukiu, manau, ne taip ir svarbu. Svarbu, kad Jums pačiai būtų patogu. Aš asmeniškau naudojau rankinį pientraukį, nes rankomis man nieko nesigavo, o rankinis toks kompaktiškas, buvo lengva vežtis į darbą. Su elektriniu vis tik dvigubai greičiau, nes iškart galima traukti iš abiejų krūtų.
Dar, nors ir neklausėte, bet pastebėsiu, kad toks mažiukas vargu ar išlauks kelias valandas mamytės, kai bus nepatenkintas jo žindimo kaip nusiraminimo poreikis. Aš pati esu prieš čiulptukus, todėl jo nepatariu. Bet tokiu atveju, jeigu vaiką prižiūrės nerūkantis žmogus, tai rekomenduočiau vaikiuko liūdnumo/irzlumo metu duoti jam pažįsti mažąjį pirštelį (aišku, švariai nuplautą, be muilo likučių ir su nukirptu ir užapvalintu nagu) – pirštelio žindimas yra anatomiškai artimiausias krūties žindimui, ką galima ant staigiųjų pasiūlyti mažyliui.
Taip pat jeigu mažylis įpratęs užmigti bežįsdamas, tai tėveliui ar kas jį beprižiūrės gali būti sunku užmigdyti. Galbūt Jūsų vaikas miega vežimėlyje ir problemos nebus. Bet jeigu ne, tai siūlau pagalvoti apie nešynę.
Tai tiek būtų nuo manęs, gal kažką ir praleidau, vis tik senokai pati nusitraukinėjau :)

7:37 pm
rugpjūčio 23, 2014


agota

Narys

įrašai12

Labai ačiū už patarimus, reikės viską apsvarstyti ir sugalvoti, kaip viską susiderinti, kad mažiukas kuo mažiau nukentėtų ir pienelis nedingtų… (problemos su pieno pertekliumi jau susitvarkė, ko gero reikėjo, kad susireguliuotų tas pasiūlos – paklausos mechanizmas. Dabar, priešingai, imu baimintis, kad nepritrūkčiau, nes vaikelis itin dažnai žinda, taigi jau skaitausi kitas temas –  gal atrasiu kažkokių sprendimų). Beje, kiek laiko jums trukdavo nusitraukti pienelį rankiniu pientraukiu? Aš taip pat apie jį galvoju, bet bijau, kad iš vis kažkas pavyktų su juo, nes, kai pabandau paspausti ranka, tai nei vienas lašelis neišbėga – tik prie vaikelio lūpyčių pridėjus ima kapsėti).

9:00 pm
rugpjūčio 23, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Pranešimas redaguotas 6:08 pm – rugpjūčio 23, 2014 magnolija


Jeigu mažylis dažnai žinda ir naktį nedaromos ilgesnės nei 4 valandų pertraukos – niekur tas pienelis nedings ;) Kai dažnai žindoma, tada dieną atrodo, kad krūtys "tuštesnės", bet tiesiog vienu kartu vaikelis mažiau išgeria, o visus kartus sudėjus susidaro dideli kiekiai. Baimintis pradėkit tik tada, jei mažylis bus labai irzlus ir pradės mažiau šlapintis (mažiau nei 6 kartus per parą) ar šlapimas pasidarys koncentruotas (geltonos spalvos ir aštriu kaip acetono kvapu).

Kai aš pradėjau mokytis nusitraukti pienelį, tai su rankine pompa vieną krūtį kankindavau apie pusvalandį vakare tarp žindymų. Tada mano vaikas darydavo apie 4 valandų pertrauką užmigęs (čia Jums ne rodiklis, priminsiu, kad manajam jau buvo beveik 4 mėnesiai). Tai po pusantros dviejų valandų ir pradėdavau žaisti. Darbe aš tiek laiko negalėjau skirti, tai traukdavau kiekvieną pusę po 15 minučių, kiek pritraukdavau, tiek. Galiausiai, kai įgūdau, susisukdavau per 15-20 minučių su viskuo.

Traukiant pienuką svarbiausia yra kažkaip sužadinti pienuko tekėjimo refleksą, tada kelios srovelės pradeda bėgti kurį laiką ir indukas greitai pildosi. Traukiant namie lengviausia turbūt po šilto dušo (bent jau man duše tai pats savaime ilgą laiką pradėdavo tekėti) arba po šilto kompreso. O toliau – darbas su mintimis. Įsivaizduoti vaiką, pieno upes ir lėtai bei ritmingai pumpuoti, pakol pradės greičiau bėgti… Hormonas oksitocinas, kuris atsakingas už pienuko tekėjimą, taip pat vadinamas laimės hormonu. Tad iš esmės visos pozityvios mintys, kurios Jums sukelia malonius prisiminimus, pojūčius ir pan. turėtų suveikti. Galiausiai organizmas įpranta ir atsipalaidavus bei keletą kartų patraukus su pientraukiu pradeda bėgti. Kai pirmasis greitas tekėjimas pasibaigia, tada kažkiek teks vėl lašiuką po lašiuko pompuoti, pakol susižadins refleksas dar kartą. Iki trečio reflekso pasireiškimo aš retai pumpuodavau, nes tas laikas tarp antro ir trečio man būdavo laaabai ilgas. Bet jeigu pienuko neprisitraukdavo užtektinai per pirmus du, tai tekdavo pasidarbuoti.

Gal susigaudysit, ką aš čia norėjau pasakyti :)

P.S. Dar dėl pientraukio. Manau, kad su pientraukiu traukti yra lengviau nei rankomis. Vis tiek kažkaip vaiko apžiojimas imituojamas. O rankom reikia labai įgusti. Man pasirodė, kad nutraukinėjimas rankomis taisyklingai reikalauja per daug kantrybės. O netaisyklingas nutraukinėjimas gali pasibaigti krūties sužalojimu, latakėlių užsikimšimu ir pan. (aišku, mamos, kurios nusitraukinėja rankomis, man turbūt prieštaraus, bet iš savo varpinės aš jaučiuosi būtent taip). Elektrinis vs. rankinis: mano asmeniniai pamąstymai buvo tokie, kad keliems kartams per savaitę paprasčiausiai neapsimoka finansiškai pirkti elektrinį pientraukį. Nors elektrinis pradžioj kiek patogiau turbūt, bet man jau įgūdus nebebuvo jokio skirtumo, ar rankinis, ar elektrinis (elektrinį irgi kelis kartus esu išbandžius). Plius su rankiniu jaučiausi mobiliau, kai įvaldžiau tekėjimo procesus, tai kartais vaikščiodama po namus nusitraukinėdavau :) O su elektriniu esi priversta sėdėti ir laukti.

1:52 pm
rugpjūčio 25, 2014


agota

Narys

įrašai12

Supratau. Tuomet ko gero tuos nutraukimus geriau pasipraktikuoti iš anksto, kad, kai jau reikės iš tiesų, viskas sklandžiai vyktų :) Dėl nusitraukinėjimo ranka man panašiai ir kursuose žindymo, ir gydytoja ligoninėj sakė, neva gerai nemokant galima daugiau žalos krūtims pridaryti. Dar turiu tokį klausimą: ar nutrauktą pienelį geriau pašildyti, ar duoti kambario temperatūros? Kokia apskritai turėtų būti pieno temperatūra?

4:27 pm
rugpjūčio 25, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

pieneli vistiek manau laikysit saldytuve, tai reiketu pasildyti. sildyti reikia po tekancia silto (ne karsto) vandens srove ir neplakant, lengvai sukant buteliuka, kad pienuka svelniai jame suktus. o del temperaturos, tai kad butu siltokas.

8:10 pm
rugpjūčio 25, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Teoriškai, galima duoti pienelį vaikui ir tiesiai iš šaldytuvo, atsargiai išmaišius nusistovėjusį riebumą. Bet praktiškai turbūt retas kuris vaikas gers šaltą, ypač toks mažutis :) Tad geriausia šildyti iki tiek, kiek "prašys" mažylis. Pirmam kartui mėginkit arti kūno temperatūros (juk būtent tokį gauna iš Jūsų) – užlašinus ant vidinės riešo pusės kelis pieno lašiukus turit jausti, kad jie šilti, bet nekaršti. Tik jokiu būdu neperšildykit! Negalima virinti, kaitinti, negalima į mikrobangę.

Be katiara23 parašyto metodo, dar galima šildyti "bain-marie" būdu – į puodą ar dubenėlį pripilti šilto vandens ir ten įdėti buteliuką. Taip šiek tiek patogiau, nes nereikia visą šildymo laiką buteliuko laikyti.

Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Pieno nutraukimas

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
12 + 5
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
47 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: