Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

2:32 am
liepos 4, 2015


Diva

Narys

įrašai7

Sveiki,

Kaip butu galima sumazinti spazmuojanciu latakeliu skausmus? Esu 5 dienos po gimdymo ir labai skausmingas maitinimas nuo pirmos dienos, ypac spenelio ikisimas i burnyte, taciau toliau maitinant taip pat labai skausminga. Speneliai sutrukineje minimaliai. Vaikas nelabai teisingai zinda, bet mokomes. Speneliai labai sutine, kelis kartus didesni nei yprastai. Ka patartumete daryti, nes norisi maitinti vaika, bet skausmas sunkiai pakeliamas. Pries maitinant kazkiek nusitraukiu, kad sumazinti skausma, taip pat naudoju oxytocin – richter ( patare gydytoja uzsilasinti kelis lasus ant vatos ir pries maitinant isikisti i nosi) taciau nepadeda. Noreciau pabrezti, kad tai ne pirmas vaikas, su pirmu turejau kitokiu maitinimo problemu.

11:28 pm
liepos 4, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Sveiki,

Noriu pasitikslinti – ar problema yra konkrečiai skaudantys sužaloti speneliai, ar vis tik yra kažkas ir su latakėliais?

Konkrečiai dėl spenelių – būtina kuo greičiau tvarkyti apžiojimą, kitaip visos pastangos bus beprasmės, nes kiekvienu maitinimu spenelis bus žalojamas vėl ir vėl. Jeigu žinda neteisingai, tai jau gali sužaloti spenelį tiek, kad skausmas atrodys nepakeliamas. Taip pat reiktų įsitikinti, kad nėra fizinių priežasčių blogam apžiojimui: prisegtas/per trumpas liežuvio pasaitėlis, priaugusi viršutinė lūpa. Jeigu gydytojos artimiausiu metu nematysite, gali apžiūrėti pati. Tiesiog paguglinkit 'tongue tie' ir pažiūrėkit nuotraukas, kaip atrodo prisegtas liežuvėlis. 'Lip tie'  – lūpos priaugimui.

Kol mokysitės taisyklingai apžioti, galit pamėginti prieš žindymą uždėti šiltą drėgną kompresą, gal kažkiek apramins skausmą krūties paėmimo metu. Jeigu dar praeina kažkiek laiko, kol aprimsta skausmas po žindymo, galit užsidėti šaldytuve palaikytus MultiMam ar pan. kompresus – turėtų greičiau ateiti palengvėjimas.

O kodėl nusitraukiat? Persipildo krūtys? Nepatogi vaikui spenelių forma?

Dėl oksitocino – jis reikalingas pieno tekėjimo refleksui sužadinti. Nelabai suprantu, kodėl gydytoja siūlė jį pabandyti. Turite problemų su pieno tekėjimu? Ar gydytoja automatiškai nusprendė, kad dėl sužalojimų skausmo bus stabdomas tekėjimas/spazmuojami latakėliai?

Kokių problemų turėjot su pirmuoju?

 

1:09 pm
liepos 5, 2015


Diva

Narys

įrašai7

Laba diena, 

Aciu, kad atrasete :). 

Suzaloti speneliai yra, taciau juos gydausi ir piena kol sugis nusitraukineju pientraukiu. Bet problema yra su latakeliais, nes skauda traukiant net su pientraukiu is pradziu labai suskausta, po kokios minutes skausmas atlegsta,kol galiausiai dingsta. Problemu del pasaitelio tikrai neturime. Neapzioja vaikas, nes speneliai ploksti ir gan dideli, vaiko burnyte dar tiek neissizioja, bent jau maitinimo specialiste taip sake. Kaip minejau spenelius uzsigydysiu, taciau, ka daryti su tuo skaumu kuris atsiranda kol vaikas paima krutine, bet siaip skausmas jauciamas visa laika zindant tik jis mazejantis. Taip pat pries paduodant kruti visada siek tiek nutraukiu ir speneli suvilgau nuspaustu pienu. Paskutiniu metu maitinau su anstpeniu, nes vaikas nemoka dar taisyklingai apzioti, bet vis tiek maitinimas skausmingas, bet man skauda ne spenelius, o skausmas einantis is giliau. Jokiu ligu kaip pienlige ar siaip kokia infekcija isimetusi tikrai nera.

Del oksitocino butent gydytoja taip ir patare, nes del skausmo stabdomas tekejimas.

Pirmas vaikas neapziodavo desines kruties spenelio pastoviai ji traumuodavo, kraujuodavo, buvo isimetusi bakterija, susidarydavo laktostazes, bet turejau masaziste, kuri kol vaikui suejo mazdaug 4 menesiai, (nuo 4 men ismoko taisyklingai apzioti ir galejau toliau sekmingai maitinti) masazuodavo/nutraukdavo piena. Su kita krutimi problemu nebuvo. Dabar atvirksciai skaudesne ir vis nori kieteti yra kaire krutis, su desine ir latakeliai maziau spazmuojasi. 

Tai va nezinau, ka daryti kaip tuos spazmus nuimti, o speneliams priemoniu turiu visokiu ir kompresiukai ir tepaliukai ir vaikstau nuoga krutine ir liaudiskas priemones bandau visas is eiles, kad tik greiciau sugytu speneliai, gal ir tie latakeliai maziau spazmuosis. Bijau, tik kad cia nebutu psichologine problema, nes su pirmuoju vaiku del zindymo labai nusikankinau, buvo asaru upes islietos ir depresija del zindymo, bet nepasidaviau ir kaip minejau nuo 4 menesio labai sekmingai ismaitinau iki beveik pusantru metuku. Taciau skausma atsimenu kuo puikiausiai ir tas kancias, nes mazas skirtumas tarp vaikuciu :).

 

11:16 pm
liepos 5, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Ech, viskas kone viens prie vieno kaip su mano pirmagimiu… Tik tiek, kad kai po 3,5 mėnesio praėjo skausmas, mano plokšti speneliai iškilo, pasidarė normalūs ir tokie tebėra iki šiol (ir, nors dabar Jūsų istorija mane išgąsdino, vis dar tikiuosi, kad sulaukus antrojo mažylio tų skausmų nebebus…). O Jums maitinant ir pabaigus maitinti pirmąjį vaikutį speneliai buvo tokie patys kaip kad prieš gimdant? Neišryškėjo, "nesunormalėjo"? Ar paskui vėl susitraukė?.. Ar išvis vos ne gavosi, kad pirmą maitinot kone iš vienos krūties, o dabar iš kitos?

Papasakosiu, ką išsiaiškinau, kaip man buvo, ką dariau, galbūt rasit kažką naudingo.

Spenelio plokštumą sukelia per trumpos skaidulinės sąaugos, jungiančios spenelio paviršių prie krūties audinių (būna, kad abiejų krūtų speneliai skiriasi – vienas gali būti plokščias, o kitas ne). Taisyklingai žindžiančio kūdikio
burnytė yra užpildyta vadinamuoju žindymo speniu (spenelis ir didžioji
dalis krūties areolės). Kai krūties spenelis normalus, burnytė užsipildo
automatiškai. Bet jeigu spenelis nėra tipinis, vaikelio burnytėje
susidaręs slėgis, siekiantis ištraukti/išdidinti spenelį ir suformuoti
žindymo spenį, tempia minėtąsias skaidulines sąaugas. Tai gali sukelti
nemalonumą, skausmą ir spenelio traumas. Jeigu sąauga nepasiduoda tempimui, spenelis gali sutrūkti, suskilti.
Jeigu sąauga plyšta, išorinių požymių gali nesimatyti, bet spenelį
smarkiai skauda iš vidaus. Toks skausmas gali tęstis ganėtinai ilgai,
netgi kelis mėnesius, pakol sugyja vidiniai plyšimai, pasikeičia
spenelio fizinė forma ir jis nebesusitraukia tarp žindymų.

Būtent šitą paskutinį variantą aš ir pergyvenau. Didžiausias skausmas būdavo pradžioj, kol užsipildydavo vaiko burnytė. Nors šiaip visą žindymą skaudėdavo ir sėdėdavau dantis sukandus ašarų pilnom akim. Man atrodo, čia vienas iš tokių patyrimų, apie kuriuos sakoma "mirsiu neužmiršiu" :( Ir manau, kad Jūsų problema ne su latakėliais/spazmavimu, o būtent su vidiniu skaidulų plyšimu. Tik vat įdomu, kaip čia yra, kad vieną kartą tą praėjus ir vėl kartojasi…

Prieš paduodama krūtį tą žindymo spenį bandžiau visokiais skaitytais būdais suformuoti. Galima pasukinėti pusę minutės spenelį suėmus nykščiu ir rodomuoju pirštu, kad iškiltų. Galima uždėti šaltą kompresą, nes paprastai šaltyje speneliai iškyla (nebent Jūsų toks sudėtingas atvejis, kad net šalčio aplikacijų metu spenelis išlieka nepakitęs). Galima pasmailinti krūtį iš viršaus laikant nykščiu, o iš apačios keturiais likusiais pirštais. Galima šiek tiek nusitraukti pientraukiu ir taip "ištempti" spenelį. Galima gamintis specialų stūmoklį iš švirkšto.

Man labiausiai padėjo krūties gaubtukai (dar vadinami pieno surinkėjais, va taip atrodo: nuoroda). Per skylutę išlenda spenelis ir panešiojus bent 30 minučių prieš žindymą susiformuoja labai gražus žindymo spenys. Ir dar daugiau privalumų yra. Spenelis apsaugotas nuo traumų tarp maitinimų – jei nešiojant vaikelį
jis stipriai prisiglaudžia ar net įspiria į krūtinę, spenelis
nenukentės. Pagal produkto aprašymą krūties gaubtukai sudaro optimalias
sąlygas sutrūkusiems speneliams gyti. Gaubtukas taip pat surenka
ištekėjusį pieną, tad nereikės kitokių dėkliukų į liemenėlę. Žodžiu, jeigu nebandėte, nuoširdžiai rekomenduoju. Nors pradėjus naudoti man skausmai neišnyko (kaip ne kaip, reikėjo laiko toms skaiduloms užgyti), bet palengvėjimas buvo akivaizdus.

Su pientraukiu mano patirtis tokia, kad tik dar labiau skaudėjo ir žalojo man viską. Tai Jūs gerai pagalvokit ir pasverkit, ar tikrai žindant vaikutį labiau skauda nei kad su pientraukiu. Dar kartais būna, kad konkrečiai tos firmos/modelio pientraukis netinka. Tai, jeigu turit galimybę, galit pabandyt kitokį.

Dėl antspenių – vėlgi, jeigu skauda ir su jais, tai jau geriau nereikia. Nes dar papildomai galit prisidaryti bėdos su gaminamo kiekio pienu. Net ir su plonais silikoniniais antspeniais kūdikėlis ištraukia iki 25% mažiau pienuko. O kuo mažiau išvalgo, tuo mažiau gaminasi… Jeigu su antspeniais neskaudėtų, tada kitas reikalas.

Ir dar noriu perspėti dėl oro vonių. Jeigu Jūsų pojūčiai panašūs, kaip aš čia rašiau apie save, tai labai patarčiau nebedaryti oro vonių. Speneliams gyti gal jos ir padeda (man nepadėjo, bet ne esmė), bet kai plokščias spenelis pabūna ore, padžiūna, jis susitraukia ir tada praėjus žindyti/nusitraukinėti vaikas/pientraukis turi jį ištraukti. Ir tada skauda.

Kokia poza žindot?

Ką veikiat žindydama?

8:44 pm
liepos 12, 2015


Diva

Narys

įrašai7

Laba diena,

Jau pradejau maitinti is vienos kruties. Deja, is kitos labai sunkiai, nors atrodo apzioja visa laukeli, bet maitinimas labai skausmingas.

Atsakysiu i Jusu klausimus. Speneliai liko po pirmagimio siek tiek iskilesni, aisku po saltu vandeniu iskyla dar stipriau. Su pirmagimiu turejau problemu su desine krutimi, nes vis blogai suformuodavo speneli, tai stengdavausi maitinti is kaires daugiau, o dabar atvirksciai, maitinu su desine ir sypsausi, o kaire skausmas baisus, nebezinau ka daryti :/. Taip Jus teisi, kadangi turejau problemu su desine tai kaip tik stengiausi maitinti is kaires labiau. Buvau net nusprendusi maitinti is vienos, nes buvo nusibode kankintis, taciau pradejus skatinti vienoje krutyje piena, ir maziau maitinti is kitos ir dingo skausmai ir problemos aie 4 menesi.

Del iskilumo tai speneliai dabar jau pakankamai iskile, bet va desines kruties labai skausmingas apziojimas ir maitinimas.

Turiu tuos gaubtukus, bet mano speneliai tokie jautrus, bet reiks gal pabandyti.

O man su pientraukiu super, vienos is vis neskauda, o va desine skausmingesne, bet vaikas zinda zymiai skausmingiau. Tik su tais pientraukiais taip sunku ;). Bet gal teks is vienos maitinti, o is kitos traukti. Net nezinau ka cia sugalvoti.

Man patogiausia poza zindymo sedint, nesinori dar bandyti kitu nes labai skausmingi abu speneliai.

Maitinant buna musu laikas, as sedziu ziuriu i mazyli, o jis valgo :)

Del tu audiniu plysimu nezinau. Man sake, kad spazmuoja nes labai skauda is vidaus,spenelius jau apsigydziau, bet vistiek kaip minejau maitinimas is desines labai skausmingas. Nors va su pirmagimiu tai sekmingai maitinau is butent sitos daugiau.

O Jus laukiates kaip supratau. Tai va as buvau naivi ir galvojau, va viska jau ismokau, tai problemu nebebus dabar, bet labai klydau, maitinimas nuo pradziu skausmingas, kaip tycia problemos su kita krutimi. O ir siaip zinant kiek asaru islieta per ta maitinima, norisi pasidziaugti motinyste,o ne atsisedus su krutine zaisti. Nezinau ar pajegsiu tiek vel iskenteti…

9:56 pm
liepos 13, 2015


Diva

Narys

įrašai7

Beje kaip patartumete pagydyti pienlige? Nes tas vienas spenelis lyg balksvas truputi, bet gal cia nuo pientraukio, nes spenelis gan didelis ir istringa nutraukinejat su pientraukiu. Bet va gal ir pienlige, nors vaiko burnyte svari. Spenelis nepersti tik tiek, kad toks balksvas.

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Spazmuojantys latakeliai

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
4 + 8
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
8 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: