Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

NaudotojasĮrašas

10:38 am
rugpjūčio 11, 2014


Asta

Svečias

Sveiki,

Nezinau ar noriu paklaust,nes jau klausiau visu,kas tik gali
padet: daktaro,zindymo konsultantes,perskaityta daug forumu,jusu knyga.Nezinau
kas yra ne taip.Mums jau eina 5savaite,pieno trukumas pradejo jaustis jau
2oje.Jau turejau priduoti misinuko,nes vaikas tampe abi tuscias krutis ir
verke,tai argi kankinsi vaika?!Pradejau skambint rasyt specialistam ka
daryt,sako tik neduok misinuko,valgk 
daug,gerk ir ilsekis.Zinoma viska ir darau,ilsetis isiena tiek kiek vaikas
leidzia,bet taip juk visoms!Praeia keletas dienu ,vaikas daznai valgo ,galima
sakyt istisai,pertraukos trumpos,bet teorijoje sakoma:dek istisai prie
kruties,kiek reikes tiek ir bus.Bet jau kas kelintas vakras pieno vis
maziau,dienom isgeria abi krutis per valanda ar per pusantros,ilginu tarpus
zaidziam su vaiku,kad per ta laika pasigamintu pienuko,bet akivaizdziai
matosi,kad pienas nesigamina pagal kudikio poreikius.Kaip galima neprimaitinti
jei kudikis verkia ir nieko neistraukia?!Labai noriu maitinti tam ir
nusiteikus.Surinkinineju pienuko,nes kol maitinu is vienos is kitos beg air jei
vakrae truksta duodu tai ka surenku.Bet jau su kiekviena diena jam reikia
daugiau,o pas mane  daugiau nera.Nenoriu
nervintis ,kad dar abiau nesumazetu.Kas ne taip?

8:47 pm
spalio 23, 2014


rassa

Narys

įrašai11

Sveiki, 

Jūsų situacija man gerai pažįstama, nes pačiai teko praeiti tą kelią, pastoviai abejodavau, ar sūneliui užtenka pieno, nes labai rėkdavo, tampydavo krūtinę ir reikalaudavo daugiau, maitinau pastoviai iš abiejų krūtų, nes vienos jam niekad neužtekdavo, vaikas visą dieną buvo prilipęs prie krūtinės, kartais jau nevilčiai užklupus suduodavau kartą į dieną 40-60 ml mišinuko, kurį jis godžiai suvalgydavo. Vėliau paaiškėjo priežastis, kad pas mane per siauri latakėliai, dėl to jam buvo sunku ištraukti riebesnį pienuką ir vaikiukas nenorėdavo gerai pasidarbuoti, todėl paklausiau žindymo konsultantės patarimo ir nusipirkau gerą pientraukį, kuris stimuliuoja krūtį kaip ir valgydamas mažylis ir skatina pieno gamybą. Po sūnelio pavalgymo iš abiejų krūtų, dar papildomai nusitraukdavau pienuką, kad ir po nedaug 10-20ml ir juos jam sugirdydavau iš taurelės. Taip po truputį užsivedė pieno fabrikėlis ir sūnelį maitinu iki šiol, jam jau dveji metai. Normaliai maitinti be nutraukinėjimų pradėjau 6 mėnesį, kai pradėjau primaitinti košėmis, jis nustojo tampytis ir nervuotis prie krūtinės.Praėjau tikrai ilgą kelią ir labai linkiu Jums kantrybės ir užsispyrimo, nes po to maitinimas tapo tikru malonumu tiek man, tiek vaikui. Kai kūdykis paaugs taps stipresnis ir pats daugiau išsitrauks pienuko. 

Dėl mišinuko savęs labai nesmerkite,nors visi labai ir prieš,bet kiekvienai motinai nėra baisesnio verksmo už alkano vaiko, todėl elkitės kaip Jums pataria mamos intuicija. Žiūrėkite savęs, labai sunku, bet stenkitės nestresuoti ir pailsėti, kai tik turėsite galimybę. Nedarykite maitinimo ilgesnių pertraukų, nes net vaikelio čiulpimas skatina pieno gamybą, stenkites kuo daugiau maitinti naktį ir jei turite sveikatos po maitinimo dar pamėginkite nusitraukti pientraukiu savo pienuką, nes naktį daugiau gaminasi pieno ir kuo didesnis bus jo poreikis, tuo didesnė bus ir jo gamyba. Tik atkreipkite dėmesį į šiuos faktorius, ar tikrai kūdykiui neužtenka Jūsų pieno: kiek kartų į dieną jis šlapinasi ( turi būti ne mažiau šeši vystiklai), ir ar geras jo mėnesinis prieaugis, nes jei šie faktoriai geri, galbūt Jūsų kūdykis prie tinginukų, kuris nenori labai sunkiai darbuotis ir ištraukti gilesnį pienelį (toks bent jau buvo manasis) ir nori iš karto daug ir didelio kiekio, o darbuotis nemėgsta. Jei turite galimybę (pagalbą iš kitų), išsirenkite su kūdykiu ir jį paguldžiusi sau ant krūtinės, gulinėkite dvi- tris dienas dviese lovoj, nes kūno kontaktas, taip pat duoda mamai signalą į smegenis, kad galimtų daugiau pieno bei ir kūdykis ant mamos krūtinės daug ramesnis.

Išbandykite dar Promolact miltelius, kurie irgi skatina pieno gamybą. Gydytojai nors ir skeptiški, bet gerkite ir tas arbatėles, kurios skatina gamybą, nes sakoma, kad moters pieno gamyba prasideda galvoje, kaip tikėsi taip ir bus, tad kuo pozityviau nusiteikite ir Jums begalinės kantrybės!Laikykitės ir nepasiduokite nevilčiai.Sėkmės JumsĄ

 

8:47 pm
spalio 23, 2014


rassa

Narys

įrašai11

Pranešimas redaguotas 5:54 pm – spalio 23, 2014 rassa


Sveiki, 

Jūsų situacija man gerai pažįstama, nes pačiai teko praeiti tą kelią, pastoviai abejodavau, ar sūneliui užtenka pieno, nes labai rėkdavo, tampydavo krūtinę ir reikalaudavo daugiau, maitinau pastoviai iš abiejų krūtų, nes vienos jam niekad neužtekdavo, vaikas visą dieną buvo prilipęs prie krūtinės, kartais jau nevilčiai užklupus suduodavau kartą į dieną 40-60 ml mišinuko, kurį jis godžiai suvalgydavo. Vėliau paaiškėjo priežastis, kad pas mane per siauri latakėliai, dėl to jam buvo sunku ištraukti riebesnį pienuką ir vaikiukas nenorėdavo gerai pasidarbuoti, todėl paklausiau žindymo konsultantės patarimo ir nusipirkau gerą pientraukį, kuris stimuliuoja krūtį kaip ir valgydamas mažylis ir skatina pieno gamybą. Po sūnelio pavalgymo iš abiejų krūtų, dar papildomai nusitraukdavau pienuką, kad ir po nedaug 10-20ml ir juos jam sugirdydavau iš taurelės. Taip po truputį užsivedė pieno fabrikėlis ir sūnelį maitinu iki šiol, jam jau dveji metai. Normaliai maitinti be nutraukinėjimų pradėjau 6 mėnesį, kai pradėjau primaitinti košėmis, jis nustojo tampytis ir nervuotis prie krūtinės.Praėjau tikrai ilgą kelią ir labai linkiu Jums kantrybės ir užsispyrimo, nes po to maitinimas tapo tikru malonumu tiek man, tiek vaikui. Kai kūdikis paaugs taps stipresnis ir pats daugiau išsitrauks pienuko. 

Dėl mišinuko savęs labai nesmerkite,nors visi labai ir prieš,bet kiekvienai motinai nėra baisesnio verksmo už alkano vaiko, todėl elkitės kaip Jums pataria mamos intuicija. Žiūrėkite savęs, labai sunku, bet stenkitės nestresuoti ir pailsėti, kai tik turėsite galimybę. Nedarykite maitinimo ilgesnių pertraukų, nes net vaikelio čiulpimas skatina pieno gamybą, stenkites kuo daugiau maitinti naktį ir jei turite sveikatos po maitinimo dar pamėginkite nusitraukti pientraukiu savo pienuką, nes naktį daugiau gaminasi pieno ir kuo didesnis bus jo poreikis, tuo didesnė bus ir jo gamyba. Tik atkreipkite dėmesį į šiuos faktorius, ar tikrai kūdikiui neužtenka Jūsų pieno: kiek kartų į dieną jis šlapinasi ( turi būti ne mažiau šeši vystiklai), ir ar geras jo mėnesinis prieaugis, nes jei šie faktoriai geri, galbūt Jūsų kūdikis prie tinginukų, kuris nenori labai sunkiai darbuotis ir ištraukti gilesnį pienelį (toks bent jau buvo manasis) ir nori iš karto daug ir didelio kiekio, o darbuotis nemėgsta. Jei turite galimybę (pagalbą iš kitų), išsirenkite su kūdikiu ir jį paguldžiusi sau ant krūtinės, gulinėkite dvi- tris dienas dviese lovoj, nes kūno kontaktas, taip pat duoda mamai signalą į smegenis, kad galimtų daugiau pieno bei ir kūdikis ant mamos krūtinės daug ramesnis.

Išbandykite dar Promolact miltelius, kurie irgi skatina pieno gamybą. Gydytojai nors ir skeptiški, bet gerkite ir tas arbatėles, kurios skatina gamybą, nes sakoma, kad moters pieno gamyba prasideda galvoje, kaip tikėsi taip ir bus, tad kuo pozityviau nusiteikite ir Jums begalinės kantrybės!Laikykitės ir nepasiduokite nevilčiai.Sėkmės Jums!

 

12:41 pm
spalio 24, 2014


k.juste

Narys

įrašai59

Sveikos, mano situacija irgi panasi ir as nezinau priezasciu. Dukrytei 3 menesiai. Kiekviena karta valgydama pyksta, patraukusi pirmaji pieneli ir kai nebebega kitas, isiverkia kartais ki raudonumo, paskui  net suka galvyte i  kita puse, o nuraminti niekaip kitaip nepavyksta. valgo kas valanda, bet as nesuprantu ar nori ji valgyt, ar nusiramint, ar miegot,nes uzmiega irgi tik zisdama. miegant laikau ant ranku aRBA ATSIGULU SU JA, NES be kruties nemiega ar tik sujudejus vel jos pradeda ieskoti. Labai daug verkia. Krutys diena minkstutes, o nakti pilnesnes ir ji  godziai valgo kas valanda arba dvi.

pirma men priaugom 850g, 2 – 800g, kiek 3 dar nezinau. slapinasi tikrai daugiau negu 6kartus ir slapimas skaidrus. Labai nesinori galvoti, kad truksta pienelio, bet ka daryt? net negalime iseiti i lauka, nes ji verkia, be kruties nemiega ir neuzmiega, o jei uzmiega valgydama, jos miegas jautrus ir naprengsi ir neisnesi i lauka miegancios, iskart prabunda.

Irgi svarstau galimybe pasidarbuoti su pientraukiu, tik nlb isivaizduoju ar turesiu tam laiko. Turiu avent rankini, bet man nesiseka, vos keli lasai..Rassa, o koks jum buvo geras pientraukis? Pradejau dometis elektriniais, gal butu sekmingiau…Noriu maitinti tik savo pieneliu, jau 3 menesius vargstam, betkartais kyla klausimas, iki kokio lygio galiu virgdyti savo vaika? skauda sirdi… nes ji griebia kruti godziai, patraukia pora kartu ir vel baisiausiai verkia, kad nebega. o kai pavyksta pieneli prisisaukti, ryja godziai ir su paskutiniu lasu vel i asaras,kad nebebega… kartais is nuovargio luzta issiverkus ir vos patraukus…. ir taip per kiekviena maitinimavisa diena..

5:51 pm
spalio 24, 2014


rassa

Narys

įrašai11

Pas mane tas pats buvo, tik aš į vakarą pasiduodavau iš ne vilties, ir nors ir ne pilną dozę sugirdydavau is taurelės mišinuką. Žindymo specialistė tam labai nepritarė, nes argumentavo, kad vaikutis įpras prie greito ir sotaus maisto ir nebenorės dirbti pats, atsipumpuoti riebesnį pienelį, turbūt tirai yra tiesos, bet pastoviai klausytis klykiančio savo mylimo vaiko gali širdis plyšti, todėl, manau, reikia laviruoti pagal situacija, nes svarbiausia rami ir nestresuojanti mama, tada ir vaikutis ramesnis. Po to, kai nusipirkau pientraukį mums mišinuko ketvirtą mėnesį neprireikė, bet sūnelis vis tiek buvo nerimastingas, nes nenorėjo labai darbuotis ir norėjo greito pasisotinimo. ( todėl gal tai ir yra mišinuko pasekmė, bet mano pavyzdys, tikrai įrodo, kad mišinuko panaudojimas nenuveda tiesiai prie mišinuko, jei labai užsibrėži ir nori viskas yra įmanoma, sūneliui jau du metai jį dar maitinu). Būtų labai įdomu išgirsti gydytojo Kazimiero Vitkausko patarimą, tikiuosi jis pasisakys.

Pasitarkite su gydytoja ir gal Jums jau nuo 4 mėn. rekomenduos primaitinimą košytėms vieną kartą dienoj, nes tai geriau nei mišinukas. Mes irgi praktiškai į kiemą neišeidavom, nes sūnelis iki šešto mėn. visad praleisdavo pas mane ant rankų prie krūtinės, arba kol miegodavo nusitraukinėdavau pientraukiu. Todėl siūlau neriboti ir jei Jūsų dukreliai yra poreikis leisti bet kada prisiglausti prie krūtinės, nes ir tai skatina pieno gamybą. Man labai padėjo tas pientraukis (elektrinis medelos firmos) 

http://www.musumazyliai.lt/mam…..dela-swing

Šiaip pagal svorį ir vystyklus, tikrai neatrodo, kad trūktų Jūsų pieno, gal vaikelis nerimatingas kaip buvo ir maniškis ir nenori pasidarbuoti iš peties, o gal dėl siaurų latakėlių jam ir sunku ištraukti riebesnį pienuką. Mano sūnelio svoris ir vystyklai irgi rodė, kad jis vystosi labai gerai, bet tada negaliu paaiškinto to kūdykio jautrumo (nes maniškis irgi labai jautriai miegodavo, todėl ir plaleisdavom arba visą dieną lovoj, arba pragulėdavo pas mane ant rankos) ir pastovaus tampymosi prie krūtinės bei pastovaus verkimo prie krūtinės. Linkiu Jums išvermės, gero nusiteikimo, tikiuosi Jums viskas susitvarkys.

5:53 pm
spalio 24, 2014


rassa

Narys

įrašai11

Patikslinu pientraukio pavadinimą, nes neatidaro nuorodos: Elektrinis pientraukis Medela Swing

7:22 pm
spalio 24, 2014


Mollie

Narys

įrašai18

Ieškau atsakymų į panašų klausimą, kaip ir temos autorė.

Mano dukrai jau mėnuo. Pirmas porą savaičių pieno turėjau , nes mažoji žysdavo ir užmigdavo. Verkti tekdavo tik keičiant sauskelnes ar kai pilvuką diegliukas užpuolė. Krūtys pilnėdavo kas minutę, žadindavau savo dukrytę kas 3val.,kad pavalgytų ir laukdavau nekantraudama kada ateis laikas ją maitinti, nes krūtys tiesiog prašydavosi išlaisvinimo nuo spaudimo.

Paskutinę savaitę viskas radikaliai pasikeitė Frown Pirma galvojau, kad čia augimo šuolis, kad ji vis nori žysti, tačiau dabar pastebėjau, kad ir krūtys nebespėja gaminti pienuko, nes dukrytė vis nori žysti ir verkia nuolatos, nes neturi ką traukti. Ji valgo ir pyksta ant krūties, muša rankytėmis, verkia, godžiai puola žysti ir vėl verkia, nes krutinė būna visai suglebusi. Ji tiek nori valgyti, kad žinda nuolatos – aš jai duodu žysti vieną valandą iš vienos krūties, po to pati jau ašarodama po valandos duodu jai žysti kitą krūti ir ji po dviejų valandų pastangų užmiega puslavandžiui, o gal tiesiog išvargusi numinga. Po to vėl kartojasi ta pati situacija. Pabandėme duoti mišinuką, tai vieną dieną ji suvalgė 60ml, kitą dieną atsisakė buteliuko, o šiandien vėl 40ml suvalgė. Nejaugi netekau pienuko?

Nenoriu aš mišinukais maitinti dukrytės, tačiau kaip susigrąžinti pienuką, kad užtektų vaikui sočiai pavalgyti? Mano speneliai jau jautrūs pasidarė, nuo to, kaip vaikas juos tampo, spjauna, griebia, traukia į save, nors iki to jokių bėdų nebuvo su jais. 

Kaip elgtis? Ką daryti? Ar toliau maitinti po valandą iš kiekvienos krūties? Gal keisti krūtis kas 20min? O gal susitaikyti su tuo, kad primaitinti teks mišinukais? Cry Visi sako – svarbu nusiraminti, tačiau kaip galima tai padaryti, kai jauiniesi dėl vaiko, kad jis nėra sotus. Bandžiau stebėti kiek ji sušlapina sauskelnių, tačiau jose sunku ką ir įžiūrėti, kai sugeria viską, tačiau tuštinasi vaikas labai dažnai, bet gal tai nėra rodiklis Confused 

Padėkite, patarkite – ką daryti? Nes mes net pas gydytoją į polikliniką negalime išeiti, nes mažoji bando žindyti vis laiką, juk nenutrauksi vaikelio nuo krūties ir nepasakysi – palauk valandėlę.

8:31 pm
spalio 24, 2014


rassa

Narys

įrašai11

Labai rekomenduoju paskaityti diskusijos>klausimai>Žindant nervuojasi, pyksta, tampo spenelius.  Pati dabar tą darau ir randu visai paguodžiačių minčių, kad yra tokių neramuolių kūdykių ir tada reikia pasitelkti kantrybę, nes tai gali užtrukti ne vieną mėnesį, kol tokie vaikiukai nurimsta ir stabilizuojasi prie krūtinės. 

Patariu nusipirkti huggies sauskelnių, kur kai vaikas pasišlapina pasikeičia spalva, arba eksperimentui panaudokit palutes ir stebėkit, kiek vaikutis jų prišlapina. Būtinai stebėkite ir svorį, jei mėnesinis prieaugis geras, tai išvada, kad mūsų vaikiukai turbut nebadauja, tik kad gautų reikiama kalorijų kiekį pratupi visą parą prie krūtinės, nes jiems sunkiau ištraukti riebesnį pienelį dėlto jie ir reiškia nepasitenkinimą. 

Ką aš darydavau, tai kai sūnėlis pradėdavo tampytis ir rėkti prie krūtinės, duodavau kitą krūtį, kai vėl netrukus pradėdavo verkti šiek tiek panešiodavau ir vėl duodavau krūtį. Žodžiu, buvo pasaka be galo, abu kartais verkdavom, kartais pasiduodavau ir duodavau mišinuko, bet labai svarbu nusiteikimas ir noras žindyti, dėlto aš save pastoviai ramindavau, kad man pavyks ir nors ilgai tęsėsi mūsų žindymo sunkusis kelias, bet galų gale abu buvom patenkinti.

Dar patarimas, jei turite galimybę išsinuomokite svarstykles, nes pas gydytoja nevaikštot, tai stebėkite mėnesinį svorį, nes bent man tai būdavo vienintėlis įrodymas visiems manęs nepalaikantiems, kad sūnelis priauga daugiau nei reikia ir visada būdavo virš normos

8:37 pm
spalio 24, 2014


rassa

Narys

įrašai11

Pranešimas redaguotas 8:33 am – spalio 25, 2014 rassa


Dėl spenelių aš irgi labai vargau ir bandžiau antspenius (bet nerekomenduoju, nes kūdikiai prie jų pripranta ir turėjau vargo kol atpratinau), bet geriausia naudoti gijimą skatinančius tepaliukus ir daryti oro vonias. galiu paguosti, pati maitinau per skausmus ilga laika ir speneliai tikrai apsipranta tampa kietesni ir ilgainiui skausmo nelieka bei žaizdų ar įtrūkimų nessusidaro.

5:17 pm
spalio 26, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

Pranešimas redaguotas 3:19 pm – spalio 26, 2014 katiara23


k.juste rašė:

Sveikos, mano situacija irgi panasi ir as nezinau priezasciu. Dukrytei 3 menesiai. Kiekviena karta valgydama pyksta, patraukusi pirmaji pieneli ir kai nebebega kitas, isiverkia kartais ki raudonumo, paskui  net suka galvyte i  kita puse, o nuraminti niekaip kitaip nepavyksta. valgo kas valanda, bet as nesuprantu ar nori ji valgyt, ar nusiramint, ar miegot,nes uzmiega irgi tik zisdama. miegant laikau ant ranku aRBA ATSIGULU SU JA, NES be kruties nemiega ar tik sujudejus vel jos pradeda ieskoti. Labai daug verkia. Krutys diena minkstutes, o nakti pilnesnes ir ji  godziai valgo kas valanda arba dvi.

pirma men priaugom 850g, 2 – 800g, kiek 3 dar nezinau. slapinasi tikrai daugiau negu 6kartus ir slapimas skaidrus. Labai nesinori galvoti, kad truksta pienelio, bet ka daryt? net negalime iseiti i lauka, nes ji verkia, be kruties nemiega ir neuzmiega, o jei uzmiega valgydama, jos miegas jautrus ir naprengsi ir neisnesi i lauka miegancios, iskart prabunda.

Irgi svarstau galimybe pasidarbuoti su pientraukiu, tik nlb isivaizduoju ar turesiu tam laiko. Turiu avent rankini, bet man nesiseka, vos keli lasai..Rassa, o koks jum buvo geras pientraukis? Pradejau dometis elektriniais, gal butu sekmingiau…Noriu maitinti tik savo pieneliu, jau 3 menesius vargstam, betkartais kyla klausimas, iki kokio lygio galiu virgdyti savo vaika? skauda sirdi… nes ji griebia kruti godziai, patraukia pora kartu ir vel baisiausiai verkia, kad nebega. o kai pavyksta pieneli prisisaukti, ryja godziai ir su paskutiniu lasu vel i asaras,kad nebebega… kartais is nuovargio luzta issiverkus ir vos patraukus…. ir taip per kiekviena maitinimavisa diena..


pagal svori ir sysiukus pienuko jum tikrai netruksta. pirminis pienelis visada bega greitai, paskui reikia pastangu ji traukti, bet kadangi svoris auga puikiai tai vadinasi istraukia ir maistingesni pieneli. del lauko galit pabandyt, nes dauguma vaikuciu isejus i lauka ir pradejus vaziuot vezimui nurimsta ir saldziai miega. maniskis namie miegodavo max 10 min, lauke 2 – 3 val. nors kol aprengdavau ir iseidavom budavo triuksmas. pamaitinkit ir apsirenkit, gal kaip tik patiks laukuti ir nebus verkimu. kas del pientraukio tai nemanau kad verta jo imtis, paaugs vaikutis prades dometis viskuom daugiau ir nebereikes taip daznai glaust prie krutines. paagal amziu jums dar galetu buti augimo suolis, bet rasot kad tai tesias jau tris menesius, tai manau toks jau vaikutis, svarbu nusiraminkit, tai tikrai nesites amzinai.
 

 

Mollie rašė:

Ieškau atsakymų į panašų klausimą, kaip ir temos autorė.

Mano dukrai jau mėnuo. Pirmas porą savaičių pieno turėjau , nes mažoji žysdavo ir užmigdavo. Verkti tekdavo tik keičiant sauskelnes ar kai pilvuką diegliukas užpuolė. Krūtys pilnėdavo kas minutę, žadindavau savo dukrytę kas 3val.,kad pavalgytų ir laukdavau nekantraudama kada ateis laikas ją maitinti, nes krūtys tiesiog prašydavosi išlaisvinimo nuo spaudimo.

Paskutinę savaitę viskas radikaliai pasikeitė Frown Pirma galvojau, kad čia augimo šuolis, kad ji vis nori žysti, tačiau dabar pastebėjau, kad ir krūtys nebespėja gaminti pienuko, nes dukrytė vis nori žysti ir verkia nuolatos, nes neturi ką traukti. Ji valgo ir pyksta ant krūties, muša rankytėmis, verkia, godžiai puola žysti ir vėl verkia, nes krutinė būna visai suglebusi. Ji tiek nori valgyti, kad žinda nuolatos – aš jai duodu žysti vieną valandą iš vienos krūties, po to pati jau ašarodama po valandos duodu jai žysti kitą krūti ir ji po dviejų valandų pastangų užmiega puslavandžiui, o gal tiesiog išvargusi numinga. Po to vėl kartojasi ta pati situacija. Pabandėme duoti mišinuką, tai vieną dieną ji suvalgė 60ml, kitą dieną atsisakė buteliuko, o šiandien vėl 40ml suvalgė. Nejaugi netekau pienuko?

Nenoriu aš mišinukais maitinti dukrytės, tačiau kaip susigrąžinti pienuką, kad užtektų vaikui sočiai pavalgyti? Mano speneliai jau jautrūs pasidarė, nuo to, kaip vaikas juos tampo, spjauna, griebia, traukia į save, nors iki to jokių bėdų nebuvo su jais. 

Kaip elgtis? Ką daryti? Ar toliau maitinti po valandą iš kiekvienos krūties? Gal keisti krūtis kas 20min? O gal susitaikyti su tuo, kad primaitinti teks mišinukais? Cry Visi sako – svarbu nusiraminti, tačiau kaip galima tai padaryti, kai jauiniesi dėl vaiko, kad jis nėra sotus. Bandžiau stebėti kiek ji sušlapina sauskelnių, tačiau jose sunku ką ir įžiūrėti, kai sugeria viską, tačiau tuštinasi vaikas labai dažnai, bet gal tai nėra rodiklis Confused 

Padėkite, patarkite – ką daryti? Nes mes net pas gydytoją į polikliniką negalime išeiti, nes mažoji bando žindyti vis laiką, juk nenutrauksi vaikelio nuo krūties ir nepasakysi – palauk valandėlę.


nusiraminkit. ar girdyt ryjimo garsa kai duodat kruti? pagal amziu tiketina, kad jums susreguliavo pienuko gamyba pagal kudikio poreiki, uztat ir krutys atrodo minkstesnes. jei yra ne maziau 6 sysiuku per diena, pienuko jums uztenka. taip pat butu gerai suzont menesini jusu svori, jei priaugus ne maziau 500 g tai tada jums pienuko tikrai uztenka. neatmeskite galimybes ir augimo suolio, jis tesiasi nuo keliu dienu iki svaites. misnuko kol kas nerekomenduoju duoti, nes taip tikrai tik dar labiau galite sumazinti pienuko kieki. del sysiuku skaiciavomo, pabandykit palaikyt viena diena be pamperso ir matytsite. nebijokit eiti pas daktare, siaip turetu duoti patalpa kur ramiai galetumete pazindyti jei reiketu ilgeliau laukti. be to kaip ir auksciau rasiau, tai gali kaip tik apraminti vaikuti. jei turite masina, juk daug greiciau suvazinesite. jei mergyte zinda is vienos kruties ilgiau nei 20 min istisai, galite keisti i kita kruti, jei su pertraukelemis, tai duokite ta pacia kruti, taip daugiau gaus maistingesnio pienelio.
 

 

8:27 pm
spalio 26, 2014


k.juste

Narys

įrašai59

oij, i lauka mes bandydavom eiti kiekviena diena, kol nebuvo salta. ji pati neuzmiega nezisdama, negelbeja ir vaziavimas vezimeliu. kai bus silta darydavau taip, iseidavom i lauka arba pavalgiusio arba pamaitindavau kieme masinoj, arba uzmigdavo bevalgydama,arba nesiodavau stacia kol uzmigdavo ir paguldydavau i vezimeli (kartais inepavykdavo ir reikedavo guldyt kelis kartus, nes vis prabusdavo ir vel verkt), tai vazinedavom ir ji miegodavo kiekviena karta max 40min, dazniausiai lygiai pusvalandi ir vel prabusdavo, o tada ivairiai arba dar pabudraudavo ir paguledavo ramiai vezimely, arba iskart i asaras ir ant ranku ir namo… dar bandydavau vel sest i masina ir pamaitint, kartais pavykdavo darkart uzmigdyt ir vel pusvalandi pavazinet, bet kai ji man pradejo istisai pykti per kiekviena maitinima, masinoj maitinti nebeturiu galimybes, erdves, tuo labiau jau reikia prisirengti, tai viskas, pasibaige musu laukai… ir labai gaila del to, nes vaikui reikia gryno oro. bandom pavalgiusios iseit i lauka ir nesioju ja staciom, bet kol pradeda verkt, gal 10 gal 20min pavyks… o vaziuojant vezimeliu ji irgi neuzmiega, tad gal kas galetu pasiulyti kokiu variantu??? nors as jau nuleidusi rankas…

zinau kad negerai, bet kirba jau mintis, kazkiek duoti misinuko kad butu ilgesni laika sotesne ir gal tada ilgiau ir ne taip jautriai pamiegotu ir galetumem bent kiek ilgeliau pabut lauke. taip gaila, kad negali vaiko isvezti i lauka.

o dar vaziavimas masina, ten tas pats, vaziuojam ir maitinu, nes neturiu kito pasirinkimo, nenuluzta ji visai kelionei, o viena kedutej verkia, jei nemiega, nors as salia visokiais zaisliukais bandau ja uzimti…

 

8:58 pm
spalio 26, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

misinukas yra sunkiau virskinamas nei pienukas, jis uzkisa vaikucio skranduka uztat ir buna vaikuciai kuriam laikui ramesni, bet tai tikrai nera sprendimo budas ir ne visiems vaikuciams tai suveikia, nera jokios garantijos kad miegos ilgiau nei pusvalanduka. suprantu, kad sunku, bet juk viskas nesites ilgai. gal turite balkona? galite ten vezimeli pasistatyti diena ir vaikutis grynu oru tuo paciu pakvepuos ir gal i vezimeli ipras ir prades miegoti. o gal nesiokle turit? gal joje vaikutis pamiegotu, ir jusu artuma vaikutis jaus ir aplinka siek tiek matys.

11:26 pm
spalio 26, 2014


simona_g

Narys

įrašai52

Sveikos mamos, paskaiciau as jusu bedas ir prisiminiau musu pirmus menesius. Greitiai viskas pasimirsta. O tada kiek visur beskaiciau, vienintelis patarimas buvo islaukti ta laika. Atrode, kad niekada nebus kitaip, kad ir toliau tampys mane kiekviena vakara. Valgydavo istisai pirmus du menesius, be kruties nemiegodavo isskyrus lauka. Buvo ziema tai saltas oras mums tiko. Aisku, kol aprengdavau ir uzsupdavau vezimely tekdavo paklausyt verkimo, bet miegodavo 3-4 val. Viskas kiek aprimo trecia menesi, tik vienu metu buvo sokas, kai mano mazyle pamacius kruti pradedavo verkti. Issigandau, kad atsisako, verkiau. Kol viena diena supratau, kad ji jau nebenori zysti kas 20 minuciu, kad jai rupi aplinka. Tada atsirado siokie tokie tarpai tarp maitinimusi. Misinelio niekada nedaviau, svoris augo puikiai, slapinosi tiek kiek priklauso, visi pozymiai kad maisto uzteko. Tiesiog tokia jau ta mano dukryte. Mums jau beveik du metai, vis dar nemiegam be pienuko, nemokam kitaip. Aisku, kas valanda nebevalgom:) bet emocijos vaiko gan stipriai reiskiasi, sakyciau jautrios nervu sistemos. Labai sapnuoja dienos ivykius, kalba miegodama. Jei kas nors naujo ir idomaus iskart laukia bemiege naktis. Dantukai visi dygo sunkiai, irzlumas, nevalgumas, bemieges naktys. Vienintelis kas gelbeja, tai pienukas. Nors sitas dvieju metu maratonas labai vargina, nezinau kaip butu be zindymo, tai musu miegas, nusiraminimas, gerimas, vaistas ir t.t. dziaugiuisi, kad islaukiau pirmus sunkius menesius, tikrai buvo verta, nors tada atrode, kad tai niekada nesibaigs. Manau, kad yra vaiku, kurie jautriau i viska reaguoja. Butent jie labiausiai perima mamos emocijas, stebi mamos veida. Buvo laikas kai versdavau save sypsotis ziuredama i vaika, kad tik jis kuo maziau matytu mano nuovargio, pykcio, liudesio. Reikia rasti savy jegu nusiraminti, ismokti kitaip mastyti, kitaip i viska reaguoti. Gal ir juokinga, bet as vis dar mokinuosi. Mano pastebejimas, as rami-vaikas ramus. Jei ne (uztenka menkiausio barnio su vyru) iskart zirzimas. Ir net gi dabar, beveik dvieju metuku. Reiketu isitikinti ar tikrai nera pasaliniu faktoriu tokio elgesio, kaip dantuku dygymas arba pienlige. Del abieju gali buti skausmas zindant. Tai tiek paatviravimu. Kantrybes, stiprybes ir svarbiausia ramybes.

10:03 am
spalio 27, 2014


rassa

Narys

įrašai11

Labai džiaugiuosi, kad pasisakė ir kitos mamos, ačiū joms, nes, kai pati buvau susidūrusi su šią bėda, nesulaukiau jokio atsakymo, kas darosi mano sūneliui, tik gąsdinimus ir kaltinimus, kad be reikalo kankinu savo vaikutį. Todėl, kai pamačiau apleistą šią temą, galvojau situacija mažai pasikeitė. Bet smagu girdėti kitų padrąsinimus, kad yra tokių ir kitų vaikų ir tai labai  guodžia, kad reikia tik pasitelkti kantrybę ir ramybę, ir išlaukti pagerėjomo. Sėkmės mamytėms, linkiu nepasiduoti!

 

Turiu klausimą simona_g, kaip dabar miega naktimis jos mažoji, kiek kartų keliasi žįsti naktį? Nes maniškis irgi toks pats neramus ir nors jau du metai keliasi 5-10 ir daugiau kartų. Tai mąstau, ar čia dėlto, kad miegam kartu, ar dėl padidėjusio jautrumo, ar jau čia pripratimas nuolatos žįsti. Dėkui!

9:38 pm
spalio 27, 2014


simona_g

Narys

įrašai52

Mums du metukai bus uz menesio. Miegam taip pat kaip ir jus, tik as tu kartu nesuskaiciuoju:) apie ketvirta ryto toks papiu keitimo maratonas prasideda, kad man sienom lipt norisi. Jauciu, kad pienuko nebuna nakti, ji isgeria per karta is abieju krutu kol uzmiega ir tada nakti vis praso kita duoti, vis tikisi ten rast pienuko. Buvo gal net geriau kai dazniau diena maitindavau, nes dabar gauna tik pietums ir vakarienei ir jauciu kad kuo maziau pienuko, tuo labiau ji isikibusi nakti. Ir taip jau nuo liepos menesio. Dygo kruminiai labai sunkiai, tai juos kaltinau. Dabar jau isdyge, o miegas pagerejo tik tuom, kad retkarciais gaunu apsiverst ant kito sono. Ka dabar kaltint nezinau, gal kad labai kalbet pradejo, vel emociju kalnas :) cia toks uzburtas ratas. Sako mama turi buti rami ir vaikas bus ramus. Bet kartais pastebiu, kad jos pastovi bloga nuotaika, zirzimai ir t.t. mane labai prastai veikia. Nors ir mano nervu sistema super jautri, toks ale miegas savo daro. Kartais jauciuos taip lyg mane kankintu. Na, tik uzsnustu ir mane pazadina, kartais rekimas, kartais verkimas. Maitinti dar noreciau ir galeciau, bet mano pacios busena mane neramina. Bijau likti viena su vaiku, kartais tenka islekt kur nors gara nuleist, na porai minuciu. Dvieju metu proga galvoju suimt save i rankas ir bandyti keisti kazka. Gal pamaitinti pries miega sededama ir ismokinti uzmigti be kruties. Suprantu, kad bus sunku ir man ir jai. Jai sunkiau, ji taip suvokia gyvenima, krutis=miegas. Bet taip testis nebegali…

7:57 pm
spalio 29, 2014


rassa

Narys

įrašai11

Pas mus lygiai lygiai tas pats:) Tas naktininis maitinimas mane jau į neviltį varo, nes kiekvieną rytą atrodo tarsi visai neteko miegoti. Kartais man atrodo, kad todėl ir jis toks jautrus ir zirzalas dėl naktinio miego stokos, pats dažnai nežino, ko nori. Jei Jums pavyks išspręsti naktinius maitinimo košmarus, būkit gera pasidalinkit ir su manimi, nes jau nuleidau rankas. Laukiuosi antro, tai pieno iš viso labai sumažėjo, tai jis visą naktį kabo prie krūtinės. Bandžiau naktį jį palikti miegoti su vyru, bet ištvėriau tik valandą, nes labai vaiko pagailo, spiegė ir manęs šaukėsi, tai supratau, kad tokie drąstiški dalykai ne man. Sunku, kad jis nemoka užmigti be krūtinės. Stiprybės Jums ir lauksiu žinių, jei Jums pavyktų.

Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
pieno trukumas

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
1 + 5
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
40 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: